Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny - możliwa wymiana silniczka?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie udało mi się wymontować zamka, bo stoję na etapie demontażu klamki (jak ?).

Ale jak będę miał zamek w rękach to istnieje możliwość wymiany silniczka ?

Jak zamykam i otwieram, to silniczek coś tam lekko bzyka, możliwe że padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Witam ,wymienić sam silniczek się da /wymieniałem/ Kupiłem zamek z clio III na allegro jest taki sam różni się tylko długością linki do otwierania od środka a jest znacznie tańszy.Wymontowanie klamki jest banalnie proste zajmuje ok 1 minuty.Trzeba zrobić haczyk z twardego drutu ok 10 cm.długości końcówka ok 0.5 cm wygięta pod kontem prostym .W drzwiach na wysokości klamki /jak otworzysz drzwi/ jest plastikowa zaślepka ok.1 cm średnicy trzeba ją wyjąć wsadzić haczyk zaczepić i pociągnąć do siebie ,wtedy wysuwasz nieruchomą cześć klamki potem przesuwasz całą klamkę do tyłu i już ją masz wymontowaną/wszystko znajdziesz razem z obrazkami na forum /przerabiałem zabawę z zamkiem parę miesięcy temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Dodano: 06 sie 2016 - 16:11

1. Wkładka wyjęta.

Wskazówka dla innych, haczykiem łapiemy za metalową część w środku,a np. małym wkrętakiem dociskamy w dół czarną plastikową zapadkę i ciągniemy.

Ja na początku tylko ciągnąłem i dlatego nie chciało mi się wyciągnąć.

 

Teraz kolejny problem:

2. Jak zdjąć klamkę ?

Na zewnątrz drzwi pod klamka widać jedną śrubę,ale nie sposób do niej dojść.

Od wewnątrz też nic nie widzę.

 

3. Z boku drzwi oprócz 3 śrub są jeszcze 2 nity - je też trzeba usunąć aby zdemontować mechanizm klamki i zamek ?

 

Ogarnąłem. Cały zamek, klamka wyjęte.

Edytowane przez tOmki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

u mnie padł zamek w drzwiach kierowcy ( Megane III 2011 r.).

Czy ktoś się orientuje, czy dostępny na forum manual wymiany zamka do Scenika III jest analogiczny do sposobu wymiany w M III? Ewentualnie jak inaczej to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!