Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hamulce grzeją się po wymianie klocków


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem klocki hamulcowe na przedniej osi na Textary (tarcze zostawiłem), jednak po wymianie hamulce mocno się grzeją. Tłoczki wcisnąłem dwoma trzonkami młotków, łatwo nie było. Wcześniej zajrzałem pod uszczelkę i nic niepokojącego tam nie zobaczyłem. Na tarczach są rdzawe ślady, klocki muszą się dopasować - nie dotykają całą powierzchnią tarcz, ale to chyba nie ma znaczenia dla mojego problemu.

Co może powodować nagrzewanie się hamulców? W poprzednich autach czegoś takiego nie obserwowałem, owszem miewałem problemy z blokowaniem się tłoczków, ale powodem była korozja, a nie wymiana klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskrobałem, nasmarowałem, wydaje mi się, że chodziły dobrze. Prowadnice też dokładnie umyłem i nasmarowałem. Ale chyba rozbiorę je dziś ponownie i sprawdzę, może trochę podpiłuję nowe klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre klocki , tak jak kolegą napisał, bardzo dobrze oczyścić prowadnice klocków, klocków nie piłuj , bo będą piszczeć, blaszki montażowe wymieniłeś na nowe? Oczyściłeś prowadnice i dałeś do nich smar?i smar koniecznie ceramiczny ,a nie jak niektórzy doradzają miedziowy...

Edytowane przez tetryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli spiłowanie metalowych elementów, by luźniej wchodziły w jarzmo. Tylko, że piłując je pozbawiłbym je lakieru i szybko skorodowałyby.

Mówiąc o blaszkach masz na myśli te, które wchodzą w tłoczek? Tak, dałem nowe, które były w komplecie z klockami. Niestety sprężynki nie pasowały i zostawiłem stare, nowe miały zbyt wąski rozstaw końcówek i nie mogłem ich wsadzić w otwory.

Prowadnice oczyściłem i nasmarowałem.

Mam smar ATE Plastilube, chyba niezły. Dałem go jednak bardzo cienką warstwę, by nie wyciekł na tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa nieaktualna, sprawdziłem po numerze i klocki, które dostałem (po przedstawieniu informacji o modelu i VIN) nie pasują do mojej meganki! Idę montować stare, nie ma czasu na szukanie innych, gdyż jutro wyjazd... Ech...

p.s. mogłem się zorientować wcześniej, jak te sprężynki nie pasowały, ale klocki w jarzmo weszły luźno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!