Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzedany samochód nie został przerejestrowany


droopy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakieś dwa miesiące temu sprzedałem swoją poprzednią Megankę i naszło mnie ostatnio żeby sprawdzić ją w ten centralnej ewidencji pojazdów czy została przerejestrowana. Ku mojemu zdziwieniu auto odnalazło się w bazie po wpisaniu mojego numeru rejestracyjnego, czyli jest nieprzerejestrowane :/ Oczywiście samą sprzedaż zgłaszałem w ubezpieczalni, ale nie pofatygowałem się do urzędu, a ponoć też to trzeba zrobić chyba w terminie 30 dni. Nie chcę mieć problemów, mandatów na siebie które potem trzeba wyjaśniać i innych tego typu spraw. Chciałem się w zasadzie zapytać czy jak pójdę teraz do urzędu zgłosić sprzedaż auta, która miała miejsce dobre 2 miesiące temu, to nie jest przewidziana jakaś kara w takiej sytuacji? Druga rzecz to co daje takie zgłoszenie? Jak nowy właściciel jadąc na moich blachach dostanie fotkę z fotoradaru to oni wysyłając zdjęcia sprawdzają kto jest właścicielem zgłoszonym w urzędzie, czy i tak będę się musiał bujać i wszystko odkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujący jest zameldowany w tym samym powiecie co Ty nie musi zmieniać tablic, jest tak już od wielu lat. Moje poprzednie samochody miały taką historię (obecny żony a dawny mój, od 2010 r. te same tablice a sprzedałem go żonie w 2011 r. Cichociemny sprzedany 1 czerwca 201 jest przerejestrowany na nowego właściciela a tablice wciąż te same-a zostawiłem je po wykupieniu samochodu z leasingu). W CEPIK-u nie masz podanych danych właściciela więc nie wiesz czy już go nie przerejestrowano. Zgłoszenie sprzedaży jak najbardziej warto dostarczyć.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Historia pojazdu jest widoczna każda zmiana właściciela.

Ja sprzedałem swój ponad rok temu i nadal jest nieprzerejestrowany, mimo, że ubezpieczenie nowy nabywca wykupił (chyba na siebie).

Ja zgłosiłem w urzędzie i ubezpieczycielowi zaraz po sprzedaż właśnie żeby nie mieć później ewentualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma informacji o zmianie właściciela. Ale racją jest, że zapomniałem o tym, że osoba z tego samego miasta to może pozostać przy tej samej rejestracji, co nie zmienia faktu że auto wciąż jest na mnie. Pójdę w takim razie do urzędu. Oprócz dowodu osobistego i umowy K/S potrzeba wypełniać jakiś formularz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprawdzaniem auta to też trochę lipa właśnie patrzyłem swoje i od ponad roku nic się nie zmieniło.Ostatni wpis jest z marca 2015 o przeglądzie i do teraz nic,czyli według CEPIK jeżdżę bez ważnej polisy i nie mam przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wnioskuję po nowej megance, którą kupiłem pod koniec maja tego roku. Przerejestrowałem ją w czerwcu i w bazie jest info o zmianie właściciela, przeglądy i przebiegi z 3 lat. Przy starej megance nie ma takiego info o zmianie właściciela, stąd món wniosek i obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy Megance info o zmianie właściciela było w ciągu tygodnia a o przeglądzie w ciągu 2 dni.

Przy sprzedanym ponad rok temu jest informacja o nowym ubezpieczeniu natomiast brak o zmianie właściciela i przeglądzie.

Jest jeszcze strona InfoCar gdzie jest jeszcze więcej danych rejestracyjnych pojazdu (ale za to bez przeglądów i ubezpieczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie zgłosiłem już jakiś czas temu sprzedaż tego samochodu. Kobieta w wydziale wyraźnie dała mi pouczenie groźnym spojrzeniem w moją stronę, że zrobiłem to 3 miesiące po sprzedaży, ale słowem się nie odezwała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!