Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III GrandTour - proszę o opinię.


Daniel-88

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dopiero się rozeznaję w Renault Megane i jeszcze nie potrafię rozróżnić nawet wersji od siebie, więc jeżeli możecie, to proszę zerknijcie na te oferty, czy opłaca się jechać obejrzeć auta :)

Miał być Scenic, będzie raczej Megane :) Na razie wstępne rozeznanie. Proszę też o opinie ogólną, czy to nie jest zbyt wygórowana cena jak ze te auta ? Mam do przeznaczenia około 30 tys zł na auto. Czy jestem w stanie dostać w miarę zadbany i nie zjechany egzemplarz ?

Pisałem w temacie o scenicu ale napisze i tu :

Moje dystanse, to głównie miasto (zakupy, kino itp.) czasami autem do pracy będę śmigał (20 km przez trójmiasto) i średnio co drugi weekend do rodziców (około 100 km w jedną stronę). Nie nastawiam się, że to ma być diesel czy benzyna. Jak będzie ładny i zadbany to bez znaczenia jaki silnik. Fajnie by było jak by pozwalał w miarę normalnie wyprzedzać, ale jak nie będzie demonem prędkości, to też się nic nie stanie.

Wczoraj sprzedałem własne auto, wiec powoli się za czymś rozglądam...no dobra, nie potrafię żyć bez auta pod domem :)

Proszę o sprawdzenie ofert:

 

Megane 1,9DCi

Od "handlarza" zapewne, bo jak widzę opisy "w stanie perfekcyjnym", "idealnie utrzymane" "z pierwszej ręki" to mnie krew nagła zalewa - idealne to było jak z linii montażowej schodziło, o ile dobrze złożyli :) To w końcu auto używane. Ale wziąłem to pod uwagę, bo wygląda dość dobrze chyba :)

 

Megane 1,9DCi

To ma znów opony idealne :) chyba tez od jakiegoś handlarza.

 

Megane 1,6DCI

To jest dość świeże i ma fajny silnik, ale duży przebieg - czy to powinien być problem dla tego silnika ? W dodatku sprzedaje je salon, w którym sa serwisowane auta z firmy gdzie pracuje i jako tako sobie panowie radzą.

 

P.S. żeby nie było, nie mam nic przeciwko handlarzom i autom od nich, bo oczywiście są też uczciwi i maja auta warte uwagi. Sam swój poprzedni samochód kupiłem w komisie dwa lata temu, zrobiłem nim przez dwa lata 70 tys. km, a wczoraj sprzedałem za 1000 zł więcej niż sam za nie zapłaciłem, bo stan auta na to pozwalał.

Bardzo proszę o rzut okiem na te oferty.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody są sprowadzone z zagranicy, więc radziłbym z nich zrezygnować. Proszę wejść na stronę mobille.de i zobacz ile kosztują samochody z tego rocznika. Nikt nie robi prezentów. Samochody z importu w większości to samochody powypadkowe, naprawione lepiej lub gorzej. Szukałbym samochodu z polskiego samochodu, od osoby prywatnej. Zakup jest mniej niebezpieczny. Uzbrój się w cierpliwość i szukaj na naszych portalach. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze oferty do odrzucenia. Trzeci egzemplarz jest krajowy i po liftingu. To są zalety. Ma natomiast spory przebieg jak na 3 lata. Prawdopodobnie jest to zatem przebieg prawdziwy. Auto wymaga drobiazgowego sprawdzenia mimo, że diler sprzedaje i oszacowania kosztów koniecznych po zakupie. Nie zauważyłem wzmianki, że jest tzw. bezwypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 200 tys to dużo dla tego silnika ? Czy polata jeszcze ? Tak samo czy 200 tys dla 1,9DCi 130 koni to dużo ? Jak wygląda trwałość i wpływ takiego przebiegu na auto z dieslem 1,6 i dieslem 1,9 ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tys km to ledwo dotarty silnik . :D

Osobiście znam Megane 2 1.5 dci z 2005 roku, która ma już 380 tys km i z silnikiem nie było najmniejszych problemów.

I spokojnie przechodzi badania techniczne.

 

A wracając do tych aut, to do aut sprowadzonych dochodzą dodatkowe opłaty.

A to drugie auto sprowadzone ma hak, odradzam zakup aut z hakiem, bo nie wiadomo co i jak dużo to auto ciągało. Do tego ma wytartą kierownicę po lewej stronie , co może sugerować , że przebieg może być większy niż podany.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to drugie auto sprowadzone ma hak, odradzam zakup aut z hakiem, bo nie wiadomo co i jak dużo to auto ciągało.

 

Megane to ciągnik siodłowy jak TIR ? Non stop coś ciągnęło ? Mam w domu w samochodzie hak demontowany, przyczepkę pociąga raz na rok zaledwie 10 km, z masą nie przekraczającą 200 kg. A może hak był tylko na bagażnik na rowery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayn,

Może tak , a może i nie ....

Ja mam sąsiada, co więcej z przyczepą jeździ niż bez przyczepy.

A na przyczepie : glazura, cement, piach itp.

Bo murarzem-glazurnikiem jest.

A takie ciąganie ciężarów to silnik odczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie trochę ten przebieg. Np. Oglądałem też auta na mobile.de i tam jest sporo aut z przebiegiem około 100-120tys zł. W cenie około 6 tys euro. Więc skąd u nas w pl takie przebiegi ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przebieg turas wiertarka nakręcał. Druga sprawa to porównywanie cen z mobile.de. Jak Panowie nie wiecie to się nie wypowiadajcie.

Samochody, które autor wątku wskazał, pochodzą z aukcji samochodów poleasingowych, co tłumaczy przebieg i cenę.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to w takim razie gdzie kupić auto ? Mimo wszystko te z mobile.de wyglądają dużo lepiej niż te dostępne u nas na rynku. Ol14 radzi kupić auto z polski ale te jakie oferuje polski salon wypadają blado przy tych z mobile.de. To chyba najlepsza opcja ściągnąć może takie auto ? Proszę o opinie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie czy chcesz dobre auto do jeżdżenia czy samochód do pokazania się na mieście. Jeżeli celujesz w konkretną kwotę to musisz właśnie przed takim wyborem stanąć. Szukaj auta u dealerów Renault. Zakup auta to nie zakup bułki, ja na swoje polowałem prawie 4 miesiące.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szukam auta, które będzie sprawne i zadbane, nie lepione z 4 innych po spotkaniu z tirem. Pisałem także, że silnik już tu dla mnie ma mniejsze znaczenie niż stan faktyczny auta. Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś o auto dbał, robił wszystko na czas, to będzie dobrze służyć dalej. Oczywiście chciałbym jak najmłodsze z jak najmniejszym przebiegiem, fajnie by było by nie był to tez golas. Te ostatnie auto, od dealera wydaje się w porządku. Ma wszystko czego od niego oczekuje. Pytanie tylko, czy przebieg 200 tys km nie jest tym, który wpakuje mnie w dodatkowe, wysokie koszta zaraz po zakupie, mam tu na myśli sprzęgło, turbo, wtryski, dpf i tym podobne.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!