Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pomoc w ocenie ogłoszenia meganki


rasing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo bym prosił w miarę możliwości o pomoc w ocenie ogłoszenia:

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-2-0-dci-160-km-gt-line-wersja-monaco-gp-bialy-perlowy-ID6yoRnT.html#effdc2a901

 

z racji tego, że to komis zastanawiam się na ile prawdziwy może być przebieg. Jest może ktoś na forum, kto może ma możliwość wyciągnięcia informacji z VINu? VF1DZ0L0645089641

Albo może znacie kogoś, komu można zapłacić za info wyciągnięte z VIN? Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie :)

 

Dodano: 24 wrz 2016 - 19:11

ktoś pomoże? jutro chciałbym się ewentualnie wybrać po ten samochodzik :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele warsztaty samochodowe są nie czynne.Bardzo istotne,jak było eksploatowane dane auto;

- czy jest bezawaryjne i bezkolizyjne ,

- najkorzystniej jak ma jednego właściciela ,

- co ile km była wymiana oleju,(jeżeli co 30000 km, profilaktyczna kontrola panewek i ciśnienia oleju silnika)

- jaki olej był stosowany ( filtr cząstek stałych )

- gdzie i na jakich trasach jeździło auto ,

- czy komputer nie wykazuje błędów ,

- czy silnik równo pracuje ,

- czy auto dobrze się zbiera i jedzie prosto ,

- jakie są ciśnienia sprężania w cylindrach ( tego nie da się zamaskować ani ukryć ),

- bardzo ważna sprawa ; kontrola punktów bazowych nadwozia, ( tego też nie da się zamaskować ani ukryć ),

- na portalu; http://www.mobile.de/pl - ceny aut zaczynają się od 38000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{"id":"001b000002HLZbvAAH","status":"Activated","title":"Mr","firstName":"","lastName":"","address":{},"phoneNumber":"","email":"@..","termsAndConditions":false,"profile":{"contactPreferences":{"optIn":true,"channels":["POSTAL ADDRESS","SMS","EMAIL","PHONE"],"topics":["Maintenance \u0026 car notifications","Offers and special events","Newsletter \u0026 brand communications"]}},"vehicles":{"owned":{"lastMileageRefresh":"2016-09-24","mileage":132608,"averageMileage":25914,"lastWorkshopVisitMileage":105719,"detailedVehicleName":"Monaco GP dCi 160","registrationNumber":"BN525XC","firstRegistrationDate":"2011-05-23","electric":false,"vin":"VF1DZ0L0645089641","vehicleName":"MEGANE Coupé","smallImage":"","largeImage":"","modelIdentifier":"X951CP"}],"ordered":[]}}

 

Niestety powyżej nie ma daty kiedy był ostatni raz w serwisie ale miał wtedy przebieg "lastWorkshopVisitMileage":105719. Z tego co sie zorienowałem to "averageMileage":25914km wyliczają średni roczny przebieg wg wizyt w serwisie. CZyli tyle średnio jeździł rocznie jak robił oficjalne przeglądy. Ilość "mileage":132608km jest teoretycznym wyliczeniem wg średnich przebiegów. Z doświadczenia wiem, że "lastWorkshopVisitMileage":105719 zależy też czy poprzedni właściciel miał konto na renault.coś i czy coś tam zmieniał. Z tych danych wynika,że mógł mieć teraz około 150tys km.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komis z Ostrowa Wlkp, ten rejon kraju, Ostrów, Pleszew to zagłębie cwaniaków, kombinatorów, prywatnych importerów i u każdego fabryka aut bezwypadkowych. Rocznik 2011 a przedni zderzak z rocznika 2012 z ledami, na tylnej klapie brak emblematu GT line, kierownica w GTline powinna być chyba z miejscami na kciuk jak w GT i RS.

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mi nie pasowal ten przedni zderzak, bo z tego co kojarze nie powinien miec lamp led. co do znaczka gt-line na klapie, to meganka w innym ogloszeniu tez nie ma:

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-max-wersja-gt-line-2-0dci-163km-ID6ygXLN.html#18e25b9611

 

kwestia, czy na pewno mialy. mam historie serwisowa, to w polowie 2014 roku mial na przegladzie 74 tys km. wiec licznik na 99 % krecony ;/

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta biała to limitowana wersja MonacoGP, jest ok oprócz zderzaka. Cała reszta się zgadza. Monaco wygląda jak GT line, ale w megance występowała tylko w białej perle. Kierownica, licznik, zderzaki i felgi (17", czarny połysk wyłącznie) to wszystko jest z Gtline. Fotele są ze zwykłej coupe, ale z nadrukiem Monaco i półskóra. Elementy wnętrza w kolorze białej perły. Tu jest Bose, więc są srebrne pasy i elementy charakterystyczne dla Bose.

Zawieszenie też jest z GTline.

MonacoGP nie ma oznaczeń z przodu w zderzaku, z tyłu na klapie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mimo wszystko obejrzał. Meganka monaco GP jest piękna, tu jeszcze silnik dci 160KM, audio Bose - fajne połączenie. Jak nie była mocno zdzwoniona to może być ciekawe auto. Żeby był oryginał wystarczy zmienić kratki w zderzaku i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, właściciel komisu miał te auto od pośrednika. Na początku 2015 sprowadzona do Polski jako uszkodzona (lewy przedni narożnik). Malowane oba błotniki, maska, zrobiono przejście na drzwiach kierowcy i pasażera. Ogólnie troszkę szpachli jest tylko na masce (500 mikron w narożniku od strony kierowcy), powłoka lakiernicza w malowanych elementach do 300 mikron. Wymieniony zderzak przód od zwyklej gt line, pas przedni i lampy na zamienniki. Elementy konstrukcyjne nie były ruszane jak i zawieszenie. Tył auta fabryczne wartości lakiernicze. Przebieg autentyczny, w połowie 2014 jakoś miała 74kkm, potem zrobiła jeszcze 12kkm i dzwon. Od tego czasu stała. Tragedii nie ma, auto jak większość z Francji. Mechanicznie oprócz lekko zagiętego dolotu na wysokości bloku, też się nie można było doczepić.

 

P.S. kupiłem te auto, dostała pakiet olej + filtry, wymieniłem lampy, kratki w zderzaku, poprawiłem spasowanie przodu i śmigam, już 8kkm bez zastrzeżeń :)

 

P.S.2 z kwiatków które wyszły to awaria lusterka pasażera (składanie nie działało, podparte wkrętami i odcięte kable)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni zderzak w MonacoGP jest dokładnie taki sam jak w GT/GTLine, ale nie ma napisu w atrapie. Kratki halogenów powinny być w czarnym połysku, ale bez ledów. Swiatła do jazdy dziennej powinny być w reflektorach głównych.

 

Tak czy siak, uważam, że Megane III Monaco GP to jedne z najładniejszych meganek, na żywo robią wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, krótka zabawa z odklejeniem emblematu i wymianą kratek na "prawilne" załatwiła wygląd.

 

Cieszy mnie wygląd tej wersji, białe akcenty w środku również nadają ciekawego całokształtu. Na lato tylko felgi większe wlecą (czerń obowiązkowo) i myślę, że będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi fabryczne wg mnie nie są zbyt ciekawe, do tego 17". 18" to minimum w tym aucie, komfort nie spada za bardzo, a wygląd się mocno poprawia. Najważniejsze to nie przesadzić z zewnątrz, żeby nie zrobić wiochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!