Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukot 1,5 dci - przeskoczył rozrząd?


mariooshz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku tygodni spod pokrywy zaworów dochodzi stukot, tak jakby grały zawory. Zauważyłem to po tym gdy wymieniłem pasek wieloklinowy (po prostu się rozwarstwił i stukał o obudowy). Początkowo myślałem, że tylko przez ten pasek słychać jakieś stuki, ale po wymianie ustało uderzanie o obudowę, niestety słychać je spod pokrywy zaworów. W programie "Oh No for Renault" na Androida przy sprawdzaniu błędów, wyświetla się błąd związany z obwodem czujnika wałka rozrządu. Czy może być tak, że dostał się jakiś kawałek z paska wieloklinowego gdzieś pod obudowę i przestawił rozrząd? Drugie pytanie, jeśli rzeczywiście się przestawił, to czy konieczna jest wymiana całego rozrządu, czy mogę wymienić sam pasek (jeśli jest uszkodzony)?

Dodam, że kompletny rozrząd wymieniany był jakieś 20kkm (koła, pompa wody, napinacz i pasek)

Edytowane przez mariooshz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy jeździć autem gdy słychać jakikolwiek stukot!!!Stukot słychać spod pokrywy zaworów.Prawdopodobnie to za duże luzy zaworowe (duży przebieg);Sprawdzić luzy na zaworach,zawsze możesz i nie jest to trudne.Trudniej,wygląda sprawa z ich regulacją. http://megane.com.pl/uploads/monthly_02_2013/post-4670-0-22033400-1360356085_thumb.jpg

Pasek rozrządu,wymienia się co 80000 km lub 5-6lat. Można wymienić sam pasek,mógł być; stary,nie oryginalny,źle założony,słabo dokręcone koło rozrządu na wale korbowym,wyciek oleju na pasek przez simering (czy był wymieniany simering ) wału głównego.Trzeba to wszystko sprawdzić u kumatego mechanika,aby nie narobić jeszcze większych problemów.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Andrzej-2010 za podpowiedź. Z tego co pamiętam były wymieniane uszczelnienia, w ogóle poprzednio rozrząd był wymieniany przez to, że przeskoczył (taką diagnozę postawili w warsztacie). Stało się to przy gwałtownym ruszeniu ze świateł (pojawił się stukot, a po zgaszeniu samochód już nie zapalił). Zdziwiło mnie, że w czasie jazdy nie stracił na mocy, teraz jest podobnie, tylko że odpala i mogę jeździć.

A co sądzisz o błędzie, który pokazuje komputer? Czy stukot może być skutkiem przestawionego rozrządu?

Sprawdzę te luzy prawdopodobnie w sobotę, bo niestety nie mam u siebie szczelinomierza.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy koło rozrządu na wale jest zabezpieczone klinem czy osadzone jest na stożku?

Edytowane przez mariooshz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!