Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Długie światła


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam drobne pytanko związane z długimi światłami, może to głupie, ale sprawa trochę mnie irytuje i nie wiem czy to normalne w tej megance czy nie. Mianowicie chodzi o sytuację, gdy auto stoi zgaszone i ma wyłączone zupełnie wszystkie światła. Jak w tym momencie chcę dać sygnał długimi to kiedy pociągnę manetkę świateł do siebie to i owszem, długie się zapalają, ale wraz z nimi także i cała reszta oświetlenia, czyli pełne światła mijania i podświetlenie wszystkiego co w samochodzie. Jak puszczę ten sygnał długimi to po ich wyłączeniu muszę na manetce świateł zapalić światła mijania(pomimo że się świecą) i dopiero wtedy je wyłączyć. Czy to jest normalne zachowanie tego samochodu? Być może to związane jest z tym, że mam światła uruchamiane automatycznie po zapaleniu auta i wyłączane po otwarciu drzwi? Da się w ogóle wyłączyć ten automat, jeśli to on jest winowajcą?

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że jest w ogóle coś takiego...rozumiem, że jak zapalę te długie i wyjdę z auta zamykając go to po 30s powinno zgasnąć? Da się wyłączyć to jakoś?

 

Dodano: 29 lip 2016 - 13:32

No to sprawdziłem temat. Faktycznie, odpaliłem auto, następnie je zgasiłem, wyciągnąłem kartę i sygnał długimi. Zapaliły się światła drogowe, zamknąłem samochód i po krótkim czasie wszystko zgasło. Co ciekawe jak wsiadłem do auta, które stało zamknięte i włączyłem długie to normalnie działało tak jak bym chciał. Na co dzień jednak wygląda to tak, że zatrzymuję się gdzieś, wyłączam silnik i gaszę światła ręcznie nie otwierając drzwi. Wtedy włączenie długich powoduje ogólne rozświetlenie auta. Zapytam więc jeszcze raz, czy można tę funkcję wyłączyć jakoś po ludzku czy tylko wizyta na clipie jak z wszystkim :/ Potrzebne mi taka funkcja w samochodzie jak ząb w tylnej części ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można to wyłączyć. Nie używam tej funcji, ale jej istnienie mi nie przeszkadza (zawsze może zdarzyć się sytuacja, że będzie to przydatne). Teoretycznie funkcja ta działa tylko przy przełączniku świateł w pozycji "0" (ale tego nie sprawdzałem - sugeruję się informacją z instrukcji obsługi).

Edytowane przez darek_fsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jednak wygląda to tak, że zatrzymuję się gdzieś, wyłączam silnik i gaszę światła ręcznie nie otwierając drzwi.

Jak tam kto lubi się tak bawić, w SCII/MII włączenie i wyłączenie świateł działa automatycznie. Jako że mam dzienne to mam cały czas na 0 i tylko jak potrzebuję w czasie deszczu to je włączam, tak to wszystko działa w automacie. Nie mając dziennych zostawiasz włączony przełącznika cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zrozumiałeś mnie. Normalnie korzystam z automatu wyłączającego i włączającego światła. Napisałem o sytuacji gdzie chociażby wysadzam pod sklepem narzeczoną, potem szukam miejsca na parkowanie i zatrzymuję się czekając na nią w aucie. Wtedy wyłączam światła ręcznie bo nie otwieram drzwi ;) Idąc dalej czekam na narzeczoną, widzę jak szuka auta to puszczam sygnał długimi i dyskoteka w światłach, to tylko przykład gdzie działanie długich mnie irytuje. Tak czy inaczej dzięki bo mam już większe pojęcie jak i czemu to tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!