Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV Energy TCe 100 czy TCe130


flowgrid

Rekomendowane odpowiedzi

też mi się wydaje, że Intens jest najlepszą opcją, poszedłem do salonu z zamiarem kupna zena, ale chciałem do niego felgi to pan sprzedawca stwierdził, że to bez sensu dokładać pakiet z felgami, który kosztuje coś ok 2tys jak można wyjść na identyczną cenę intensem, który jednak trochę się różni od zena; jako dodatek polecałbym jeszcze ten pakiet z kamerą cofania bo poza kamerą są czujniki martwego pola, niestety mi na inne dodatki nie pozwolił ograniczony budżet a pewnie można by jeszcze coś ciekawego dołożyć

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Warto zainwestować w antenę w stylu "płetwy rekina" czy nie warto?

Z tego co widziałem w cenniku płetwa antena do Megana IV kosztuje bagatela ok 1100 zł. Lepiej kupić na allegro uniwersalną w kolorze za ok 40-50 zł.

 

Mayn Nie zapomnij że wysilone 1.2 będzie często jeździł na lawecie niż po drodze jak w każdym wysilonym silników np. w VW.

Z silnikami TCe nie ma problemów z wyjątkiem zwiększonego zużycia oleju w pojedynczych przypadkach. W salonie mnie zapewniali że wraz z normą Euro 6 nie ma już problemu ze spalaniem oleju. Czas pokaże jak to faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w Reno nie mają testowej Meganki z silnikiem SCE 1.6 16V i nie mam możliwości przekonania się o jak się jeździ tym silnikiem. W Związku z tym mam kilka pytań:

 

- Na ile maksymalnie tys. km przewidziano żywotność silnika 1.6 16V 115KM?

- O ile procent silnik SCE 1.6 jest głośniejszy w pracy od 1.2 TCE? Są może jakieś dane, jakieś zestawienia, tabelki mówiące o poziomie hałasu w decybelach przy poszczególnych obrotach silnika?

- O ile mniej więcej w procentach silnik 1.2 TCE jest dynamiczniejszy od SCE 1.6? Są może jakieś dane tego dotyczące? Tabelki, zestawienia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie bułki kupujesz? Objedź obie wersje i wyrób sobie zdanie. Każdy ma inne preferencje i dla jednego będzie cicho, a dla drugiego głośno. Dla jednego 100KM to rakieta, a drugi stwierdzi, że się nie da bezpiecznie wyprzedzać. Nie ma w jednym ASO szukasz w innym, przy okazji ponegocjujesz cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dilerzy nazamawiali tce 1200, przeliczyli się, nikt ich nie kupuje :P ,teraz stoją w każdym salonie.

Nie szukaj na forum rozwiązania problemu zakupowego, każdy ma swoje oczekiwania, potrzeby i preferencje, często różne, nawet całkowicie odmienne.

Jeden chce klimatyzacje z auta wymontować, inny kupił auto i nie wiedział co kupuje, jeszcze inny pieje pieśni uwielbienia swojego autka, są też i miłośnicy niskiego spalania, cała menażeria forumowa... Każdy patrzy i ocenia przez własny pryzmat potrzeb, portfel czy jakieś inne "zboczenie".

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ująłem w innym wątku zakupowym ;) .

 

Ale nie wróże sukcesu tego Nissana, brak możliwości zrobienia gazowni, przy osiągach i spalaniu jak stare 16V, to w Polsce silnik nie kochany.

Co do Tce, to widać tego coraz więcej na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszedł zakup Meganki 1,6 Sce 115km ...fakt u dilera próżno było szukać takiego auto żeby się przejechać same tylko Tce i tylko 130 km,ale stały inne autka z tym silnikiem Fluence,i bodajże chyba dwie Dacie...co do Tce 100 to w zasadzie jest w ofercie ale jego dostępnośc chyba jeszcze gorsza niż 1,6 Sce a te schodzą coraz lepiej z tego co to słyszałem.

 

pzdr

 

aa i co do płetwy rekina to te 1000 zł lepiej przeznaczyć na dodatkową gwarancje ;)

Edytowane przez TOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób piszę ze 1,6 to silnik ala dziadek dla emerytów a Tce 130 to świetny silnik, ja powiem tak dla mnie nie było czuć aż takiej przepaści ,jasne Tce 130 km szybszy ,lepiej ruszy na zielonym świetle,szybciej się włączysz do ruchu itp ale czy jest aż tak dobry hmm...a jakbym szukał fajnej turbo benzynki to raczej w silnikach Tsi bądz Ecobost ....i o mocy 150 km,testowałem i tam byłą już nie mała ale wielka różnica ale również i w cenie więc wybór padł na dziadkowy motor ;)..zobaczymy jak się będzie sprawował ,był Japończyk, był Koreańczyk,czas na Francuza !!!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

wydaje mi się, że astrę 150KM można gdzieś wyszarpać w podobnej cenie jak pisałeś w innym wątku albo 125KM to już na pewno, ale fakt to nie forum opla:p co do silnika ja wybrałem ten 130KM bo SCE wydawał mi się właśnie dziadkowy:p poza tym z tego co pisałeś o cenie to w tej kwocie spokojnie mogłeś mieć tez tego TCE no może musiałbyś z jednego pakietu dodatkowego zrezygnować

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.13 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób piszę ze 1,6 to silnik ala dziadek dla emerytów a Tce 130 to świetny silnik, ja powiem tak dla mnie nie było czuć aż takiej przepaści ,jasne Tce 130 km szybszy ,lepiej ruszy na zielonym świetle,szybciej się włączysz do ruchu itp ale czy jest aż tak dobry hmm...a jakbym szukał fajnej turbo benzynki to raczej w silnikach Tsi bądz Ecobost ....i o mocy 150 km,testowałem i tam byłą już nie mała ale wielka różnica ale również i w cenie więc wybór padł na dziadkowy motor ;)..zobaczymy jak się będzie sprawował ,był Japończyk, był Koreańczyk,czas na Francuza !!!

Wyjedź na autostradę 1.6 16V, zapnij tempomat przy 140 km/h, korki do uszu obowiązkowo warto mieć przy sobie jak do piły spalinowej...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!