Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cały czas się świeci sama kontrolka SERV


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szukałem na forum ale nie udało mi się namierzyć mojego problemu.

Otóż od ok już 2 lat jak jeżdżę samochodem Renault Megane I PhII 1.4 B+G świeci się sama kontrolka SERV. Czasami potrafi zgasnąć ale naprawdę jak mu coś odbije. Ogólnie samochód pracuje bardzo dobrze i nie miałem z nim jeszcze ani jednej usterki. Podłączałem samochód pod komputer ale również nic nie pokazało błędów.

post-74287-0-91005500-1468836215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to są wszystkie sprawne. Po włączeniu zapłonu zapalają się i gasną te kontrolki. Niestety SERV cały czas pozostaje. Nie ma reguły na to kiedy zniknie. Czasem od razu po odpaleniu, a czasem w trakcie jazdy, ale jest to rzadkością kiedy gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
2 godziny temu, mastersik napisał:

Czy ma ktoś z was pomysł dlaczego ta kontrolka cały czas się świeci? 

Kontrolka serwis obejmuje wszystkie układy pracujące w samochodzie. Ich liczba uzależniona jest od wyposażenia. Innymi słowami są to błędy. Błędy, które się same kasują dotyczą sterownika silnika. Tu kasowanie jest wyłączeniem zapłonu. Do układów wrażliwych są dodatkowe lampki ( np ABS, czy czujnik ciśnienia oleju). Niektóre z nich samemu ciężko znaleść, żeby wyeliminować. Praktycznie tylko clip, chociaż w Scenicu 1 ph2 udało się znależć ruclipem z ELMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Masz prawdopodobnie uszkodzony zwijacz (taśma poduszki) , znajduje się pod kierownicą. Problem w tym że zależnie od rocznika występuje samodzielnie  lub w całości z przełącznikami świateł i wycieraczek. Pozdrawiam :-)

Taśma poduszki.jpg

IMAG0.jpg

Przeprowadziłem sekcję zwłok  :-P poniżej zdjęcia myślę że tyle starczy  :

IMAG0194.jpg

IMAG0195.jpg

IMAG0201.jpg

IMAG0203.jpg

IMAG0207.jpg

IMAG0200.jpg

IMAG0210.jpg

IMAG0212.jpg

IMAG0213.jpg

Edytowane przez slawinci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!