Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CLIP nie łączy się z klimatyzacją


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę pomóżcie bo już mało włosów na głowie zostało.

Od samego początku posiadania auta nie mogę się połączyć CLIPem do "kalkulatora" klimatyzacji, błąd połączenia z kalkulatorem.

Żadnych błędów nie posiada w pamięci sterownika/abs itp. gdzie spokojnie mogę wejść i odczytuje wszelkie parametry/błędy.

 

I teraz, czy klimatyzacja w momencie braku ciśnienia lub uszkodzenia preostatu nie pozwala na odczytanie błędów?

Zaznaczę że w momencie uruchamiania, sprzęgło sprężarki w pełni załączało klimatyzacja, jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to w tym modelu i z tym silnikiem układ klimatyzacji jest bardzo prosty, w zasadzie całością steruje presostat.

Prawdopodobnie ECU dostaje jedynie informacje o włączeniu/wyłączeniu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś w stanie podpowiedzieć mi czy znajdę w internecie kartę charakterystyki tego czujnika ( 7701205751 ) abym chociaż sprawdził miernikiem czy działa?

 

Niby charakterystykę znalazłem, posprawdzam także i połączenie do sterownika

 

thumb_hosting_zdjec_1469003262__wtyczka_preostatu_do_sterownika.jpg

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia do sterownika posprawdzane, przejścia są.

Mam nadzieje że ten obecny który wykręciłem i na pewno nie jest oryginalny jest sprawcą problemu z podłączeniem do klimatyzacji chociaż nachodzi mi myśl że CLIPem do mojego auta nie da się po prostu podłączyć...

Podmienię czujnik na inny (znalazłem tutaj na forum że takie same montowali producenci w Oplach, Fiatach, Alfach) i dam znać edytując ewentualnie posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale zastanawiam się jedynie dlaczego nie łączy się gdy wejdę w Klimatyzację.

Wtrysk, ABS, skrzynka połączeń, blokada rozruchu wchodzi bez problemu, Klimatyzacja niestety nie łączy.

Zastanawiam się czy to wina auta czy CLIP jedynie wyświetla ten przycisk ale nie działa on oryginalnie w tym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłej klimatyzacji nie ma z czym się łączyć bo nie ma oddzielnego komputera do sterowania automatycznej klimatyzacji. O załączeniu klimatyzacji decyduje fizyczne wciśnięcie guzika AC przy pracującym nawiewie i sterownik silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym myślałem bo na schematach nie widać nic innego niż presostat i połączenie do przekaźników/styczników od panelu nawiewów.

Dobra, temat rozwiązany, taki bug w CLIPie przy aucie z 2000r ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!