Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam Renault Megane 1.6 16v z 1999r w wersji Classic.Mam pilny problem ponieważ jestem na urlopie poza domem jakies 100km.Pojawil mi się wyciek,zauważyłem go po uchlapanej feldze i nadkolu z przodu na prawym kolu wczoraj umylem auto i wszedlem pod spod zobaczyc co i jak i okazalo sie,ze jest dziurka delikatna na gumie ponieważ jestem zielony wklejam zdjęcie (przepraszam,że nie regulaminowo ale nie mogłem dodać na tamten hosting nie dziala mi na telefonie) Z czego to leci jak ta guma się nazywa? Jakie koszty tego? Mam sie obawiać tych stu paru kilometrów do domu czy można jakoś to spowolnić? Proszę o pomoc i wyrozumiałość.Pozdrawiam

 

PS.Edytuje udało mi się zamieścić zdjęcie po wielu próbach,11348 dzięki za pomoc.Mam nadzieję,że dzięki zdjęciu będzie juz teraz jasność.

 

thumb_hosting_zdjec_1472634644__5987731_quickmemo_2016-08-31-09-50-25.jpeg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to osłona gumowa przegubu zewnętrznego.Sto km.można przejechać,jak guma nie jest rozerwana,tylko mały otwór.Raczej jedź wolniej,niż max szybkości ,bo siła odśrodkowa wyrzuca smar.To nie jest olej żeby wszystko nagle się wylało.Po powrocie trzeba tą osłonę jednak wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes przepraszam za bałagan ze zdjęciem ale na prawdę miałem problem na początku z dodaniem zdjęcia na hosting megane.Na zdjęciu tą gume zaznaczyłem czerwonym kolorem w której jest ta mała dziurka z której leci ten smar/olej.Z góry dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uszkodzona gumowa osłonę przegubu zewnętrznego. Na allegro koszt takiej gumy to około 20zł. Czy wymiana w garażowych warunkach jest realna czy bez pomocy mechanika się nie obejdzie? Jaki koszt to może być waszym zdaniem? Czy ten smar który gubię będę musiał jakoś uzupełnić bo wiadomo, że jest go coraz mniej. Sorry za pytanie ale jeśli o zawieszenie chodzi jestem kompletnie zielony. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc jeszcze raz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar to jedno, ale największym zabójcą przegubu jest w tym wypadku brud, który swobodnie tam włazi, jak nie zajmiesz się tym w miarę szybko to oprócz gumy będzie cały przegub do wymiany. W kwestii tego czy poradzisz sobie sam to na dziale download masz manual z wymiany osłon, tutaj http://megane.com.pl/files/download/135-wymian-oslon-przegubow-megane-i-ph-i-16-k7m-lewa-polos/ :)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że będzie do wymiany ;) Nie wiem ile w Łodzi kosztuje przeciętnie taka wymiana. Raz w Megane I wymieniałem, ale cały przegub u swojego mechanika, na pewno nie kosztowało to wiele bo bym pewnie sam próbował :D

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droopy rozumiem wszystko. Wymieniać będę na pewno kwestia powrotu tylko do domu bo jak mówiłem mam 100km z hakiem. Znacie jakiś sposób żeby bez problemu dojechać może izolacja obkleić żeby zatamować trochę problem wiem, że to głupie ale mam już różne myśli:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już prędzej po dobrym odtłuszczeniu na te 100 km bym przykleił taśmę samoprzylepną tekstylną szarą.

Tyle coby wytrzymało te 100 km a potem zaraz wymiana.

Raz, że smarowanie a dwa, że zanieczyszczenia włażą a jak się rozleci całkiem to już kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!