Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co jest potrzebne do działania radia Update list


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co jest potrzebne do prawidłowego działania radia Update list w Megane 2 ph1 gdzie obecnie jest radio tuner list ? Wystarczy wymienić samo radio czy wyświetlacz i pilot też trzeba? Wtyczki są te same w obu wyświetlaczach? Ogólnie jest możliwość aby działało radio Update list w miejscu Tuner list? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot może zostać, do wymiany jest samo radio, potrzebujesz też wyświetlacz AFFA2 (łatwo go rozpoznać bo posiada jedno czarne gniazdo 24pin) wraz z kostką 24pin, oraz kabelek AUX jeśli chcesz uruchomić to złącze. Musisz rozebrać czerwoną kostkę podłączoną do wyświetlacza, wyciągnąć z niej piny i przylutować kabelki do czarnej kostki - jak chcesz to podrzucę Ci schemat.

Edytowane przez zajchow
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetlacz affa2 będzie pasował w miejsce affa2++? Można prosić o ten schemat ?

 

EDIT: Będzie pasował wyświetlacz tego typu w oryginalne miejsce thumb_hosting_zdjec_1473941254__0af8c1114354ad8897872061fcf6.jpgthumb_hosting_zdjec_1473941270__5b9351f34604a8dad622177d453e.jpg czy musi być koniecznie taki jak stary czyli taki thumb_hosting_zdjec_1473941408__354770219_3_1000x700_sprzedam-wyswietlacz-radia-renault-megane-2-osobowe.jpg ?

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wyświetlacza z uciętą kostką to oszczędzisz sobie sporo pracy, jak znajdziesz taki AFFA2 do Update List z bursztynowym podświetleniem to będzie pasował na 100%,

 

post-42882-0-71826800-1473937972_thumb.jpg

 

co do wersji po lifcie (z białym podświetleniem) to nie wiem, ale też powinna, w ostateczności można przełożyć samą płytkę a ramkę zostawić starą

post-42882-0-28822300-1473938018_thumb.jpg

 

Schemat na podstawie opisu chłopaków z sąsiedniego forum laguny oraz strony http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/rendisp.htm

 

post-42882-0-49237400-1473940850_thumb.png

 

Warto poczytać też ten temat http://megane.com.pl/topic/57563-radio-update-list-aux-w-meganescenic-i-phii/page__p__403347#entry403347 jedyna różnica jest taka że w pierwszym megane/scenic były dwa złącza obok siebie (czerwone i szare), a u nas jest to połączone w jedno duże czerwone.

Edytowane przez zajchow
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc radio już mam kupione, daszek z wyświetlaczem też kupiłem Allegro Myśle że do wtorku przyjdzie. Wtyczki nie dostałem :( Więc zrobię tak http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=17020.

 

w ostateczności można przełożyć samą płytkę a ramkę zostawić starą

 

Można z wersji po lifcie przełożyć płytkę ze środka i wsadzić do obudowy z AFFA2++? Skompikowane to jest? Nie trzeba wycinać nic w obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z wersji po lifcie przełożyć płytkę ze środka i wsadzić do obudowy z AFFA2++?

A w ogóle oglądałeś jak zamontowany jest wyświetlacz w ramce? Proponuję zacząć o tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co to robić ;) Kupiłeś wyświetlacz razem z daszkiem to chyba nie ma problemu - możesz spróbować przełożyć lcd razem z nim.

Ale czy poliftowy daszek pasuje w miejsce przedliftowego to niech wypowie się ktoś obeznany w temacie ;).

Bardziej martwił bym się, że białe podświetlenie nie będzie pasować kolorystycznie - ale jak złożysz całość możesz zmienić sam lcd - w clio III są chyba bursztynowe AFFA2 ;). Pochwal się fotkami jak skończysz ;)

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad ujednoliceniem kolorów w climatronicu i liczniku aby pasowało wszystko do siebie.

 

Dodano: 16 wrz 2016 - 21:24

Radio zamontowałem i na "ślepo" próbowałem uruchomić auxa, udało mi się lecz dźwięk mnie nie zadowala w porównaniu z radiem fm i mp3.

Co zrobić aby grało to lepiej? Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać jakby nie było basu, spróbuj pobawić się korektorem w urządzeniu które masz podpięte pod auxa, ewentualnie spróbuj z innym urządzeniem.

Swoją drogą ładna wersja Don't You Need Somebody ;D

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Walkman Sony nwz-e474 i telefon LG g3 lecz to dużo nie zmienia, dodam że są ciche szumy a jak odepnę urządzenie to szumy są jeszcze głośniejsze. Możliwe że kabel od auxa był uszkodzony? Kupiłem na allegro za aż 7 zł z zielona wtyczką ;)

 

Dodano: 22 wrz 2016 - 16:21

Przyszedł wczoraj wyświetlacz z daszkiem. Próbowałem dzisiaj podłączać ale podłączanie żółtego i czerwonego +12V ze schematu i czarnego (masa) nie załącza nawet godziny. Po podpięciu wszystkich kabelków też nic nie zmienia. Podejrzewał że wyświetlacz jest spalony. :mad:

Na garażu znalazłem za to wyświetlacz od Laguny II AFFA2 SSPP o symbolu P8200002604 A. Będzie on działał czy muszę ponownie szukać wyświetlacza AFFA2? :(

 

Dodano: 22 wrz 2016 - 17:53

post-42882-0-49237400-1473940850_thumb.png

 

Ten schemat jest na pewno dobry? To nie jest czasem ten schemat?

 

EDIT:

 

Mam takie kostki przy wyświetlaczu:

thumb_hosting_zdjec_1474561407__1.jpg

thumb_hosting_zdjec_1474561421__2.jpg

 

Jak mam dalej rozprowadzić te kable wg schematu? I gdzie jest ta wtyczka co jest zaznaczona?

thumb_hosting_zdjec_1474561365__3.jpg

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta którą zaznaczyłeś na schemacie u ciebie jest biała - odpowiada wyłącznie za podłączenie pilota, póki co możesz ją zignorować na czas testów. Czarna to cała reszta odpowiadająca za działanie wyświetlacza, podłączasz ją do nowego wyświetlacza (piny od 11-24)

 

AFFA2 SSPP nie będzie działał z update list bo to wyświetlacz od przedliftowej laguny II i działa z radiem tuner list ;)

 

na zdjęciu z tej czarnej już wyjąłeś kilka pinów z prawej strony?

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Od czego odpowiada pin 4, 6, 7 na tym schemacie

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/img/pilmei3a.gif

? Oraz od czego są piny 11, 12, 16 na schemacie

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/img/pilmeiul.gif

? Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś chyba złe zdjęcie - pierwsze zdjęcie Cię nie interesuje bo to zielona kostka od systemu nawigacji Carminat 5000 montowanego w niektórych renówkach.

na twoim wydruku także masz złą kostkę :P powinieneś mieć tą post-42882-0-60537300-1474572796_thumb.gif być może dla tego nie działa ;) albo źle zmostkowałeś/podłączyłeś piny żółtej kostki

 

11, 12 i 16 to piny idące do żółtej kostki radia

 

musisz je odpowiednio zmostkować zgodnie ze schematem

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!