Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w aucie po stronie pasażera


pawelb5913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkryłem nie miłe zjawisko w mojej Lagunie I ph II . Tapicerka z przodu pod wycieraczką od strony pasażera - cała mokra. Wyciągnąłem tapicerkę i zacząłem szukać przyczyny. Okazało się że cieknie z klimatyzacji. Proceder już trochę trwał bo jak widać jest korozja niestety. Na zdjęciu widać rurkę (przewód od klimatyzacji/wentylacji) z którego kapie woda. Jest tam gumowa uszczelka która nie spełnia widocznie swojego zadania. Teraz moje pytanie. Jak to rozebrać żeby to uszczelnić i czym to uszczelnić. Pomóżcie

 

thumb_hosting_zdjec_1473799430__20160913_184012_-_kopia.jpg

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na podstawie swoich doświadczeń z Megane II, proponuję sprawdzić najpierw drożność otworów odprowadzających wodę z podszybia. W moim przypadku brak odprowadzania wody spod przedniej szyby powodowało, że podczas opadów deszczu, wlewała się ona do otworów wentylacyjnych i zbierała się w podłodze pasażera.

Edytowane przez piotratak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drożność odpływu z klimatyzacji. Ciężko się tam dostać, bo jest ukryta pod osłoną wydechu (ta aluminiowa blacha) ale jak masz zwinne palce i w miarę małe ręce, to po odpięciu 4 mocowań osłony można wyczuć gumową rurkę na końcu której jest gumowa klapka. U mnie powódź była właśnie przez ten odpływ. Jak się tam dostałem to wystarczyło złapać za końcówkę i polała się woda. Ja oderwałem klapkę i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, na podstawie swoich doświadczeń z Megane II, proponuję sprawdzić najpierw drożność otworów odprowadzających wodę z podszybia. W moim przypadku brak odprowadzania wody spod przedniej szyby powodowało, że podczas opadów deszczu, wlewała się ona do otworów wentylacyjnych i zbierała się w podłodze pasażera.

 

A pamiętasz w Megane II dokąd dochodzą te odpływy (tzn. Gdzie mają ujście) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!