Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

A statystykami też bym się nie przejmował. Pod konoec roku ogłoszono, że akcyza na starsze auta pójdzie mocno w górę, więc handlarze nakupili na zapas, dla nich to oznacza zysk, bo po wejściu nowej akcyzy takich aut się nie opłaci ciągnąć do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zadowolony bo walczył z tym tematem chyba od listopada :-) To już jego trzecie 1,5, z wcześniejszymi też miał przygody silnikowe.

Co się dzieje z tymi zaworkami? To wygląda na tak prosty element, że nie ma się co zepsuć.

Są złej jakości mechanicy mówią że za miękie i szybko się ścierają .Jak pompa się łuszczy to tylko przyspieszy ich zużycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda niestety jest taka, że jak ktoś ma piętnastoletnią megankę wartą kilka tysiaków z problemem uszkodzonej pompy to chyba wielkiego wyboru nie ma. Koszty naprawy mogą przewyższyć wartość samochodu.

Jak ktoś ma taką jak piszesz "megankę" to zazwyczaj zagryzie zęby i ją naprawi z jednego prostego powodu - jesteśmy narodem gdzie z powodu awarii pompy nie wymienia się całego auta z prostej przyczyny - nie stać nas na to. Oczywiście od każdej reguły istnieją wyjątki . . .

Ja po zakupie i awarii na dzień dobry układu wtryskowego chciałem to sprzedać w cholerę, ale po dłuższym przemyśleniu stwierdziłem że mogę wpakować się w jeszcze większe kłopoty. Naprawiłem i na razie jeżdżę. Jakby mnie było stać na nowe to z pewnością nie kupowałbym 14 letniego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Co się dzieje z tymi zaworkami? To wygląda na tak prosty element, że nie ma się co zepsuć.

Wszystko jest opisane, są odpowiednie zdjęcia na pierwszych stronach tematu, trzeba tylko czytać ze zrozumieniem

 

Dodano: 05 kwi 2017 - 08:42

Przypominam że ;

1/Filtr paliwa nie wychwytuje opiłków metalowych z łuszczącej się pompy wtryskowej.

Proszę poczytać temat od początku w pkt.3

"Ponieważ rozmiar wielkości oczka filtra paliwa to 0,6 mikrona, a rozmiar opiłków to 0,2 mikrona !!! ",

2/ Magnes, również nie wychwytuje tych opiłków ,

3/ Trzeba szkło powiększające i szukać na;

a/ filtrze paliwa,

b/ wewnątrz filtra paliwa,

c/ czujniku ciśnienia paliwa,

d/ na zaworkach przelewowych,

 

 

Dodano: 08 kwi 2017 - 08:21

Na tych Chinskich zaworkach długo nie pojeżdzi .20-30 tyś max

Kolega Jacek-J129 - napisał ;

Ja wpakowałem 3 tysiące złotych,( w regeneracje układu paliwowego - a więc nie oryginały lub nie kompletna naprawa ) pojeździłem rok i auto znów zaczęło stękać, zrobiłem 15000 km i zaczęły się znów problemy, że o choince na desce roździelczej nie wspomnę. -- injection defaillante Moje boje z błędem

 

Po Zakupie Używanego Auta, Pierwsze Co Należy Zrobić

-- jeżeli nie ma objawów OPIŁKÓW w paliwie , to wymienić;

1/rozrząd oraz pompę wtryskową na nową lub zregenerowaną ( za 800 zł ) oraz

2/ sprawdzić stan panewek i pompę olejową - bo większość aut ma grubo > 200.000 km

przebiegu, mimo że licznik pokazuje inaczej,

3/ I CIESZYĆ SIĘ PRZEZ NASTĘPNE OK.200.000 KM PRZEBIEGU

 

Dodano: 11 kwi 2017 - 12:13

Od dnia 8.04.2017 do 11.04.2017;

- było 3112-2959 = 153 wejścia na temat o opiłkach w paliwie

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Warto poczytać o kłopotach kolegi gilerson125 w Błędy po wymianie wtryskiwaczy. Brak reakcji na pedal gazu.

oraz jak niski poziom wiedzy mają mechanicy mimo, że podobno mają clipa do pomocy

 

Dodano: 28 cze 2017 - 12:35

Z tematu forum wynika, że niektórzy wolą sprzedać auto za pół darmo niż przeprowadzić regenerację pompy wtryskowej za ok.800 zł  i  cieszyć  się  jazdą  przez  następne  ok.200.000 km .

Jeżeli  przebieg auta zbliża się do ok.200.000 km -  warto  zregenerować  pompę  wtryskową , wtryskiwacze 

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "szukających" opiłków i nie tylko, oraz dziękuję koledze Andrzej-2010 za wskazanie tego tematu.

 

1. Ja dolewam olej Orlen 2T, ale ostatnio ktoś na YT zachwalał Mixol choć to chyba mineralny, ale liczy się ponoć wysoka temperatura spalania. Wlewam 160ml na 50 litrów, wiem że przydałoby się co najmniej ćwiartkę, ale robię to strzykawką, to największa jaką dostałem. Niestety korek wlewu mam wpychany i trudno jest wlewać z butelki, chyba że po palcu :) Może ktoś zna lepszy sposób jak i czym to wlewać? Przydałoby się też zregenerować pompę ma 200tys..., ale to chyba najlepiej przy okazji wymiany rozrządu... Oczywiście co jakiś czas wymieniam filtr paliwa i sprawdzam zawartość na opiłki. Filtr jest beznadziejny... zastanawiałem się nawet nad dobraniem jakiegoś dobrego zamiennika z dwoma końcówkami, bo podobno ewentualne opiłki ponoć w tym oryginalnym są mieszane i wracają z powrotem do pompy. Druga sprawa to tyle w tych pierońskich szybko-złączkach nieszczelności, że w układzie prawie piana, a to chyba nie jest dobrze dla smarowania pompy, jeśli przerabia bombelki powietrza... Jak zapalam auto to przez dziesięć sekund pali mi się OIL LEVEL to i tak lepiej bo przed ostatnią wymianą filtra było ok 30 sekund, ale to przede wszystkim chyba wina tych złączek, może teraz lepiej podociskałem. Muszę jakoś wymienić te oringi ale czy takie dostanę i chyba nie taka łatwa sprawa igłą trzeba dłubać czy jakimś sposobem? Dlatego zastanawiałem się nad przerobieniem tego filtra i dał bym porządne przewody z opaskami.

 

2. Sprawdzam co roku przelewy i przy tej okazji to co zleję też tam szukam opiłków, chociaż nie bardzo wiem jak one właściwie wyglądają. Robiłem właśnie dziś test i znalazłem jakąś czarną drobinkę, ale wyglądała raczej na paproch... W teście przelewów przez 10 min mam 35,30,35,42 [ml] i nie wiem czy procenty liczy się w stosunku do najmniejszej czy do największej wartości, bo w jednym przypadku wychodzi różnica ok 30% to jeszcze może by uszło, ale w tym gorszym przypadku to ok. 40% - czyli kiepsko. O wydajności nie wspomnę, bo wiele wersji czytałem... Najważniejsze, że raczej brak tych opiłków w paliwie, ale przynajmniej jeden zaworek planuje wymienić. Ponoć zaworki to sama chińszczyzna, nie robiłem tego jeszcze, ręcę będą się pewnie trochę trzęsły :lol:

 

3. Panewki też miałem nawet zamiar wymienić w warsztacie, ale jak mechanik stwierdził że robił raz już coś takiego, że cośby tam pewnie poszukał, dobrał itp... to wolę raczej nie testować mechaników na swoim aucie, a nie znam pewniaka. Ograniczyłem się więc na razie do zakupu ciśnieniomierza i mierzę ciśnienie w misce olejowej, bo ponoć przyczyną zatarcia jest słaba wydajność pompy. Jaka wartość ciśnienia powinna być... różnie podają, ale mam zamiar mierzyć co jakiś czas i porównywać czy nie spada. Poza tym można szukać opiłków w oleju. I tak się zamierzam ustrzec przed panewkami... Oczywiście co 10-15tys. płukanaka i wymiana oleju ELF 5W40, ale chyba lepszy jest ELF SXR, zdaje się ma większą co ważne lepkość. Był nawet ostatnio w promocji Elf SXR 5W30, jednak w książce podają W40 lub W50, to nie brałem, chociaż nie wiem czy nie byłby akurat lepszy od tego pierwszego...

 

4. Jakby ktoś mógł przybliżyć jeszcze temat opiłków w czujniku ciśnienia paliwa... To są te czujniki w pompie? U mnie jeden zielony drugi bodaj fioletowy, czy może czujnik na listwie? U mnie to w zasadzie na "puszce" :) I jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keco. Kolego, przestudiuj temat ze zrozumieniem a nie po łepkach. Wszystko masz podane na tacy, tylko brać. Stosuj tylko oryginały.

Poczytaj;test przelewowy renault 1.9 dci .

Zastosuj zaworek zwrotny pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową aby zniwelować pęcherze powietrzne oraz postudiuj;

Pęcherze powietrza w paliwie

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

Jak zapalam auto to przez dziesięć sekund pali mi się OIL LEVEL to i tak lepiej bo przed ostatnią wymianą filtra było ok 30 sekund, ale to przede wszystkim chyba wina tych złączek, może teraz lepiej podociskałem

Trzeba koniecznie  wymienić ;  filtr oleju na  purflux, mann , olej  najlepiej  na  VALVOLINE MaxLife SYNTHETIC 5W40 5L , oraz  zmienić pompę  oleju  na  nowszy  typ , dającą  wyższe  ciśnienia  oleju ,  sprawdzić   panewki ;  Wymiana panewek  . Raczej  częściej  zmieniać olej z filtrem (  co ok.10.000 km  )  aniżeli stosować płukankę w silniku  o  przebiegu  200.000 km . Minimum  ciśnienie  oleju  dla  starego  typu  pompy  oleju   to  odpowiednio ;  1,2  i  3,5 bara. Szukaj  kumatego mechanika ;  lubelskie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

1. Ja dolewam olej Orlen 2T, ale ostatnio ktoś na YT zachwalał Mixol choć to chyba mineralny, ale liczy się ponoć wysoka temperatura spalania. Wlewam 160ml na 50 litrów, wiem że przydałoby się co najmniej ćwiartkę, ale robię to strzykawką, to największa jaką dostałem.

Są lepsze oleje - MANNOL, RAVENOL, LM1052 czy ostatecznie czerwony ORLEN. Zakup sobie na alle strzykawkę metalową 250 ml. Nazywa się bodajże odsysarka oleju.

 

 

Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

Filtr jest beznadziejny... zastanawiałem się nawet nad dobraniem jakiegoś dobrego zamiennika z dwoma końcówkami, bo podobno ewentualne opiłki ponoć w tym oryginalnym są mieszane i wracają z powrotem do pompy. Druga sprawa to tyle w tych pierońskich szybko-złączkach nieszczelności, że w układzie prawie piana, a to chyba nie jest dobrze dla smarowania pompy, jeśli przerabia bombelki powietrza...

Po co dobry zamiennik? Zakup oryginał. W końcu wymieniasz go nie często, więc na czym chcesz oszczędzać? Oryginał wystarczy na 60 kkm.

Szybkozłączki są pewnie dobre, ale przy wymianie filtra albo masz fatalny zamiennik albo podwijają ci się oringi umieszczone w szybkozłączkach. Zatem zakup oryginał  filtr oraz przed zamontowaniem na nim szybkozłączek posmaruj smarem stałym (może być i  tawot) oringi w środku szybkozłączki.

Filtr ma taką konstrukcję, że paliwo z wtrysków jest zawracane (a nie leci do zbiornika) z powrotem na pompę. Taka konstrukcja filtra (w filtrze jest zaworek) i to ma sens, gdyż ciepłe paliwo z silnika podgrzewa resztę paliwa w filtrze i w okresie zimowym.

 

 

Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

Jak zapalam auto to przez dziesięć sekund pali mi się OIL LEVEL to i tak lepiej bo przed ostatnią wymianą filtra było ok 30 sekund, ale to przede wszystkim chyba wina tych złączek, może teraz lepiej podociskałem.

Co ma wspólnego paliwo z OIL LEVEL, który to komunika pochodzi od układu smarowania silnika?

OIL LEVEL się pali, bo pewnie masz za rzadki olej.

 

 

Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

Oczywiście co 10-15tys. płukanaka i wymiana oleju ELF 5W40, ale chyba lepszy jest ELF SXR, zdaje się ma większą co ważne lepkość.

Bez sensu

 

 

Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

Ograniczyłem się więc na razie do zakupu ciśnieniomierza i mierzę ciśnienie w misce olejowej, bo ponoć przyczyną zatarcia jest słaba wydajność pompy.

Ciśnienie w misce olejowej? I jakie ci wychodzi? Gdzie podłączasz?

Kompletnie bez sensu pomiar, bo misce jest nieduże ciśnienie i takie powinno być. Przecież odma odbiera ciśnienie i przekazuje do układu dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrarek napisał:

OIL LEVEL się pali, bo pewnie masz za rzadki olej.

Komunikat dotyczy zbyt niskiego poziomu oleju.

Dnia 3.07.2017 o 23:39, keco napisał:

W teście przelewów przez 10 min mam 35,30,35,42 [ml]

Wtryskiwacze masz w dobrym stanie i nie ma co szukać dziury w całym.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aniewa napisał:

Komunikat dotyczy zbyt niskiego poziomu oleju.

W sumie tak.

Napisałem o rzadkim oleju, bo miałem identyczną sytuację po zastosowaniu w SCII 1,5 dCi 101KM jakiegoś oleju 10W40, który w ogóle pierwszy raz wlałem do silnika. Też dłużej świecił ten  OIL LEVEL. Wymieniłem olej na inny i już nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 09:02, Andrzej-2010 napisał:

Trzeba koniecznie  wymienić ;  filtr oleju na  purflux, mann , olej  najlepiej  na  VALVOLINE MaxLife SYNTHETIC 5W40 5L ,

 

Purfluxa też miałem, to właśnie po wyjęciu purfluxa zauważyłem, że czas sygnalizacji OIL LEVEL zmniejszył się. Też myślałem kiedyś, że to sygnalizacja poziomu i ciśnienia oleju w misce, ale teraz mam wątpliwości, bo dlaczego nastąpiła taka zmiana po wymianie filtru paliwa? Nie wygląda mi to na zbieg okoliczności.... Następnym razem spróbuję filtra Mann. Leje zalecanego Elfa 5W40

 

Dnia 2.08.2017 o 09:02, Andrzej-2010 napisał:

, oraz  zmienić pompę  oleju  na  nowszy  typ , dającą  wyższe  ciśnienia  oleju ,  

 

O nowszym typie pompy to nie słyszałem. Może jakieś konkrety, symbol, itp...

 

Dnia 2.08.2017 o 09:02, Andrzej-2010 napisał:

 Minimum  ciśnienie  oleju  dla  starego  typu  pompy  oleju   to  odpowiednio ;  1,2  i  3,5 bara. 

 

"odpowiednio" to rozumiem na wolnych obrotach oraz przy 3000 obr...? A jakie ciśnienie jest  dla nowszej pompy, bo napisałeś, że daje wyższe ciśnienie.

Dnia 2.08.2017 o 14:12, aniewa napisał:

Wtryskiwacze masz w dobrym stanie i nie ma co szukać dziury w całym.

W teście przelewów przez 10 min mam 35,30,35,42 [ml]

Ten ostatni mnie martwił, ale skoro twierdzisz, że jest dobrze. to dzięki za info.

Dnia 2.08.2017 o 09:26, mrarek napisał:

zakup oryginał  filtr oraz przed zamontowaniem na nim szybkozłączek posmaruj smarem stałym (może być i  tawot) oringi w środku szybkozłączki.

 

Też myślałem już o tym smarze, ale jakby towot przedostał się do pompy CR lub wtrysków, to im nie zaszkodzi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2006 roku wprowadzono pompy oleju o  tzw. zwiększonej wydajności .  Dają  ok.1 bar  większe  ciśnienia  oleju .

Filtra  paliwa, nie  ma  żadnego  wpływu  na  ciśnienie  oleju  w  systemie  smarowania  silnika .

Największy  wpływ  ma  pompa  olejowa , właściwy olej , właściwy filtr , prawidłowe założenie filtra , prawidłowy poziom oleju w misce .

Ty  masz silnik < 2006 r,  więc o ciśnienie oleju, panewki,  magistrale olejową  turbiny , turbinę   musisz   b.dbać 

Tak  dla  oleju  jak  i  paliwa  należy  używać  markowych  filtrów ( purflux , mann )

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Od 2006 roku wprowadzono pompy oleju o  tzw. zwiększonej wydajności .  Dają  ok.1 bar  większe  ciśnienia  oleju .

 

W takim razie wartoby wymienić na nowszy model Jak się domyślam... ta nowsza pompa pasuje do starszych roczników? 

 

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Filtra  paliwa, nie  ma  żadnego  wpływu  na  ciśnienie  oleju  w  systemie  smarowania  silnika .

 

Całkowicie się zgadzam. Tylko dlaczego sygnał OIL LEVEL zmienił się właśnie po wymianie filtra paliwa?

W jakiś zbieg okoliczności naprawdę trudno mi uwierzyć.

Myślę raczej, że pod ten sygnał OIL LEVEL może być podczepione zarówno ciśnienie oleju w misce,  jak też ciśnienie paliwa.

Po angielsku jedno i drugie nazywa się OIL.

W silniku też są dwa czujniki jeden w misce drugi na listwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!