Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary to około 19,5 na 12,3. Co do wkomponowania tego ładnie w konsolę widziałem kilka pomysłów ;),

post-42882-0-22344500-1468821601_thumb.jpg post-42882-0-19984400-1468821619_thumb.jpg

mi bardziej chodziło o pokazanie, że da się bez większej rzeźby w konsoli zamontować taką navi i wygląda to całkiem przyzwoicie :)

Jak zamontujesz podziel się fotkami ;)

Sama navi działa bardzo sprawnie, w wersji odblokowanej pasują mapy w formacie fbl z Tomtoma lub Here. Jest także możliwość kupna map bezpośrednio na stronie Renault.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest może możliwość podłączenia wzmacniacza pod to radyjko?

Tzn. wyprowadzenie sygnału na RCA bez żadnych szaleństw z Allegro co się je wpina w kable idące do głośników.

 

 

BTW. Fajny tutorial, dziś zamówiłem radyjko z captura z wgranymi aktualnymi mapkami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia RCA bez lutowania raczej nie uzyskasz, ale bez problemu można podłączyć wzmacniacze z wejściem high input. We wspomniane przez Ciebie adaptery high>low level RCA też bym się osobiście nie bawił ;)

Jest jeszcze trzecia opcja ;) - kupno wzmacniacza BOSE 3510 z Lancii lub Audi (są w śmiesznych cenach 30zł) ma on moc RMS 4x50W + wyjście na suba, jakość dźwięku nawet jest naprawdę rewelacyjna - nie spodziewałem się ze fabryczne głośniki mogą tak ładnie zagrać. Wystarczy dolutować dwie wtyczki ISO. Mam już coś takiego zmontowane, ale myślę jeszcze gdzie to upchać ;) pod radiem nieco za mało miejsca, za schowkiem też nie ma za wiele ;)

post-42882-0-12702900-1470758324_thumb.jpg

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam 4x300W i chciałbym go wykorzystać w moim renault. Wiesz może skąd wyprowadzić można poprzez lutowanie wyjscie RCA z tego radyjka?

Do tego będę w późniejszym czasie zabudować w bagażniku we wnęce głośnik niskotonowy. Tak aby grało ładnie ale nie zajmowało mi pół bagażnika który i tak jest mocno ograniczony ze względu na kolo dojazdowe (uroki LPG).

Pozdrawiam

Damian

 

EDIT:

Gdyby kogoś interesowało to podsyłam serwisówkę do tego radyjka :-)

http://www.electronicsrepair.net/17/lan5200wr1.pdf

Edytowane przez damian-lewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt super już zabieram się do dzieła u siebie mam tylko problem tyczący się kamery cofania.

sygnał wideo kamery podłącza się do pinów 9 i 21, natomiast do pinu 3 podłącza się sygnał wstecznego biegu (+ z lampy wstecznego lub sygnał wstecznego z kabiny). Zasilanie kamery podłączamy z lampy wstecznego lub z pinów 10 i 22 radia

Czy jest ktoś w stanie opisać numerację pinów ? (rozumiem że chodzi o kostkę białą gdzie jest czerwony i pomarańczowy przewód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dołączyć a faktycznie może się przydać :)

 

post-42882-0-40679600-1471329209_thumb.jpgpost-42882-0-81383400-1471329235_thumb.jpg

 

zapożyczone z sąsiedniego forum daciaklub.pl myślę że nikt się nie obrazi ;) - polecam lekturę ich forum jeśli ktoś chce dowiedzieć się jak zaktualizować mapy/oprogramowanie ;).

Edytowane przez zajchow
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem wyjście RCA jeszcze w domu sprawdzę czy to działa i czy radio jest całe :-)

 

Edit: Sprawdzone, jeden kanał działa. Drugi niestety nie więc kwestia sprawdzenia. Może być tak, że się źle wlutowałem w płytkę albo źle końcówkę zrobiłem.

Pierwszy raz coś takiego robiłem i jestem zadowolony nawet z tego jednego kanału, że dziala a w szczególności, że nie uszkodziłem radia :D niedługo się pochwalę zdjęciami jak jest w samochodzie jak przyjdzie kurier z częściami :-)

Mam zdjęcia z modyfikacji radia dla chętnych ;-)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!