Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pare pytań nowego użytkownika


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , 5 dni temu kupiłem meganke 3 2012r . Jak pamiętam dobrze wersja dynamique . Silnik 1.6 110k , auto z fabryczna instalacja LPG brc 24.11 sequent .

 

Mam do was pare pytań .

 

Nie posiadam systemu HF , nie mam przycisków w klamkach ale za klamkami mam takie czarne kwadraciki a z tyłu klamki od wew. strony naprzeciw tego kwadraciku jest taki okrągły meganes wlany w klamke jakby jakiś odbiornik tego kwadraciku .. Co to jest i czy moge jakoś uaktywnić funkcje otweirania drzwi poprzez włożenie ręki pomiędzy ten czujnik a klamkę?

 

2 pytanie mam takie iż posiadam czujnik zmierzchu i deszczu ale nie posiadam lusterka fotochromatycznego a często jezdze w trase i musze je miec . Czy lusterko podejdzie z Megane 2 i czy moge zdemontować stare lusterko tylko z tej oobracajacej sie kuleczki czy musze demontować cała obudowe czujnika zmierzchu i deszczu ? Kable chcę poprowadzić do oświetlenia wnętrza ale nie wiem gdzie znalezsc plus a gdzie minus . Czy megane 2 i 3 ma takie samo mocowanie lusterka ?

 

Następne pytanie mam takie że jadąc na gazie spada mi benzyna i mimo ze wyłacze i włacze samochod to dalej pokazuje tak jakby spalało benzyne a jak juz zastankuje auto nawet za 30 zl benzyny to duzo podskakuje benzyna . Myslalem ze jak otworze klapke wlewu to pomysli ze zatankowałem ale dalej pokazuje malo benzyny . Czy musze znowu zatankowac choc za 5 zł zeby poczuło ze cos sie wlalo i pokazało rzeczywisty poziom paliwa ?

 

Ostatnie pytanie , czy moge zamontować sobie radio od nowszej megane gdzie jest usb i aux na radiu ? choc chyba jest inne wejscie iso ? a jak mozna to jak sie bedzie uaktywniało usb bo teraz mam tylko aux i to w wersji gdzie musze sie podlaczyc czinczami .

 

Dzięki za odpowiedzi :D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HF to zapewne zaslepki i nic z tym nie zrobisz.

Co do lusterka to raczej od MII nie podejdzie. Jest wiele tematow na forum o tym poszukaj sobie.

Nowoczesne instalacje pobierają gaz i troche benzyny. Są one dzieki temu trwalsze. Jest szansa ze na liczniku pokazuje ci ilość gazu w butli.

Radio można zmienić jest temat ktory opisuje jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem że to tylko atrapy , jutro będę wymieniał ograniczniki drzwi więc zobaczę czy to tylko atrapy . Właśnie gdzieś wyczytałem ze lusterko z M2 pasuje do M3 i wlaśnie chciałem sie upewnić. Ja mam 24.11 sequent to nie wiem czy ona taka nowoczesna , u innych nie pobiera benzyny tylko u mnie by pobierała ? Może komputer myśli ze jedzie na benzynie i po prostu spada na ekranie benzyna , ide zatankuje za 10 zl zobacze czy duzo podskoczy . Nie u mnie na liczniku nie pokazuje ile jest gazu bo gdzie niby miało by pokazywac ???? Własnie szukalem cos o wymianie radia ale nie moge znalesc tego wątku , mógłbys mi link podesłac ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka to ktos inny musi sie wypowiedzieć może faktycznie by pasowało.

Kiedyś czytałem że potrafią przerobić wskaznik aby pokazywał ilość gazu w zbiorniku.

Nowoczesne instalacje juz pobierają benzyne łącznie z gazem jakaś tam technologia.

Poczytaj na google to sie dowiesz ja nie lubie gazu.

Co do radia wpisz "wymiana radia scenic iii megane iii" ostatnio pisałem w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem benzyne za 5 zł i podskoczyło az 3 kreski . Więc komputer mysli ze jezdzi na benzynie i pokazuje na ekranie ze spada benzyna . ok , poszukam jjeszcze raz o radiu . Mam nadzieje ze bedzie pasowało p&p .

 

Wypowie sie ktos inny o lusterku wstecznym ?

 

Dodano: 01 wrz 2016 - 15:38

Więc wyczytałem ze jak aktualnie mam stare radio to musze tylko wymienic ekran i radio na poliftowe z usb i aux z kawałkiem instalacji a pozniej tylko uciać moja stara wtyczke i przyporzadkowac kabelki do nowego radia tak ? na BT mi nie zalezy bo pewnie duzo dlubania jest . czy radio samo w sobie ma bt i tylko pozostaje mi kupic mikrofon ? tylko powiedzcie mi bo nie wyczytałem czy bede musial cos programowac ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką instalację LPG i spada poziom benzyny bo komputer jadąc na LPG myśli że spala benzynę. Mimo to co kilka dni komputer sam koryguje stan benzyny i kreski wracają na swoje miejsce. Ogólnie nawet nie zwracam na to uwagi bo już się przyzwyczaiłem. W każdym razie na pewno nie jest tak że spala i gaz i benzynę jednocześnie.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie liczę w kwestii trasa/miasto/mieszanie. Mogę podać Ci ogólne spalanie samochodu, które jest następujące:

 

Dystans: 20400 km

Średnie spalanie z komputera: 8,1/100

Średnie spalanie LPG na podstawie tankowań: 8,9/100

Średnie spalanie PB na podstawie tankowań: 0,8/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo czyli prawie litra auto łyka benzyny dodatkowo na 100 km ? ;/ mi wyszło 14l gazu na 100km w mieście, masakra jakaś ;/ chyba że gazownik upuścił gaz jak byłem na przeglądzie i wymianie filtrów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej instalacji BRC jest możliwość zaprogramowania komputera od LPG aby dodawał odrobinę benzyny, ale są to na tyle śladowe ilości, że byś ich nie zauważył. Jest tak jak napisał Sebastian - wskaźnik benzyny spada i co kilka dni kreski wracają na swoje miejsce. Jeżeli jest to dla Ciebie "nie do przeżycia" (np. ja i Sebastian nie przejmujemy się tym), to jest możliwość zainstalowania taniego ustrojstwa o nazwie "emulator". Eliminuje on ten drobny problem.

Faktycznie za dużo Ci pali. W moim przypadku średnio 9,5 litra gazu. Jeżdżę niemal wyłącznie po mieście, raczej zakorkowanym.

Taki drobiazg - ta instalacja nie jest fabryczna, ale prawdopodobnie salonowa, bo np. Zdunek taką zakłada, bez utraty fabrycznej gwarancji na auto. Swoje nowe auto odbierałem z salonu z tą instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem nie jest fabryczna tylko dołożona w salonie, zrobiona od razu przy kupnie auta. Auto ma już na instalacji przejechane 86tys km. ostatnio byłem na przeglądzie i gazownik mówił że wszystko ok, wymienił filtry i coś tam on nowa wgrał - jakieś sterowniki chyba. czy jak wymienia filtry to mógł trochę gazu spuścić? Czemu możne mi tak dużo palić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno tankowanie to trochę za wcześnie żeby ocenić spalanie. Zatankuj kilka razy i oblicz średnią.

Możliwe też że jeszcze się po prostu nie przyzwyczaiłeś do jazdy tym akurat autem i możesz mieć trochę ciężką nogę. Mi na początku to auto też paliło więcej niż dziś i jestem pewien że przyczyną było moje prowadzenie.

Wielozawór w samochodzie "odbija" Ci prawidłowo w czasie tankowania, a w zasadzie po nim?

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odbija mi , a czemu pytasz ? moze i tak . wiesz co juz mam przejechane 303 km na tym zbiorniuku czyli 38l gazu , ale jak mialem 240km to juz ostatnia dioda miga . długo cos miga ;p

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - Zdania zaczynamy wielką literą. - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o wielozawór bo znam kilka przypadków, również w moim aucie (wymieniono na gwarancji) gdzie występowały w tej instalacji wadliwe wielozawory - nie odbijały, albo odbijały w "losowym" momencie. Ten feler sprawiałby że obliczanie średniego spalania wykazywałoby czasem bzdury.

Nie patrz na te diody. Standardem jest niestety że pokazują i migają tak jak napisałeś. Najlepiej po prostu zerować podlicznik po tankowaniu i wiedząc ile mniej więcej przejedziesz zerkać na niego od czasu do czasu od kiedy ostatnia dioda zacznie migać. Nie jestem pewien ale u mnie ostatnia miga zazwyczaj już chyba po ok. 200km., a może i wcześniej.

Nie zrażaj się tymi niedoskonałościami - to naprawdę dobra instalacja, a podobne problemy występują w większości.

Edytowane przez Firan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tą aptekarską dokładnością.

Wyjeździj przynajmniej 3 zbiorniki i wtedy sprawdzaj.

Diodami się nie sugeruj - jak byś widział jak działa pływak i czujnik poziomu gazu to byś się zdziwił, że cokolwiek dobrze miałoby pokazywać na tych diodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!