Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cięzko pali na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem od kilku dni z moją Meganką (1,6 b+gs). Więc tak - na zimnym silniku zakręcę 2-3 razy i nie chce zapalić. Odczekam 10-15 minut i zapala bez problemu aczkolwiek przez chwilę czuć benzynę. Kolejna rzecz to wysokie (1,5-2tyś)falujące obroty (też tylko na zimnym). Na ciepłym te objawy nie występują. Co radzicie - od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odpalania spróbuj zacząć od zakręcenia zaworu na butli gazu. Wypal gaz z układu, przejedź się chociaż kawałek na benzynie i odstaw auto. Kolejnego dnia spróbuj je odpalić. Jak nie będzie problemów to reduktor może popuszczać gaz do układu i po dłuższym postoju odpalasz na dwóch paliwach jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W moim przypadku, ale tylko w benzynie, wysokie obroty były spowodowane pękniętym i twardym już oringiem na przepustnicy, po wymianie jest już wszystko dobrze, koszt to 40zł kupiłem na allegro zestaw 2 oringów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam forumowiczów. 

Podłączę się do tego tematu by nie zakładać specjalnie nowego, bo mój problem dotyczy podobnej sytuacji. 

Mianowicie mam problem z odpalaniem auta (1.6 16V b+g) tylko na zimnym silniku. Trzeba dość długo kręcić i z wyczuciem dodać gazu by silnik załapał. Wymienione były już świece, oringi przepustnicy i filtr paliwa i  dalej bez efektów. Na ciepłym problemu nie ma i odpala od razu. Słychać prace pompki paliwa i nie pokazało żadnych błędów na komputerze. 

Macie pomysł jak naprawić tą usterkę? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że "winna" nie jest instalacja LPG?

Na zimnym silniku nie działa sonda Lambda i komputer nie może skorygować dawki benzyny.

Spróbuj albo odłączyć akumulator na całą noc, albo zrezygnuj z jazdy na gazie na ok. 200km. Jeżeli problem ustąpi to musisz sprawdzić instalację LPG.

Pamiętaj, że odłączenie akumulatora może wymagać później rozkodowania radia.

Edytowane przez jack3226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!