Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja, problem, kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum, więc za wszelkie błędy przepraszam.

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem renault megane III z 2009r. W aucie posiadam nawigacje, niestety jednak jest ona na chwile obecną bez użyteczna, ze względu na

brak aktualnych map i języka polskiego. I tutaj mam kilka pytań czy idzie coś z tym zrobić? Niestety nie wiem jaki to dokładnie model więc załączę zdjęcia.

Może istnieje jakieś spolszczenie i mapy? Jeżeli jednak nie, to może idzie w miejsce mojej wsadzić coś innego, co by było bardziej przydatne.

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

 

Tak jest to wersja bez karty SD i bez dzoistika. Co do czytnika płyt sprawdzę. Gdzieś czytałem, że przez radio wszelkie mapy i aktualizacje się wgrywa do tej nawi, ale na 100% nie jestem pewien.

 

Sprawdzałem i czytnika brak

post-93703-0-06130600-1470523672_thumb.jpg

post-93703-0-25596900-1470523688_thumb.jpg

post-93703-0-64817100-1470523701_thumb.jpg

post-93703-0-02374000-1470573202_thumb.jpeg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do użytkownika CINAS z Kaczorów on Ci powinien pomóc Z tego co widzę to masz Nawigację bez SD czyli pierwszą jaka występowała w MIII z czytnikiem płyt pod schowkiem przed pasażerem z przodu. Pozdrawiam

 

Dodano: 07 sie 2016 - 23:19

Sprawdzałem i czytnika brak

A sprawdzałeś za schowkiem Trzeba go odkręcić Zdejmujesz"wyszarpujesz" do siebie listwę nad schowkiem tam są trzy sróby na torx oraz wyjmujsz plastik w którym zamontowany jest przełącznik poduszek tam też powinny być dwie śróby jedna u góry druga na dole i wtedy wyjmujesz schowek i tam powinien być czytnik

 

Dodano: 07 sie 2016 - 23:21

Podeślę Ci w poniedziałek foty jak jest zamontowany czytnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, był bym wdzięczny :) to nie pomyślał bym, że czytnik może być tak schowany : p

No wstępnie po rozmowie z użytkownikiem Cinas, bd przekładal navi na tomtoma, bo do mojej mapy tylko do 2012 i brak oficjalnego spolszczenia: (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć Panowie,

posiadam Megane III z 2008 roku z fabryczną nawigacją, ze sterowaniem pomiędzy fotelami oraz czytnikiem płyt w schowku przed pasażerem. Nawigacja działała bez najmniejszych problemów, niestety jakieś dwa tygodnie temu jak wracałem z urlopu z Włoch to 84 km przed domem zawiesiły się one i nie malała odległość pozostała do celu, reszta działała prawidłowo. W zeszłym tygodniu nawigacja zawieszała się i strasznie spowolniła. Wczoraj to już w ogóle padła i przy wczytywaniu mapy została z komunikatem ze mapa się wgrywa. Wyłączyłem samochód, nawigacja się odwiesiła, ale nie możliwe było już jej płynne zadziałanie. Wyjąłem więc płytę nawigacji z czytnika i niestety nie mogę już jej ponownie wsunąć bo przycisk play-load/eject nie chce się przestawić na load.

 

Macie jakieś pomysły co to może być ?

 

Dodano: 07 lip 2017 - 14:53

Widzę, że moim tematem nikt się nie zainteresował. Jednak z uwagi na to, że problem został rozwiązany, podzielę się tym co zrobiłem.

Po pierwsze wymontowałem czytnik spod schowka (schowek musiał zostać zdemontowany). Okazało się, że przełącznik play/load był zablokowany przez materiał, który zabezpiecza otwór czytnika CD/DVD przed dostawaniem się kurzu do środka (wystarczyło poprawić go nożykiem i działa płynnie. Dodatkowo w czytniku została przeczyszczona soczewka lasera, za pomocą suchego patyczka do uszu. Jak na razie pierwsza jazda i wszystko działa płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodora dzięki za podzielenie się wiedzą.

Tak na przyszłość, masz nawigację carminat dvd, była ona montowana od 2006 roku w lagunach II i III, espace IV, vel satisach, czasami w scenicach II. W megane III występowała chyba do 2010 roku, dlatego mało jest o niej informacji temacie megane III. Mapy są nieaktualne już od 2013r, dlatego jak korzystasz z fabrycznej nawigacji to możesz rozważyć montaż tomtoma, który ma jeszcze aktualne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!