Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 TCE 115 Falujące obroty


bialydelfin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 6 miesięcy jestem posiadaczem Renoult Megane III Grandtoure z silnikiem 1.2 Tce 115 KM. Od jakiś 3 miesięcy zauważyłem falowanie obrotów na zimnym silniku (np. po nocnym postoju). Dodam tylko, że falujące obroty występują tylko na zimnym silniku,jak samochód stoi w słońcu to nawet po 10h postuju problem nie występuje. Byłem już 3 razy w ASO i 3 razy wgrywali mi nowy soft do sterowania przepustnicy. Nic nie pomogło. Obroty falują dalej. Na mojej ostatniej wizycie w ASO odpalaliśmy Scenika z tym samym silnikiem i obroty też falowały. Dokładnie jak to wygląda można zobaczyć na filmiku:

. Koledzy czy ktoś ma podobny problem ? W ASO powiedzieli, że ten typ tak ma - jednak nie daje mi to spokoju. Od paru dni też zauważyłem że podczas np. parkowania, gdy silnik pracuje na luzie- też się wkręca na obroty do ok. 2100 tyś. obr. - utrzymuje się ok. 15 sek poczym spada do 900 tyś. obr. czy do normalnej pracy. Atakować dalej ASO czy poczekaj jak się sytuacja rozwinie. Wszzyskie rady mile widziale.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć, że czasem obroty idą w górę, a potem się stabilizują ale u Ciebie to chyba przesadne. W paliwie bym przyczyn nie szukał. Mam lekki wzrost obrotów troszkę powyżej 1000 przy pierwszym zapalaniu danego dnia ale zaraz to znika. Zapytałem przy okazji innej sprawy w Gliwicach, usłyszałem,że to komputer się ustawia itp i że to normalne. No niech im będzie, dałem spokój. Sugeruję abyś dał zapytanie do centrali przez konto w MyRenault.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

A wytłumaczyć fakt, że problem występuję tylko na zimnym silniku ? Gdy samochód stoi w słońcu przez 10h to jest wszystko normalnie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W mnie w nowym samochodzie jest dokładnie tak samo jak na załączonym filmiku, obroty rano na ssaniu przez chwilę skaczą 1400-1000-1400 itd. Później się stabilizują. TCe 115. Auto na dotarciu, więc póki co się nie przejmuję - chyba że powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!