Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik wałka rorządu


benykuba

Rekomendowane odpowiedzi

zapaliła się kontrolka układu oczyszczania paliwa, megi (grandtour 2004 r. 1.6 16v) została podłączona do komputera, który wykazał błąd w czujniku wałka rozrządu oraz pęknięty ząb koła zamachowego silnika, problem w tym, że brak jest typowych objawów silnik pracuje równomiernie, poprawnie odpala, nie ma żadnych objawów spadku mocy szarpania itp. o co chodzi i jaka jest ewentualnie cena tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mogę przypuszczać (na szczęście mam nadzieje) ale o co chodzi z tym zębem, po raz pierwszy spotykam się z taką usterką i nie znam szczerze mówiąc jej wpływu na działanie silnika , mogę jedynie przypuszczać że powoduje błędne wykazywanie obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to. że uszkodzenia mechanicznego na komputerze nie wykryjesz. Jaki ma wpływ? Trudno powiedzieć. Jeśli to tylko pękniecie to pewnie zaden. Jesli ząb jest wykruszony, to faktycznie moze to wprowadzać błędy do ustalania połozenia wału.

Co do czujnika połozenia wałka rozrządu to słyszałem cenę ok. 300-400zł. Nie wiem jednak czy to była wymiana w ASO czy u pana Kazia w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam za odświeżanie tematu, ale mam podobny problem.

Świeci się kontrolka ukł.oczyszczania spalin i 'SERVICE'. Po podpięciu do kompa pokazuje uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. Czujnik ten został wymieniony jak i czujnik położenia wału(tak doradził elektryk :/).

Po wykasowaniu błędu powraca on po przejechaniu od 5-20km. Spotkał się ktoś z was z podobnym problemem?

 

[Edit]

Silnik pracuje równo, odpala za pierwszym razem i ogólnie nic się złego nie dzieje oprócz tych świecących się kontrolek :mrgreen:.

Czy można sprawdzić miernikiem czy oscyloskopem czy taki czujnik położenia wałka rozrządu jest sprawny i działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Panowie odswiezam temat zeby nie zakladac nowego. Gdzie w megance II phI 1.5 znajde czujnik polozenia walka rozrzadu bo szuka mi szukam a znalesc nei moge, byl podobny temat nawet ze schematem ale tam chyba przy benzynie bylo bo u mnie w tym miejscu niestety nie ma.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

 

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przy takich usterkach warto sprawdzić czy nie "przykleiły" się opiłki metalu od dołu czujnika. Dotyczy to wszystkich czujników wałków rozrządu, koła zamachowego. Ja spotkałem się z takim problemem, że powstawały opiłki gdzieś w rozrządzie i czujnik je wyłapywał (ma w sobie magnes)i powstawał błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!