Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przedostawanie się paliwa do oleju 1,2 tce 115KM


lelo66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie cały rok temu kupiłem nowy Renault Megane III z sinikiem 1,2 TCE 115 KM. Po przejechaniu około 4 tys km zauważyłem, że poziom oleju na bagnecie wskazuje 4mm powyżej maximum. Pojechałem do serwisu i tam powiedzieli mi, że jeżdżę na krótkich odcinkach i że muszę go przegonić na trasie i wymienić olej, bo znajduje się w nim paliwo. Tak też zrobiłem, wymieniłem olej i zrobiłem przegląd. Po miesiącu i przejechaniu 2 tys km w większości w trasie, dalej przybywa oleju około 4mm i jest na max. Chciałbym wiedzieć co może być przyczyną takiego stanu zanim pojadę do serwisu gdzie będą mi wciskać kit.

 

Witam. Minął miesiąc i nikt nie odpowiedział na post, widocznie jestem jedynym przypadkiem z takim problemem, ale nie poddam się i dalej będę drążył ten temat. Podobny problem z tym samym silnikiem miał gość z Nissana CC i wymienili mu silnik. Mnie w serwisie BAMARKO w Bytomiu olewają i proponują mi co pół roku wymianę oleju i to na mój koszt, a tłumaczą się tym że jeżdżę na zimnym silniku, co nie jest prawdą gdyż ostatnie 2 tys. km zrobiłem w większości na trasie. Sam problem jest dość skomplikowany bo nawet w serwisie nie potrafią logicznie odpowiedzieć albo wiedzą i nie chcą się przyznać do poważnej usterki. Dlatego proszę o sugestie jak mam egzekwować moją gwarancje i jakie poczynić kroki w tym kierunku by zaczęli mnie poważnie traktować. Może ktoś was miał do czynienia z podobną spychologią i wie jak się w tej sytuacji zachować. Może powinienem założyć nowy post z nowym tematem dlatego proszę o sugestię.

Edytowane przez lelo66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A czy jazda na krótkich odcinkach pomiędzy odpaleniami silnika może się przyczynić do przedostawania się benzyny do oleju? Bo jeśli tak to wystarczy pojeździć trochę w korkach z włączonym systemem Start&Stop i problem gotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie cały rok temu kupiłem nowy Renault Megane III z sinikiem 1,2 TCE 115 KM. Po przejechaniu około 4 tys km zauważyłem, że poziom oleju na bagnecie wskazuje 4mm powyżej maximum. Pojechałem do serwisu i tam powiedzieli mi, że jeżdżę na krótkich odcinkach i że muszę go przegonić na trasie i wymienić olej, bo znajduje się w nim paliwo. Tak też zrobiłem, wymieniłem olej i zrobiłem przegląd. Po miesiącu i przejechaniu 2 tys km w większości w trasie, dalej przybywa oleju około 4mm i jest na max. Chciałbym wiedzieć co może być przyczyną takiego stanu zanim pojadę do serwisu gdzie będą mi wciskać kit.

 

Ale po przeglądzie wlali olej na maxa, czy jakieś 3/4 (4..5 kropek na wyświetlaczu)? I pytanie kiedy mierzysz ten poziom oleju?

Ponoć powinno się mierzyć kilkanaście/kilkadziesiąt minut po wyłączeniu silnika, a nie np. po tym jak auto stoi już dobrych parę dni. Ale niech się wypowiedzą też inni :-)

 

Pozdro

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za zainteresowanie się tematem. Obecnie jeżdżę po mieście i tak jakby problem zanikł ale na razie za mało robię kilometrów - 6,7tys km - żeby na 100% potwierdzić. Możliwe że problem to funkcja start/stop która się włączała na trasie w korku i nawet raz się zawiesiła i silnik nie chciał zapalić a komputer nakazał kontrolę w ASO. Po jedno dniowym postoju błąd zniknął .Olej sprawdzam zawsze po dłuższym postoju w garażu. Zrobię jeszcze trochę kilometrów i jeśli się stan oleju podniesie chociaż o 1 mm to od razu piszę do centrali Renault o tym jaki mam problem i jak mnie traktują w ASO .Pozdrawiam i dam później znać jak coś będę wiedział. A w temacie mojej techniki jazdy to staram się zmieniać biegi tak jak pokazuje komputer i nie nadużywać wysokich obrotów. Po prostu jeżdżę oszczędnie a tankuję teraz tylko 98 w BP.

Edytowane przez lelo66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A w temacie mojej techniki jazdy to staram się zmieniać biegi tak jak pokazuje komputer i nie nadużywać wysokich obrotów. Po prostu jeżdżę oszczędnie a tankuję teraz tylko 98 w BP.

 

Dobra wiadomość z tym olejem. :-)

 

Natomiast jeżeli chodzi o zmianę biegów, to ja osobiście uważam, że komupter stanowczo za wcześnie nakazuje zmienić bieg. Bardzo często po zmianie jest to 1500obr/min.

Dla prędkości stałej od biedy może być, ale jak przyjdzie choćby delikatnie przyspieszyć, to wtedy wyraźnie słychać duże wibracje i jak ciężko mu idzie, i... zaraz pojawia się strzałeczka w dół ;-)

 

Ja tam staram się trzymać nie mniej niż 1800obr/min i dlatego w EcoDriving'u zawsze dla zmiany biegów mam, aż wstyd się przyznać, ZERO, no może jeden listek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniejszy zakres obrotów silnika jest ;

     -  pomiędzy maksymalnym momentem a maksymalną mocą, 

     -  zobacz na  charakterystykę  silnika.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Ja w podobnym temacie Renault Megane 1,2 TCE 130 - walczę z problemem przedostawania się paliwa do oleju już ponad rok. Wytłumaczenie tego problemu nie jest łatwe w moim przypadku stale przybywało oleju w przeciągu około 1800 km od 4 mm do 7 mm. Serwisy, w których naprawiałem samochód starały się pomóc, ale efekt końcowy nie jest korzystny. Miałem już 5 poważnych napraw silnika - kaseta sterująca, wtryskiwacze, pompa wysokiego ciśnienia i na końcu silnik - niestety sam słupek. Problem nie zniknął. Jak się okazało Francuzi do dzisiaj nie wiedzą jaka jest tego przyczyna. Teraz pozostało mi wystąpić na drogę sądową o zwrot pieniędzy za samochód z uwagi na niezgodność towaru z umową kupna. Jak się dowiedziałem takich samochodów było tylko 3 w Europie (bez Twojego) co dla producenta jest mało istotnym problemem. Serwisy się bronią przed takimi autami bo nie potrafią ich naprawić i dlatego starają się przerzucić problem na klienta, ale nie należy się poddawać i walczyć o swoje. Z moich przemyśleń podpowiem silnik 1,2 TCE z uwagi na intercooler bardzo wolno się nagrzewa (w zimie nawet 14 km nie wystarcza do pełnego nagrzania) przez co paliwo wtryskiwane do niedogrzanego silnika nie odparuje w 100% i część przedostaje się do misy. Przy dłuższych trasach nawet to paliwo z oleju zdąży odparować i wtedy oleju nie przybywa. Ta sugestia została przez serwis odrzucona.

Pozdrawiam

 

WOK1

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w podobnym temacie Renault Megane 1,2 TCE 130 - walczę z problemem przedostawania się paliwa do oleju już ponad rok. Wytłumaczenie tego problemu nie jest łatwe w moim przypadku stale przybywało oleju w przeciągu około 1800 km od 4 mm do 7 mm.

 

@WOK1 czyli na każde 2000km cały czas przybywa około 4-7mm oleju?? Niezależnie od tego, czy miasto, trasa, krótkie, długie odcinki?

Te naprawy to w wyniku za dużego ciśnienia oleju?

Edytowane przez Jwax
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę parę groszy, otóż: Przedostawanie się paliwa do oleju może być spowodowane układem zapłonowym, a nie częściami mechanicznymi silnika. Analogiczną sytuację miałem przed laty w Matizie. Silnik pracował normalnie, nie było różnicy w mocy samochodu, a oleju przybywało. Rozwiązaniem okazały się przewody wysokiego napięcia oraz świece. Nie dopalone paliwo ściekało do silnika. Po ich wymianie, oraz zmianie oleju wszystko wróciło do normy. Wcześniej odwiedziłem kilku mechaników - diagnoza - planowanie głowicy, wymiana tłoków pierścieni itp. Ponadto jazda na rozrzedzonym oleju chyba dobrze na silnik nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, do oleju zawsze trochę benzyny się dostanie, byle nie za dużo, dlatego też wymieniamy olej, pamiętam jak jeździłem kiedyś oplem i przerobiłem go na gaz, nagle okazało się że oleju zaczyna ubywać kilka kresek, przy śmiganiu na benzynie nie było tego widać, silnik był zdrowy i nie kopcił.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jwax

Jeśli chodzi o trasy - generalnie przybywa oleju przy dojeździe do pracy i z powotem odległość w jednym kierunku 14 km.

Przy jeździe w dłuższą trasę 1300 km oleju praktycznie nie przybyło. Stan oleju zwiększał się różnie nawet po 700 km przybyło 4 mm. Naprawy te nie były związane ze zbyt dużym ciśnieniem oleju czy paliwa. Były to próby znalezienia usterki przez 2 różne niezależne serwisy Renault . Serwisy wykonywały naprawy samochodu w porozumieniu z Techline Renault Polska i przedstawicielami producenta i jak widać problem nie został rozwiązany.

Pozdrawiam

WOK1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!