Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w ocenie ogłoszenia


michal_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zawiązku z planowanym rozrostem rodziny, oraz powrotem mojej lepszej połówki do pracy potrzeby będzie drugi samochód. Najpierw moje zainteresowanie wzbudziła fiesta Mk 7, jako mały pomykacz do pracy, ale po dłuższych rozważaniach stwierdziliśmy z żoną, że kupimy większy samochód rodzinny a małym pomykaczem zostanie obecne auto rodzinne Scenic II ph I.

Założenie jest takie aby było to auto na benzynę, z żoną mamy do pracy maksymalnie 3-6 km, więc odpada dizel, ze względu na małe przebiegi. Autostradą jeździmy do rodziców co 4 tyg po 150km i to są najdłuższe trasy. Część z Was może pomyśleć, że takie odległości do pracy, można pokonać rowerem, i tu macie rację. Ale jazda rowerem z dzieckiem do przedszkola a potem wyrobienie się do pracy i ogarnięcie na czas to już problem.

Obecne wozidło to Scenic II ph I, 2004rok, 1.6 LPG z przebiegiem 223 000km, i jak w piosence: 'koła autobusu kręcą się, kręcą się, przez cały dzień' :) ten samochód po prostu jeździ, bez awarii.

Po zakupie Sc II dowiedziałem się wszystkiego o moim aucie i pomagałem znajomym, którzy nie znali jeszcze tego forum, teraz ja proszę o pomoc Was, znających się na Sc III o pomoc w zakupie. Podstawowe wymagania: benzyna do zagazowania, najlepiej 1.4Tce, choć w serwisie Renault mówili, że do LPG to się nie nadaje, ale na LPG forum gazują :), 1,6 jakoś nie che, bo już taki mam i jest głośny, może to kwestia wyciszenia, może w Sc III jest ciszej, jeszcze nie wiem? No i przydał by się grand bo miejsca w bagażniku przy dwójce dzieci zawsze jest mało.

Na tapecie jest to ogłoszenie http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-sliczny-serwis-z-niemiec-98-tys-km-7-osobowy-ID6yzhwn.html czy warto się interesować, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? przebieg mało realny ale może okazja, choć ogłoszenie już jest jakiś czas, a 26 st C na zewnątrz to już tylko marzenie :)

 

Czekam na Wasze opinie i liczę na doświadczenie ze Scenicami III,

dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez michal_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zdjęciu widać wypięty z klamry prawy pas bezpieczeństwa. Tego nie idzie wypiąć tak sobie i nie robi się tego na co dzień ale w konkretnym celu. Bez wypięcia tego pasa z klamry nie można np. wykręcić i wyjąć fotela z samochodu lub też wyjąć samego pasa w celu wymiany lub naprawy. Mogła być pierdoła ale zalecałbym ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: byłem, widziałem, jechałem.

Auto zapaliło od razu, tylko jakoś tak dłużej kręciło, na pewno dłużej niż mój 1.6. Pewnie wina tego, że stoi długo na placu nieodpalane, chociaż nie wiem, a może 1.4Tce tak mają? I tu pytanie do właścicieli aut, czy auto pali na dotyk, czy dłużej kręci?

Jeździ się przyjemnie, cicho, nic nie puka, nie stuka.

Sprzedający przyznał, że auto miało robiony przód, tylko lakierowany zderzak, ale czy coś więcej nie jestem w stanie stwierdzić, pod maską wszystko jest zabudowane :( na karoserii występują drobne rysy na lakierze.

Wewnątrz, czysto, środek był myty, prany, a ten pas pasażera co widać na zdjęciu, jest już na swoim miejscu.

Samochód oczywiście do sprawdzenia u mechanika, sprzedający nie protestował.

Pytanie do posiadaczy Sc III: Czy też są na karoserii nalepki jak na Sc II, chodzi mi o tylną część progu oraz pod kalpą bagażnika? bo nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpala zawsze na dotyk ale jest używany prawie codziennie. Gdybyś jechał nim do mechanika, to sprawdź kilka razy jak odpala. I na zimnym i na ciepłym silniku. Jak samochód nie jest używany, to tak może być. Po prostu zachowaj czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację o naklejkach. A czy na podstawie zdjęć potraficie wskazać jaka to wersja wyposażenia? i czy lusterka powinny się składać?

VF1JZ1VB642537336 => oto VIN, może macie macie jakieś dekodery do wyposażenia bo na stronie renault nie działa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem, to 1.4 Tce można zagazować, ale tam nie ma hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego. Ponoć na gazie co 20 kkm trzeba wyregulować, a nie jest to łatwe i tanie podobno, ale to czytałem jak swojego szukałem. Ja kupiłem diesla a do pracy mam 4 km :)

Edytowane przez Pieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejny Scenic na tapecie, tym razem zza Odry http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=233261212

coś ciekawego powiecie=napiszecie o tym egzemplarzu?

VIN VF1JZ0FA641666120

 

oto kolejny, tym razem krajowy: http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-krajowy-slask-ID6yAyXH.html w posiadaniu obecnych właścicieli od 2,5 roku. Nie pokoi mnie to, że chcieli go już sprzedać na wiosnę, bo zdjęcia raczej nie jesienne.

Ktoś może widział go w Bytomiu, jest blisko?

Edytowane przez michal_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co kiedyś czytałem, to 1.4 Tce można zagazować, ale tam nie ma hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego. Ponoć na gazie co 20 kkm trzeba wyregulować, a nie jest to łatwe i tanie podobno, ale to czytałem jak swojego szukałem. Ja kupiłem diesla a do pracy mam 4 km :)

Jeździ bez problemu na LPG mam 2szt. 1,4TCe w dodatku oba po kompleksowym dopieszczeniu mapy wtrysku na hamowni na 162KM i 158KM, faktycznie hydrauliki w tym silniku nie ma, ale niczego nie trzeba regulować po 20kkm, są tu szklanki regulowane, które się wymienia lub regeneruje po 150-200kkm, znam wielu użytkowników 1,4TCe i jeszcze nikt tego nie robił, wystarczy poczytać dobrze nasze forum lub któreś z zagranicznych.

 

Jeśli chodzi o ekonomię to przytoczę tu autentyczny i niepodważalny test mojego Scenika III 1,4TCe 162KM z Nissanem Qashqai 1,5dci 110KM, wspólny wyjazd żeglarski do Chorwacji (prawie 2550km), wspólny budżet wyjazdowy dla 8 osób, więc wspólne rozliczenie paliwa obu aut / 8osób.

Wyliczenie wg. przejechanych kilometrów i ilości zatankowanego paliwa, więc nie ma pomyłki jaka istnieje często w odczytach przez komputer pokładowy.

Scenic 1,4TCe średnie spalanie 10,58 LPG/100, Nissan.Q 1,5dci 6,65 ON/100. Średnia cena paliw (Polska,Czechy,Austria,Chorwacja) LPG=1,965zł ; ON = 4,535 zł

100km na LPG = 20,78 zł

100km na ON = 30,16 zł

I mam na to 8 świadków oraz paragony :-)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że 1.4 Tce jest o wiele lepszym silnikiem od 1.2 Tce i to nie jest tylko kwestia możliwości zagazowania. Jest po prostu bardziej dopracowany.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam 1-go użytkownika 1,2TCe 101KM (silnik ten miał wtrysk pośredni), który śmiga na LPG i jest bardzo zadowolony. Auto zakupione w Niemczech 150kkm, przynajmniej tyle jest na liczniku :-)

1,4TCe były też gazowane w salonach w Niemczech i Holandii.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!