Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane CC woda pod nogami pasażera tył


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyjąłem fotel kierowcy by sprawdzić wtyczki od airbag. Podciągnąłem wykładzinę do góry a tam pełno wody ;( Po demolce wnętrza i kilku próbach znalazłem miejsce skąd cieknie woda. Jest to pokazany na foto otwór i jak by róg - spawy. Woda się leje po szybie tylnej lewej. Oczyściłem korek spustowy od spodu i trochę pogmerałem drutem woda leci ale leci i tym otworem. Ma ktoś pomysł ? Myślę że ten spaw zaślepię mastyką a otwór nie wiem ;/power tapem

 

Może posiadacze 3d wersji Megane lub CC mają jakieś doświadczenie. Otwór ten generalnie nigdzie nie prowadzi jest to jakieś okienko od profilu ale woda się soczy. Gdzięś pękł spaw lub mastyka tak myślę.

post-51598-0-28801200-1471432482_thumb.jpg

post-51598-0-85334000-1471432492_thumb.jpg

post-51598-0-26850100-1471432502_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Otwór ten generalnie nigdzie nie prowadzi jest to jakieś okienko od profilu ale Woda się sączy.

I co rozwiązałeś zagadkę, mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakleiłem tą okrągłą dziure powertapem a na koniec położyłem bitumiczną szpachle czy coś takiego by to zakleić. Generalnie jak woda leciała po bocznych szybach to parę kropel lalo się tam. Nie wiem czemu... Czy karoseria gdzieś pękła i woda podciekał

post-51598-0-01819800-1482937467_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, dzięki.

 

Dodano: 05 lut 2017 - 13:22

Na 99% procent doszedłem skąd to leci. Tak jak na zamieszczonym zdjęciu woda leci z góry mechanizmu dachu. Dokładnie u mnie to leciało z uszczelki dachu między przednią i tylną częścią dachu. Następnie pod plastikową nakładką tylnego słupka ściekało na mechanizm otwierania dachu. Następnie tak jak na zdjęciu narysowałem na czerwono leciała pod siedzenie i wchodziła pod blachę (przerywana linia) i wychodziło tym małym otworem przy samym progu co pokazywałeś na zdjęciu. W zasadzie to nie mam wątpliwości co do tego i jako dowód drugie zdjęcie na którym widać ślad jak leci woda (jak się dobrze przyjrzeć to widać wodę jak skapuje). Muszę pomyśleć jak to rozwiązać. Jak zatkam otwór tak jak ty, to z tyłu za ścianą grodziową będzie gromadzić się na stałe woda, a wolałbym żeby gdzieś ściekała na zewnątrz, albo była łatwa do usunięcia.

post-3433-0-44969000-1486297275_thumb.jpg post-3433-0-17276600-1486297308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam ten sam problem.Woda zbiera mi się pod nogami pasażerów z tyłu i w bagażniku po obu stronach.Woda leci po mechanizmie szyby i jego sterowniku wlatując do środka i przemieszcza się pod cześć pod nogi i część do bagażnika. Leci też tam gdzie znaczyłem większą strzałkę.

IMG_20171203_120820.JPG

Tu woda wlatuje do bagażnika. Dywanik jest mokry tylko na płaskim gdzie zaznaczyłem na czerwono. Myślę że leci tędy strzałka niebieska.

IMG_20171203_121159.JPG

Doszedłem że jak polewam uszczelki tylnych szyby wtedy cieknie. Woda dostaje się głównie na końcu uszczelki jak i po całości.  Dziwna sprawa żeby dwie uszczelki tak się wyrobił, kupiłem używki i to samo.Uszczelki też nie wyglądają żeby były aż tak w zły stanie. Może problem jest gdzie indziej????? Co radzicie czy kupić nowe uszczelki czy próbować je jakość uszczelnić?

parkrun-barcode-A3868507.pdf

DSC_0027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo wystarczy docisnąć uszczelkę przednią boczną do tylnej bocznej. Uszczelkę górną naciągałem z całej siły w tył samochodu i teraz nie cieknie. Faktem jest że za pierwszym czy drugim razem naciągania się nie udało. Dopiero za trzecim razem otwierając częściowo dach i z całej siły naciągając uszczelkę górną, tylko trzeba trzymać dach bo przy otwartym się wykrzywia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o uszczelki dachu? Spróbuję może to jest to ale wydaje mi sie że leci tędy. Jak lałem wodą od połowy szyby to widziałem jak woda kapie po mechanizmie szyby i sterowniku. Wzdłuż uszczelki a najbardziej w czerwonym kółku.

IMG_20171203_121029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wam pomogę ale mi leci w drzwiach spod tych styropianowych wkładek, które chronią dostęp do mechanizmu szyb. Nie czy w Coupe po sciągnięciu boczków też jest coś podobnego, ale warto to sprawdzić. Ja sobie to oderwałem jak wyciągałem mechanizm i potem po jego włożeniu tylko na słowo honoru to przykleiłem do starego kleju (gąbki klejącej) i to był błąd. Dopiero po uszczelnieniu tych otworów wszystkich problem ustał. A spędzało mi to sen z głowy przez dobre parę tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem zdjęcie (zapożyczone z innego tematu, był też temat o tym ale nie mogę go teraz znaleźć). Na zielono masz miejsce gdzie woda przecieka na łączeniu uszczelek. Często w tym miejscu między uszczelkami jest mała przerwa. Na fioletowo narysowałem jak należy przesunąć uszczelkę ok. 1-3mm. Uszczelkę przesuwałem naciągając ją do tyłu. Natomiast na żółto gdzie leci woda na mechanizm. Sprawdzałem to dokładnie z miesiąc czasu z rozłożonym wnętrzem, aż doszedłem skąd leci ta woda. Teraz nie pojawia się ani kropla i wystarczyło przesunąć tą górną uszczelkę.

Edit

Jednak znalazłem: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mireczek01 będę próbował.

Jeszcze nic nie ruszyłem jeżeli chodzi o uszczelki dachu muszę znaleźć jakiś garaż i może podgrzać te uszczelki suszarką przed naciaganiem co sądzicie? Jeżeli chodzi o uszczelki dolną szyby

o znajomy ma mi sprawdź cenę nowej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ponaciągałem uszczelki dachu że nie ma żadnej szparki coś jednak musiałem ruszyć i cieknie mi teraz na śródku przednich drzwi. Uszczelki dachu są teraz tak jak powinny być.Co do przednich drzwi to opadają mi i kiedyś unosiłem lekko szybę do góry żeby nie ciekło.Jutro jadę do blacharza żeby zrobił mi te drzwi na zawiasach i przy okazji wyregulował szybę. Co do mojego głównego problemu to nadal jest.Kiedy leję wodę od połowy tylnej szyby ta zamiast być odprowadzana wlatuje mi do środka po całej długośći uszczelki.Cieknie mi po mechaniżmie szyby i sterowniku. Już jeden sterownik musiałem wymienić.Próbowałem naciągać od zewnętrznej i wewnętrznej strony w kierunku przednich drzwi ( na zdjęciu na zielono) i nic. Kupiłem też używki o rak starsze i to samo. Ręce opadają, macie jakieś pomysły na to czy tylko pozostaje kupić nowe???

IMG_20171210_164244.JPG

IMG_20171210_164342.JPG

Edytowane przez zenben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez te uszczelki zawsze będzie cieknąć i cieknie w każdym samochodzie (w jednym mniej w innym więcej) szkoda twojego czasu. Nie da się uszczelnić w tym miejscu ruchomej szyby na 100%. Jak boisz się o sterownik to raczej go dodatkowo zabezpiecz. W każdej magance po nim cieknie woda, w drzwiach przednich także. Na zdjęciach widać, że drzwi masz raczej dobrze spasowane i niech tych drzwi nie rusza, tylko wyreguluje szybę (było na forum jak to zrobić i jest w dziale pliki w instrukcji serwisowej do cabrio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!