Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co jest potrzebne do działania radia Update list


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak jakiś głośniczek, nie mam pojęcia :D Ja nie spotkałem czegoś takiego.

 

Dodano: 17 maj 2017 - 00:19

Pamiętaj tylko, żeby nie wypinać wtyczek z UCH na podłączonym akumulatorze.

 

Dodano: 17 maj 2017 - 00:27

Swoją drogą sprawdzałeś w ogóle czy czasem nie masz instalacji do termometru fabrycznie, dociągniętej do kostki w słupku pasażera? Niektórzy mają, żebyś niepotrzebnie nie wybebeszał tego UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąć bezpieczniki bo tego modułu u mnie się nie da wyciągnąć bo tyle przewodów...

 

Dodano: 17 maj 2017 - 00:49

Yyy jak to wygląda

 

Dodano: 17 maj 2017 - 00:53

Mam jakąś linkę i przewód ale on idzie w wykładzinę w dół

 

Dodano: 17 maj 2017 - 00:58

Masakra wyciągiem moduł ale mam krótkie przewody

 

Dodano: 17 maj 2017 - 01:00

Uff

post-90654-0-53911900-1494975563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsuwasz UCH w dół ile się da, a później manewrujesz, wypnij sobie z lewej strony rurę nawiewu i przesuń ją trochę w dół, będzie Ci łatwiej. Ta linka od strony pasażera to kabel antenowy. Wtyczka w słupku jest na końcu gumowej rurki karbowanej, łączącej słupek z drzwiami, wyciągnij ją ze słupka, będziesz miał wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy kolego czyli mówisz że ten przewód 2x1 co idzie w dół w piankę to to jest wtyczka od temperatury?

 

Dodano: 17 maj 2017 - 01:24

Zakupiłem ile się da, coś tam trzyma trytytka albo po prostu za krótkie xd...

Mysle że trytytka ale co mi to da że ja to rozkręce jak nie mam ani przewodu ani czujnika

 

Dodano: 17 maj 2017 - 01:26

Będę jutro rano skrecał żeby do pracy zajechać, a tamten głośnikiem to chyba od alarmu bo idzie na tył w prawo pod konsola.

Ile ukrytych skarbów xd może jeszcze wtyczkę od ESP ma xd

 

Dodano: 17 maj 2017 - 01:36

Droopy jaka masz wersję wyposażenia,bo ja mam e2, więc może będzie tak jak mówisz że tam będzie ta wtyczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka w słupku ma więcej przewodów. Od głośnika, od szyby, od lusterek jak są elektryczne, podgrzewania, od temperatury, nie wiem co jeszcze może być. Ja mam ubogą wersję auta, taką chciałem żeby nie miało co się psuć ;) Nawet lusterka manualne. Poszukaj sobie na forum które piny w słupku są od temperatury, będziesz wiedział czy masz doprowadzone fabrycznie, ja nie pamiętam teraz.

 

Dodano: 17 maj 2017 - 02:10

HF pewnie tam idzie też no i centralny ;)

 

Dodano: 17 maj 2017 - 02:18

http://megane.com.pl/topic/21213-montaz-czujnika-temperatury-zewn/page__st__15

Tutaj masz o tej kostce, post #19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 17 maj 2017 - 08:54

Mam takie coś

 

Dodano: 17 maj 2017 - 09:06

Nie mam pinu na 19 pozycji

 

Dodano: 17 maj 2017 - 09:16

To jest czujnik temperatury???

 

Dodano: 17 maj 2017 - 09:31

Msm takie pytanie a ten pin 4 z tej czerwonej wtyczki to jak ja go podłącze pod 19 w czarnej czyli + czujnika to mam temperaturę ale skacze. A jak by przylatywać ten kabelek to pomoże?

 

Rozebrałem lusterko i zauważyłem że sygnał od czujnika idzie w dół czarne przewody. Z obserwacji wynika to co mówiłem że te przewody przy słupku są od tego, tylko że jest problem bo one lecą pod wykładzina.

 

Chyba nie pozostało mi nic tylko prześledzić moduł w kabinie i wywnioskować coś

 

Dodano: 17 maj 2017 - 10:37

Sprawdziłem moduł i w tej czarnej wtyczce 1-13 są piny prócz dwóch wyjątków ma miejscu 1 i 3 nie wiem od której się liczy ale jak od lewej to jest tak jak wyżej napisałem.

 

Więc mam kupić przewód 3m ok i w sumie tyle?

 

Dodano: 18 maj 2017 - 13:03

Wszystko działa.

 

Jeżeli ktoś chciałby yo zrobić o ma termometr w starym wyświetlaczu. Jeśli piny zaczynają mu się od tego 4 miejsca tak jak u mnie i u kolegów z którymi rozmawiałem to wystarczy sygnał temperatury przepisać na 22 pin, zaraz obok masy. Dotyczy się to manualnej, nie wiem jak jest z klimatrinik iem ale albo 24 bądź 22. Tak o to przerobiona fabryka

post-90654-0-54340000-1495003737_thumb.jpg

post-90654-0-67053200-1495003827_thumb.jpg

post-90654-0-38474900-1495005502_thumb.jpg

Edytowane przez farmcio06081994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Podpiąłem wszystko, radio update list oraz wyświetlacz AFFA2. Odziwo zadziałało. Wyświetlacz reaguje na włączanie j wyłączanie radia, regulacja podświetlenia wszystko działa, jest tylko jeden problem. Mianowicie : wyświetlacz nie pokazuje nic poza godzina ( sygnał temperatury mam odpięty) powinien pokazać chociaż „CODE”. lecz jest cisza. Nic się nie pokazuje. Gdzie problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

to może ja dodam swoje trzy grosze. Zrobiłem przeróbkę wg kol. droopy - wszystko działa.

Oryginalnie miałem - Tuner list + AFFA2++  bursztynowy z czerwonym złączem 30 pin. W nim temperatura była na 4 pinie.

Po wymianie na Update list , białe podśw. zmienione na pomarańczowe ( 8szt diody led 3mm).

A nowy wyświetlacz to AFFA2 biały , z czarną wtyczką 24 pin, zmienione podśw. na pomarańczowe (5 szt. diody led 3 mm. pomarańczowe, skierowane do góry, w wyświetlaczu).

Oczywiście wyświetlacz zdobyty z kablami i z kpl. daszkiem - jest inny niż dla starego AFFA2++, radio też było z kablami i wtyczkami - więc robota prosta.

Wrażenia - wyświetlacz działa fajnie, tak nowocześniej wygląda w Megi II ph I. Radio działa duuużo lepiej, jest czulszy tuner na FM, wzmacniacz lepiej "tupie" basami.

Jeszcze nie podpiąłem wejścia AUX , bo szukam w wolnej chili jakiejś fabrycznej , zamykanej puszeczki w gniazdem AUX.

Ważne - sygnał temperatury (pin 4 old - pin 22 new) nie jest analogowy, to sygnał cyfrowy z UCH, jak ktoś to już kiedyś napisał, a sprawdzone osobiście oscyloskopem.

Ogólnie polecam taką zamianę, jak ktoś chce sam to zrobić.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Co do schematu podanego gdzieś wyżej w poście dotyczącego podłączanie wtyczek przy wyświetlaczu , to napotkałem problem. Trzeba na schemacie dopisać skąd ma się brać pin 4 z kostki komunikacji radia z wyświetlaczem . Trzeba wywalić pin nr 6 i wsadzić go w miejsce pinu 4 w kostce przy radiu . Ta informacja nie była dodana zupełnie . Ponad to jest błąd z przewodem komunikacji (zolty5) powinien on być wpięty w czarną  kostke w pin nr 16 a mostki 1i4 w 11 i 3i2 w 12 . Na schemacie zamienione są te pozycje i nie było komunikacji u mnie miedzy radiem a wyświetlaczem . Cała reszta się zgadzała . Brachol cieszy się już  z działającego update list + BT + mikrofon z głośnomówiącym

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!