Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16V ben+lpg SZARPIE+CHECK INJECTION


Jarekcki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jestem tutaj nowy a trafiłem do was ponieważ mam problem ze swoją Renią :( 2005 rok - 1.6 16V 116km

Problem ma się tak, że podczas jazdy nagle wskazówki opadają w dół, zapalają się wszystkie kontrolki i za chwilę wszystko wraca do normy ale już na desce świeci się SERVICE z błędem CHECK INJECTION. Obroty wtedy maksymalnie do 2k i autko nie ma już mocy dalej jechać. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znika ale tylko na chwilę, później dzieje się to samo.

Dodatkowo podczas jazdy jak wjadę w większy dołek albo przejadę przez próg spowalniający z większą prędkością, tak ok 30-35km/h w samochodzie robi się jak dla mnie "spięcie" i resetuje się cały komputer, tzn przebieg km, spalanie itd...

 

Ja już nie wiem co robić, proszę pomóżcie!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak wstępnie to problem z masą na silniku, ale bardziej z uszkodzonym akumulatorem. Najpierw podmienił bym akumulator i sprawdził, później posprawdzał masy na silniku (częsty przypadek - poszukaj na forum). Jak nie to dalsze działanie jest możliwe dopiero po podłączeniu samochodu do komputera i odczytaniu błędów. Bez tego to wróżenie z fusów.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest nowy tzn kupowany w styczniu tego roku. A co do masy podpowiem mechanikowi po weekendzie. Pod komputerem wyskakuje mi tylko błąd poduszki powietrznej kierowcy.

 

A i jeszcze wystąpił taki problem z zamykaniem drzwi. Mam zamykanie na klamce guziczkiem. Powinny działać wszystkie 4 guziczki+ bagażnik. A teraz działają tylko z przodu pasażer i tył lewa strona pasażer no i bagażnik.

Edytowane przez Jarekcki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny działać wszystkie 4 guziczki

Musisz wymienić mikrowłączniki w klamkach. Co do odpalania to podtrzymuje wersje akumulator - masa (często przy rozruszniku). I tak jak pisze aston76 niedawno wymieniany to nie znaczy, że się nie zepsuł. Podmień akumulator aby go wykluczyć na 100% i tyle.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!