Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

Temat  Na co zwrócić uwagę przy kupnie MEGANE II /1,5 Dci do roku 2006zamieściłem 14.08.2016 r w dzial Zakup auta. Ale ze względu, że występuje dużo tematów odnośnie awarii tych silników w tym dziale, otworzyłem temat tutaj, aby zwrócić uwagę użytkowników aut z tym silnikiem na istotę problemu " Co powinien wiedzieć właściciel mając taki silnik " i co należy zrobić aby ustrzec się większej awarii.

1,5 dci są to dobre i sprawdzone silniki, tylko trzeba o nie trochę zadbać

 

Dodano: 21 wrz 2016 - 11:30

Bardzo dobrym przykładem co może spotkać właściciela auta jak odda do naprawy swój " Mercedes " w niekompetentne ręce mechanika http://megane.com.pl/topic/69194-nowa-pompa-wtryski-po-czyszczeniu-i-znow-to-samo/

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym przykładem co może spotkać właściciela auta jak odda do naprawy swój " Mercedes " w niekompetentne ręce mechanika ;http://megane.com.pl/topic/69194-nowa-pompa-wtryski-po-czyszczeniu-i-znow-to-samo/

 

A to przykład, z tego samego wątku, jak samochód trafia w "kompetentne" ręce (mechanik polecany przez forumowiczów):

No więc tak, samochód trafił do p. Aleksandra z Wrocławia. Były opiłki więc podeszliśmy do tematu kompleksowo. Nowe wtryski, pompa, filtr paliwa, dokładne czyszczenie układu paliwowego i zbiornika. Autko odebrane i podczas jazdy miałem wrażenie że jest niby trochę słabszy ale to pewnie jakieś moje dziwne wrażenie. Po 80 kilometrach zrobionych po mieście podczas ruszania stracił moc na chwilę, w tym czasie puścił białego bąka z rury wydechowej i zaczął przyspieszać zdecydowanie dobrze. Ruszamy z następnego skrzyżowania, jedynka- ok, dwójka i znów, utrata na chwile mocy, biały bąk i zaraz idzie jak zły... Brak sił... tyle czasu, pieniędzy i co dalej? EGR?

 

Wniosek: do tego samochodu (rocznik, silnik) nie ma kompetentnych mechaników.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje doświadczenie z Opiłkami z 2015.11 mniej więcej.

Przyjechałem do mechanika, który specjalizuje się w renówkach, z objawami: problemy z odpaleniem na zimno, przerywa silnik w trakcie jazdy, gaśnie jak nagrzeje się. Mechanik stwierdził, po oględzinach paliwa w baku, że są opiłki i zaproponował kompleksową naprawę układu wtryskowego: regeneracja pompy, wtryskiwaczy, wymiana przewodów oraz wymiana baku(czyszczenie podobno nic nie daje) za 3000 zł.

Nie uwierzyłem mechanikowi, a więc zabrałem samochód. Naprawiłem dwie usterki sam i samochód już nie ma tych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z objawami: problemy z odpaleniem na zimno, przerywa silnik w trakcie jazdy, gaśnie jak nagrzeje się. Mechanik stwierdził, po oględzinach paliwa w baku, że są opiłki....Nie uwierzyłem mechanikowi, a więc zabrałem samochód.

I bardzo dobrze zrobiłeś bo to nie są objawy opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

Ponieważ auto kolegi igorz ma ( a nie wiadomo czy nie więcej ) ponad 200.000 km na liczniku, to za chwilę kolega może obudzić się z tzw. ręką w nocniku

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autem z silnikiem 1.5 dci na układzie Delphi należy się obchodzić jak z "jajkiem". Mam ten motor i (jeżeli przebieg nie był kręcony) to przy 150tys.km robiłem wtryski i pompę napisał Jacek-J129 Różne problemy z silnikiem

W tym samym temacie kolega aniewa napisał; Mam takie dwie pompy, które siały opiłki. Zdjęcie jednej z nich uwidacznia zniszczoną bieżnię pompy wtryskowej, opiłki z niej zniszczyły 4 zaworki we wtryskiwaczach. Pompa wtryskowa, wtryskiwacze i cały układ paliwowy został poddany regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autem z silnikiem 1.5 dci na układzie Delphi należy się obchodzić jak z "jajkiem"

To znaczy jak? Jeżdżę tym silnikiem ponad 9 lat i traktuję go normalnie jak każdy inny. Jedyną rzeczą na którą bardziej zwracam uwagę to jakość tankowanego paliwa. Po porostu wystarczy unikać niepewnych stacji paliw.

 

kolega aniewa napisał; Mam takie dwie pompy, które siały opiłk

Przyczyną uszkodzenia w obu przypadkach było świadomie wlane gówn...ane paliwo. Tak jest jak się chce zaoszczędzić parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że jedno gówn....paliwo, zniszczyło bieżnie pompy wtryskowej, tak jak na przytoczonym przez kolegę aniewa zdjęciu, a opiłki z niej zniszczyły 4 zaworki we wtryskiwaczach ??? Wszystkie przykłady, które zamieściłem w tym temacie wskazują, że pompa wtryskowa delphi zaczyna " opiłkować " przy przebiegu ok.200.000 km .

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mrarek, proszę ze zrozumieniem przestudiować ten temat od początku, proszę przeczytać parę razy. Tu nie chodzi o moje spostrzeżenia tylko o fakty, które przytoczyli inni użytkownicy. Średnie zarobki w Polsce to ok.4600 zł, ale czy to znaczy, że wszyscy pracujący tyle zarabiają ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że jedno gówn....paliwo, zniszczyło bieżnie pompy wtryskowej,

Tak bo od zatankowania do zatarcia samochód zrobił około 20 - 30 km. Może to zbieg okoliczności ale nie sądzę by tak było w obu znanych mi przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kwestionował Twojej tezy, ale jak głosi przysłowie " Dzban dotąd wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie " Ale czy to znaczy, że ucho dzbana było dobre w 100 % do ostatniej chwili. Dlaczego nie ma takich przypadków z pompą siemensa??? przecież do tych aut też wlewają niektórzy gówn.... paliwo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!