Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 TCE 115 Falujące obroty


bialydelfin

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zastanowić się czy nie ma awarii ;

 

- nadmiernego zużycia oleju i braku kompresji na 2 cylindrach ( wymiana pół silnika ) ; http://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zuzycie-oleju/page__st__90 ,

- przedostawanie się paliwa do oleju ( funkcja start/stop ); http://megane.com.pl/topic/69327-przedostawanie-sie-paliwa-do-oleju-12-tce-115km/,

- terkotanie w zakresie 2200-3000 ( wymiana pompy oleju,łańcucha ) http://megane.com.pl/topic/68067-terkotanie-w-zakresie-2200-3000/page__st__30 ,

- suma awarii częściowych j/w i falowanie obrotów silnika gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@bialydelfin

 

Jak sytuacja wygląda u Ciebie? Serwisowi udało się naprawić falowanie?

 

Dodano: 28 paź 2016 - 20:46

W razie czego w moim przypadku Renault Polska uznało, że to 'normalne zachowanie' samochodu z tym silnikiem przy niskim przebiegu. Ciekawe jest jednak to, że przez 3 tygodnie nowy samochód stał w ASO gdzie diagnozowano po kolei wszystkie czujniki i możliwe przyczyny. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości gwarant stwierdził, że tak ma być. Serwis nie był w stanie doprecyzować co Renault Polska rozumie przez 'niski przebieg'.

 

Ręce opadają. Ostrzegam potencjalnych klientów, przed zakupem koniecznie poproście o włączenie silnika i obserwujcie co dzieje się z obrotomierzem, szkoda waszych nerwów.

Edytowane przez dwykurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem tą samą sytuację - zimny silnik, po odpaleniu przez parę sekund pofalowały obroty (przebieg aktualnie ~500km, ostatnie tankowanie na Orlenie), przy odbiorze samochodu wszystko było ok. Myślę, że TTTM skoro w tylu samochodach "problem" występuje. Obserwuję dalej, poza tym nic podejrzanego w pracy silnika nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy u kogoś z was udało naprawić się falowanie obrotów? Po przejechaniu 8000 objaw u mnie się nasilił. Renault twierdzi że wszystko jest w porządku ponieważ komputer nie wskazuje żadnych błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, zauwazylem u siebie falowanie obrotów jeśli zgasiłem silnik z włączoną klimatyzacją. Zrobiłem parę testów:

1. wyłączenie klimy(AC OFF)

2. zgaszenie silnika

3. auto stoi 2 dni nie ruszane

4. odpalenie auta - obroty lekko podwyższone(normalne) ale całkowicie stabilne

 

Wykonałem 3 takie testy w ciągu niecałych 2 tygodni - wynik powtarzalny - brak falowania. Może sprawdźcie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 13:31, infwlk napisał:

Panowie, zauwazylem u siebie falowanie obrotów jeśli zgasiłem silnik z włączoną klimatyzacją.

 

A może ma to związek nie tyle z wyłączeniem klimatyzacji przed wyłączeniem silnika, tylko czy jest ona raczej włączona przy starcie na zimnym.

W momencie, gdy załącza się kompresor potrzebne są wyższe obroty, a jak wiemy kompresor chodzi w cyklach. Choć wątpię, aby był potrzebny aż tak duży wzrost prędkości obrotowej silnika, ale może jednak?

 

 

Edytowane przez Jwax
korekrty tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii falowania obrotów na zimnym silniku musiałem być bardzo uparty. Komputer tego nie raportuje. Dopiero któraś z kolei wizyta w ASO zakończona rzekomo wgraniem najnowszego oprogramowania sterowaniem wtrysków (sierpień 2017) załatwiło sprawę (wersja softu z czerwca 2017 jeszcze na to nie pomogła). W między czasie wymieniona była też sonda lambda, która może się przyczyniać do tego falowania obrotów oraz uszczelnione zostało poluzowane mocowanie od turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich od roku jestem posiadaczem megana 3 1.2 tce 115 km. Falowanie obrotow na zimnym silniku wystepuje praktycznie od poczatku ,juz 5 krotnie bylem w aso ,trzymaja auto 3-4 dni niby cos robia a obroty jak falowaly tak faluja. Palikum czy po tym wgraniu nowego oprogramowanie i wymianie sondy problem zniknol calkowicie?.Prosze o odpowiedz.

REGULAMIN

pkt. 5.6 LITERKI PL - mireczek01

 

5 godzin temu, Lwidawski napisał:

Witam wszystkich od roku jestem posiadaczem megana 3 1.2 tce 115 km. Falowanie obrotow na zimnym silniku wystepuje praktycznie od poczatku ,juz 5 krotnie bylem w aso ,trzymaja auto 3-4 dni niby cos robia a obroty jak falowaly tak faluja. Palikum czy po tym wgraniu nowego oprogramowanie i wymianie sondy problem zniknol calkowicie?.Prosze o odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam sytuacje taką, że: przy okazji przeglądu w marcu 2018(auto na gwarancji) zgłosiłem ten problem z falowaniem obrotów(identycznie jak na 1 filmie w wątku). Została wymontowana i wyczyszczona przepustnica, następnie zamontowana i przeprowadzona adaptacja(powtarzam po mechanikach.) Problem ustał na jakieś 1-2 miesiące. Następnie powrócił i teraz w zasadzie każde odpalenie po dłuższym postoju(6-7h) kończy się falowaniem obrotów. Nie ma znaczenia czy auto stoi na +15*C czy +30*C obroty falują. Po przejechaniu 2-3 km, zgaszeniu i odpaleniu - obroty prawidłowe. 

Za 2 tygodnie jestem umówiony w ASO już pogwarancyjnie ale co.. reklamacyjnie chyba bo w sumie problem nie został rozwiązany. Bardzo jestem ciekawy czy uda się coś z tym zrobić. 

 

-----Aktualizacja

W ASO zostało zmienione "oprogramowanie wtrysku sterującego". Od tego momentu mam przejechane ponad 2000 km(w tym wakacyjny wyjazd) i problem się nie pojawił ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!