Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doposarzenie w fabryczne światła xenon.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Postanowiłem dołożyć fabryczną instalację xenon do megane II lift. Mówiąc fabryczną mam na myśli reflektory z przetwornicami, spryskiwacze i poziomowanie. Pierwszy etap to oczywiście podmiana reflektorów. Drugi zrealizowany etap to spryskiwacze. Założyłem zbiornik płynu z dwoma pompkami, nowe-oryginalne dysze spryskiwaczy. W zderzaku od środka są natrasowane miejsca ich montażu, są również mocowania przewodu gumowego z lewego spryskiwacza. Żeby działały trzeba pociągnąć dwa przewody elektryczne od pompki do modułu koło akumulatora. Tylko moduł N4 ma wyjście na pompę spryskiwacza reflektorów. Kupiłem Clipa żeby aktywować tą funkcję. Tylko mała uwaga, mianowicie trzeba w sterowniku ustawić na nowo cały pakiet wyposażenia: rodzaj silnika, skrzyni, halogeny, nadwozie i inne. W każdym bądź razie spryskiwacze działają na przemian jak fabryka wymyśliła. W późniejszym czasie opisze jak dołożyłem samo poziomowanie. Czekam na części (:

wiązkę kupiłem z Espace IV i wydobyłem z niej potrzebne przewody, 4 pinowe wtyczki do silniczków reflektorów i dwie wtyczki do modułu świateł. Czy ktoś wie gdzie jest przykręcony owy sterownik poziomowania? Do jakiego elementu nadwozia..? Do wykonania wiązki potrzebne będą jeszcze najlepiej nowe wtyczki czujników. Można kupić 6 pinowe z WEBASTO THERMO TOP C- pasują.

thumb_hosting_zdjec_1470763627__20160809_190721.jpg

Układ automatycznego poziomowania gotowy. Co prawda na stole ale już działa prawidłowo po podłączeniu napięcia. Bez podłączenia CANu. Silniczki testuje, reaguje prawidłowo na zmiany dźwigni potencjometrów. Po założeniu wiadomo, trzeba będzie ustawić parametry początkowe.

thumb_hosting_zdjec_1470763679__20160809_190728.jpg thumb_hosting_zdjec_1470763702__20160809_190736.jpg

 

Witam. Od paru dni jeżdżę już na xenonach z poziomowaniem. Bardzo podoba mi się że ruszając i hamując światła utrzymują się na podobnej wysokości. Nie ukrywam że jeździłem 3 tygodnie z Xenonem z regulacją na pokrętło. I właśnie przy ruszaniu z świateł zdawałem sobie sprawę że mogę oświetlać lusterka samochodu z przodu. Jeszcze jedno zdjęcie czujnika z przodu.

thumb_hosting_zdjec_1471679614__20160818_164655.jpg

Jedynie co wyszło nie oryginalnie to umiejscowienie sterownika poziomowania w czarnej skrzynce koło akumulatora- zmieścił się pod modułem zabezpieczeń bez problemu. I druga nie oryginalna rzecz to przewód w peszlu od tylnego czujnika biegnący przy przewodach hamulcowych a nie w kabinie przy progu. Na koniec trzeba dopisać OŚWIETLENIE do sieci multipleksowej. Wszystko wtedy przy diagnostyce pokazuje prawidłowo. Koszta spore do megany II lift. Najzabawniejsze że do Megany III czujniki i moduł jest o połowę tańszy.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Części do poziomowania w moim przypadku nie całe 800 zł, czujniki po 200zł, moduł 230zł, silniczki po 30zł, panel z jednym pokrętłem z megane III za 25 zł(pasuje), wiązka z espace IV 50zł,nowe wtyczki czujników po 12zł. Zbiornik płyny z pompką 55zł, nowe oryginalne dysze spryskiwaczy 40 zł sztuka. Przetwornice kupiłem po 35 zł z złomu. No i reflektory (: Ceny jak widać na aukcjach, kupiłem za 400 zł idealny tylko miał luzy na przegubach kulistych w środku- zwróciłem go i zdecydowałem się na nowe valeo udało się kupić w niskiej cenie tylko trzeba dziennie szukać okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!