Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV Energy TCe 100 czy TCe130


flowgrid

Rekomendowane odpowiedzi

A do posiadaczy zwłaszcza wersji TCE 100 prośba by napisali ile im ayta średni spalają i w jakich warunkach.

TCe 100 - miasto: zima średnio 9l, w lecie 1l mniej (przy dynamicznej jeździe), w spokojnej trasie rekord - 4,8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich .

Odebrałem wczoraj swoja Megane Grandcoupe 1.2edc z salonu i oprócz oczywiście radości z posiadanego auta widzę już pierwsze wady

Zrobiłem samochodem od wczoraj ponad 100 km i jeszcze nie mam informacji z czujników ciśnienia kól o parametrach. Nie wiem czy te czujniki potrzebują czasu czy coś ale na pewno bede czekal na rozwoj sytuacji. Druga sprawa to spalanie samochodu. Jeżdżę nim naprawdę wolno żeby dotrzeć dobrze silnik (zresztą automat robi to za mnie) i spalanie po miescie mam na poziomie 9.2l . Troche to dziwne przy tak malutkim silniku 1.2edc . Czy ktos z was posiada taki model i moglby napisac ile to powinno spalać na 100km? miasto/trasa

Oczywiście wiem że w katalogu sa cyfry z kosmosu ale ile tak realnie wyjdzie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Darekk3212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Odebrałem wczoraj swoja Megane Grandcoupe 1.2edc z salonu i oprócz oczywiście radości z posiadanego auta widzę już pierwsze wady

Zrobiłem samochodem od wczoraj ponad 100 km i jeszcze nie mam informacji z czujników ciśnienia kól o parametrach. Nie wiem czy te czujniki potrzebują czasu czy coś ale na pewno bede czekal na rozwoj sytuacji. Druga sprawa to spalanie samochodu. Jeżdżę nim naprawdę wolno żeby dotrzeć dobrze silnik (zresztą automat robi to za mnie) i spalanie po miescie mam na poziomie 9.2l . Troche to dziwne przy tak malutkim silniku 1.2edc . Czy ktos z was posiada taki model i moglby napisac ile to powinno spalać na 100km? miasto/trasa

Oczywiście wiem że w katalogu sa cyfry z kosmosu ale ile tak realnie wyjdzie?

 

Pozdrawiam

 

Witam w gronie szczęśliwych posiadaczy GC z turbokosiąrką 1.2. No niestety, ale nie oczekuj, że będzie palił mniej niż 9l w mieście. Zależy też od miasta, wiadomo. Ja w Katowicach nie jestem w stanie zejść poniżej 9l, a mam przejechane już prawie 7 tysięcy, więc jest już dotarty.

Jak wrażenia z EDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia bajka :) Zawsze jeżdzilem manualami i jakos nie jestem przyzywczajony do aż takiego komfortu . Spalanie w takim razie troche przeraza bo auto jest kupione z przeznaczeniem na taxi :) To w takim razie ile pali to 1.6 sce? Skoro wedlug katalogu 9l a ten 6.7l ma palic po miescie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wziąć dCi. W innym wątku niektórzy twierdzą, że wręcz produkuje paliwo podczas jazdy w korku ;)

Niemniej, ja uważam, że to 9l wcale złym wynikiem nie jest. Wolnossące 1.6 potrafią w takich warunkach spalać i po 12l - bez zaklinania rzeczywistości, z mojej praktyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zresetować ustawienia?:P

 

W załączeniu kawałek instrukcji, jeżeli chodzi o spalanie SCe to nie ma sensu dyskutować - każdy idealizuje swój pojazd :), tak jak napisał chucky80 dCi to wręcz produkuje. Mój z tego co zaobserwowałem to przy jeździe w trasie 5,5 l/100km (prędkości w okolicach 100-110), natomiast w mieście 8-9l (Wrocław, w wakacje większych korków nie ma). Oczywiście silnik jeszcze na dotarciu.

post-25981-0-23379700-1500020131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!