Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z tylnym spryskiwaczem w Megane III Grandtour. Chodzi o to że nie pryska:) Pompka chodzi, na przednie szyby pryska. Jakieś pomysły od czego w ogóle zacząć? Zwykły mechanik jakby coś to ogarnie? Czy dysza może się zapchać na samym wylocie? Generalnie po próbie spryskania (nawet do 10 sekund) nie ma śladu nawet po płynie. Bedę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam ten sam problem. Pompka chodzi, zbiornik pełen. Zauważyłem, że kawałek uszczelki spod lampy stopu w klapie wychodzi oraz po podniesieniu klapy kapie z niej płyn. Wcześniej były spore mrozy, ale od paru dni auto stoi w garażu gdzie jest ok. +4 więc jeśli gdzieś w przewodach był korek lodowy to z pewnością już się rozpuścił. Chciałem zdemontować tylne światło stop ale nie chyba na jakiś zatrzaskach siedzi ta lampa. Chyba czeka mnie wizyta w ASO, bo nie chcę narobić szkód przy wyjmowaniu na siłę tej lapmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam problem z tylnym spryskiwaczem w Megane III Grandtour. Chodzi o to że nie pryska:) Pompka chodzi, na przednie szyby pryska. Jakieś pomysły od czego w ogóle zacząć? Zwykły mechanik jakby coś to ogarnie? Czy dysza może się zapchać na samym wylocie? Generalnie po próbie spryskania (nawet do 10 sekund) nie ma śladu nawet po płynie. Bedę wdzięczny za pomoc.

 

Rozwiązanie było banalne. Wyłapał to mechanik jak mu o problemie powiedziałem. |Okazało się, że wężyk "wyszedł" z dachu za mocno" i przy zamykaniu tylnej klapy, był przez klapę zgniatany. Mechanik poprawił wężyk i wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Pompka chodzi, zbiornik pełen. Zauważyłem, że kawałek uszczelki spod lampy stopu w klapie wychodzi oraz po podniesieniu klapy kapie z niej płyn. Wcześniej były spore mrozy, ale od paru dni auto stoi w garażu gdzie jest ok. +4 więc jeśli gdzieś w przewodach był korek lodowy to z pewnością już się rozpuścił. Chciałem zdemontować tylne światło stop ale nie chyba na jakiś zatrzaskach siedzi ta lampa. Chyba czeka mnie wizyta w ASO, bo nie chcę narobić szkód przy wyjmowaniu na siłę tej lampy.

Problem rozwiązany: mróz rozsadził wężyk. Stosowałem od listopada zimowy płyn, które wiemy jakie są: ponoć wytrzymują -20 a jak psiknąłem przy -8 na przednią szybę to wszystko zamarzło. Usterka usunięta w ramach rozszerzonej gwarancji. Odnośnie uszczelki pod lampą stop w klapie: pisałem na swoim profilu, że niestety producent nie przewidział wymiany samej uszczelki, dlatego konieczna była wymiana całej lampy, co wykonano w ostatni weekend. Całość w ramach rozszerzonej gwarancji. Z tego co się orientowałem koszt lampy ok. 500 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, od jakiegoś czasu nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby, zdemontowałem pompkę i po podaniu napięcia okazuje się że jest sprawna, ale gdy próbuje ją uruchomić z manetki to brak reakcji, pompka w ogóle nie pracuje. Znajomy podłączył komputer i brak błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!