Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie przy skręcaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że przy zawracaniu lub ruszaniu do przodu na skręconych kołach stuka coś z lewej strony, czy to będzie przegub? Jeśli tak to czy w Megane I 1.6 8v '96r trzeba wymieniać całą półoś czy można sam przegub? I czy jest to trudne do wykonania samemu przed domem? Ewentualnie czy kupno używanej półośki ma sens? Bo ją samemu wymienić to nie problem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, z biegiem czasu będzie się nasilać i stukać też przy jeździe do przodu. Zobacz jak wygląda osłona z tej pukającej strony, czy nie jest uszkodzona. Co do wymiany to ponoć nie ma reguły, w jednych megankach da się sam przegub, a w innych nie. Polecam jechać do dobrego mechanika bo mnie kiedyś jeden powiedział, że się nie da bez wchodzenia pod samochód, a u drugiego okazało się, że spokojnie można sam przegub wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony wyglądają na całe, w wtorek podjadę do mechanika żeby osądził co tam się dzieje, bo dzisiaj zauważyłem dodatkowo, że puka nawet przy przyhamowywaniu, co chyba nie do końca pasuje do przegubu oraz przy szybszym (nie ruszaniu tylko 30-40km/h) braniu zakrętu również stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki są nie ważne przy jakim skręcie kierownicą, na kierownicy też czuć takie lekki szarpnięcie w momencie stuku. W służbowym busie miałem podobnie to okazało się że był to krzyżak w przekładni, z tą różnicą ze tutaj stuki ewidentnie słychać z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz doświadczenie z tym krzyżakiem to wiesz może czy to on może być winowajcą tego, że jak na pełnym skręcie kół zjadę z wysokiego krawężnika to słyszę stuknięcie i wyraźnie czuję to na kierownicy? Stuknięcie i szarpnięcie kierownicy pojawia się też bardzo rzadko przy przejechaniu przez naprawdę jakieś poważniejsze nierówności drogi. Auto niedawno po przeglądzie i to solidnym bo przedzakupowym i u znajomego diagnosty. Wiadomo tylko, że amortyzatory przednie mają bliżej niż dalej, ale tak to wszystko idealnie. Zastanawiam się właśnie czy to te amortyzatory, ale jak napisałeś o krzyżaku to zacząłem się zastanawiać teraz nad nim. Da się organoleptycznie go sprawdzić?

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdiagnozował to mechanik to nie wiem, nie patrze mu na ręce :). Ale objawy były takie ze przy skręcaniu były regularne stuki tzn co około 1/3 obrotu, dodatkowo później kierownica chodziła jak by była na sprężynie, czym mocniejszy skręt tym ciężej się skręcała i szybciej odbijała a na sam koniec busem jeździło się jak osobówka bez wspomagania.

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 20 sie 2016 - 08:34

Niestety mój zaufany mechanik ma wolne, a nie chce jeździć po innych. Wiecie może czy jest jakiś sposób żeby rozstrzygnąć że to na 100% przegub? Chodzi mi o taką diagnozą przed blokiem na lewarku.

Edytowane przez CaG0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy zużyty przegub może strzelać przy najechaniu na krawężnik lub najechaniu na jakąś dziurę?

Mam coś takiego, że strzela co jakiś czas przy skręcie i czasami też właśnie jak wjeżdżam na krawężnik albo na dziurze, pojedyncze stuknięcie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!