Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampy soczewkowe do Megane 2 Ph 1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że od pewnego czasu jestem użytkownikiem Meganki Kombi 2005 rok zastanawiałem się nad kupnem lamp soczewkowych do właśnie pierwszej fazy produkcji i czytając forum znalazłem odpowiedzi że do Ph 1 nie ma lamp soczewkowych. Znalazłem w dziale download katalog pogwarancyjny do Megane 2 i ku mojemu źdzwiwieniu są tam pokazane zdjęcia Ph 1 i Ph 2 które mają soczewki. Jak to można wyjaśnić bo ponoć nie miały seryjnych lamp soczewkowych?? Na marginesie kiedyś na alledrogo widziałem Megane CC 2004 i miała soczewki które oprócz wiadomej lekkiej różnicy geometrii nie różniły się od tych z Ph2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to artykuł/magazyn z 2012 i tam na stronach 12-13 jest dział oświetlenia i jak jest napisane wraz z obrazkami że są to ksenony z odbłyśnikami zastąpionymi modułem ksenonowym. Kurcze jak mógłby ktoś kto zna temat z tymi światłami sprawdzić ten artykuł z działu download i odnieść się jakoś to na pewno rozwiało by to wiele wątpliwości nie tylko moich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję przerobić swoje na soczewkowe , + mamy takie że zostawiamy swoje oryginalne reflektory , + montujemy soczewki hella (nowe)

przykład wykonanej pracy :

bf.1PWnbhjbiBL17C5.jpg

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było jeszcze takiej sytuacji aby nie przeszło przeglądu lub służby zabrali by dowód rejestracyjny.

Mamy u nas 4 stację kontroli pojazdów , w miesiącu przerabiam z 7/8 kompletów reflektorów,

znam prawie wszystkich diagnostów , i każdy odpowiada jednoznacznie :

 

Jeżeli soczewki są dobrze zamontowane , nie oślepiają i nie rozpraszają światła do tego regulacja reflektora działa , nie widzą przeciw wskazań , przegląd przechodzi.

 

Do tego dużo ludzi kupuje zamienniki gdzie wcale nie idzie nic ustawić aż strach ruszać regulacje, więc duży + na taką modyfikację.

Oczywiście ja nie namawiam do niczego, zawsze można kupić zamienniki, kupić oryginalne używane, regenerować swoje odbłyśniki lub kupić nowe reflektory w serwisie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja należy do właściciela. Ale fajnie by było, gdyby sobie z tego zdawał sprawę, że w razie wypadku i posiadania takich przerabianych lamp może mieć kłopoty...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej w przypadku własnej winy i AC.

Z drugiej strony, nie chcąc psuć biznesu, można kupić lampy poliftowe i kompletny poliftowy zderzak wraz z kratkami, jednak koszt już jest z innej bajki. Jednakże jeśli przegląd auto przeszło na takich lampach, a na przeglądzie są sprawdzane dosyć mocno lampy - nie widzę powodów, aby ubezpieczyciel miał się uczepić. W dodatku zawsze można powiedzieć, że takie auto się kupiło, że się nie wiedziało (nie każdy musi wiedzieć, jakie lampy mają dane modele) i że przegląd przeszło, więc nic się nawet nie podejrzewało.

Ogólnie temat rzeka. W temacie kolega pyta o takie lampy, więc chyba wszystkie opcje już otrzymał na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki za odpowiedzi :) Czyli najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie lamp ksenonowych oryginalnych :) Ale co za tym idzie musiałbym też przerobić zderzak żeby założyć spryskiwacze? Po co jest taka potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie lamp ksenonowych oryginalnych Ale co za tym idzie musiałbym też przerobić zderzak żeby założyć spryskiwacze? Po co jest taka potrzeba?

Jeśli chcesz zamontować ksenony sprzed lifta, to nie musisz zmieniać zderzaka, jednak musisz pamiętać o systemie samopoziomującym, spryskiwaczach reflektorów oraz o innych rzeczach, które pewnie są wymagane, a ja nie wspomniałem, bo nigdy nie montowałem, ani nie miałem ksenonów. Wszystko znajdziesz na forum, były już takie tematy. Jednak i to nie będzie tania zabawa. :) Zderzak zmieniasz, jeśli chcesz mieć lampy poliftowe, obojętnie czy ksenony czy soczewki zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam :) prześledziłem temat, bo chce zmienić na soczewki lampy u siebie. Rozumiem że jeśli znajdę takie z przed lifta to będą pasować bez problemu? No problem tylko skąd takie lampy dorwać. Większość jest z 2005 rok wzwyż. Od którego roku polift wychodził ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!