Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 dzieci w megane 3


Ania123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam nadzieję że dobrze trafiłam - poszukuję informacji na temat jeżdżenia z 2 dzieci (obecnie jedno 6 letnie a drugie w drodze) w megane 3 (z 2009 r.). Zastanawiamy się bardzo mocno czy z drugim dzieckiem będzie nam w miarę komfortowo, czy też musimy pilnie zmieniać samochód na większy. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pewnie kwestia "gustu" i wielkości bagażu do wożenia :) Według mnie Megane w wersji 2+2 sprawadza się bardzo dobrze, a gdyby miejsca nam kiedyś było mało, to mamy jeszcze relingi do wykorzystania (ale to raczej nie będzie potrzebne, chyba że na rowery).

 

Ja napewno pilnie bym nie szukał innego samochodu, chyba że ktoś nie wie, co z pieniędzmi robić, to wtedy można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami zobaczycie. Mój kuzyn ma scenica 2, wydaje się wystarczający dla 1 dziecka. On w każdym razie jest zadowolony. Znajomy ma małe dziecko, i dla nich Chrysler Pacifica jest mały. Ale też widziałem ludzi co montowali dziecko z fotelikiem do Megane 3 Coupe. Co kto lubi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny od tego ile Twoja kobieta i Ty bagaży zabieracie na wyjazdy. Ja z 2 większych dzieci jeździłem za granice Fiatem Uno, później Punto i to bez bagażnika dachowego. Megane 3 HB jeździłem w 4 dorosłe osoby i pies na wakacje, nawet VW polo w 4 osoby dorosłe + pies wybraliśmy się na wyjazd za granicę.

Znam rodziny 3-4 osobowe, którym 7 osobowy van nie wystarcza czy Volvo V70 kombi z trumną na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że kiedyś maluchem jeździło się całą Polskę, jednak przez ostatnie 20 czy 30 lat ludzie stali się znacznie wygodniejsi.

Może w inny sposób zadam pytanie czy u kogoś sprawdza się megane z 2 dzieci lub czy u kogoś się tak nie sprawdziła, że zmienił na większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłaś formę pytania, ale istota jest ta sama. Dwie osoby odpowiedzą, że się sprawdził taki samochód, dwie, że nie. Do tego właśnie wszyscy odpowiadający zmierzają - ile osób, tyle opinii. Plus, każdy ma nieco inną definicję komfortu. Ja jako dziecko się cieszyłem (i dla mnie to był komfort), że po przesiadce z Fiata 126p na Opla Kadeta nie musiała leżeć wielka walizka między mną a bratem na tylnej kanapie. Wszystko zależy od tego, jakie kto ma potrzeby, ile gratów, jak długie trasy, czy stać go na większy samochód, czy w ogóle warto mieć większy jak się jeździ tylko po mieście i ciężko o parking, itp itd. Na te pytania nikt tu Ci nie odpowie. Życie pokaże:) Ja tylko mogę powiedzieć z doświadczenia - Scenic jest znacznie praktyczniejszy przy dzieciach. Ale czy bym wymieniał HB na Scenika? Nawet hipotetycznie nie jestem sobie w stanie na to odpowiedzieć.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się trochę inaczej: póki masz swój pewny samochód (jak rozumiem MIII) to go trzymaj i obserwuj jak się sytuacja będzie rozwijać. Jak dojdziesz do momentu że samochód trzeba wymienić (bo za stary, bo za ciasno, bo się sypie, bo tak) przymierz się do innych wersji nadwoziowych i oceń jakie wrażenia. Przykładowo MIII i SIII to już spora różnica w obszerności kabiny i komfortu jaki się uzyskuje, GSIII to jeszcze większy komfort, większa kabina i większy bagażnik, ale za cenę rozmiaru całości, ceny, kosztów, itp.

 

U mnie w momencie pojawienia się w planie drugiego dziecka doszedłem do wniosku że SII który mieliśmy i mamy nadal na dłuższą metę będzie zbyt mały, a miałem zmieniać swojego SI i wybór padł na GSII (teraz już GSIII). W SII w razie czego też się mieścimy kompletem i na wakacje byśmy się zapakowali (ale już z boxem). Wszystko kwestia potrzeb i oczekiwań. Ja w GSIII na trzytygodniowe wakacje zapakowałem się z użyciem łyżki do butów, jakbym miał Espace też bym zapakował na full ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że im wieksze masz auto tym więcej ciuchów i innych bagaży pakujesz, które często okazują się zbędne. Obserwuję taka tendencję u mojego kolegi, który często zmienia auto, mimo tego, iż ciagle ma 2+2. Za każdym razem narzeka na brak miejsca. Niestety jego kobieta nawet na wyjazd weekendowy zabiera walizkę 100x50 cm pełną ciuchów. Wiem po sobie, że podczas wyjazdu człowiek wkłada zbędne bluzy, swetry, których albi nie założył wcale względnie tylko 1 raz. Bo bedzie chłodno, bo może padać itp., itd. Dlatego potwierdzam zdanie kolegów: wszystko zalezy jakiego komfortu oczekujesz i jaki zapas ciuchów zabierasz ze soba. Ja z dorosłymi dziećmi jeżdziłem na 2 tyg. i nigdy nie miałem bagażniku na dachu czy jakiejś torby czy czegokolwiek pomiędzy pasażerami. Każdy wiedział ile może wziąc i tak miał się spakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się bardzo mocno czy z drugim dzieckiem będzie nam w miarę komfortowo, czy też musimy pilnie zmieniać samochód na większy.

Po pierwsze musisz sobie odpowiedzieć na następujące pytanie: "Jaki będę miała wózek dla dziecka?" I to jest najważniejsze. Bo od tego zależy czy się pomieścicie. Ja swego czasu w twingo woziłem wózek (złożony w bagażniku), gondolę w środku, zona z dzieckiem z tyłu, plus bagaże w bagażniku. I dawało radę. W następnym roku doszło już łóżeczko turystyczne, więc wózek (gondola już nie byłą potrzebna) powędrował na bagażnik. W następnym roku była już meganka, więc wózek (bez gondoli) i łóżeczko podróżowało w bagażniku. W twoim przypadku dochodzi jeszcze jeden fotelik dla starszego dziecka. Nie wiem jaki masz układ podczas jazdy autem z obecnym dzieckiem, ale można pomyśleć aby siedziało z przodu jak będzie następne na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kwestia wózka jest istotna, szczególnie tego pierwszego. W moim przypadku nie było mowy o jego targaniu na 3 piętro, więc okupował bagażnik z 15 miesięcy. Na czas takiego wjazdu można wspomóc się boxem.

Moim zdaniem 2+2 da się jak najbardziej.

Jeżeli ktoś jeździ z rodziną pod namioty, albo do Chorwacji z zapasem jedzenia na 3 tygodnie ;) to nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!