Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala gorący


wrocer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pomocy w rozwiązaniu problemu.

 

Renault Megane Scenic '97 1.9DT silnik F8Q pompa Lucas na zimno odpala ładnie, na gorąco - nie.

Żeby bez problemu odpalił na gorącym silniku, podpompowanie paliwa gruszką /powietrza w przewodach brak - mam przezroczyste/, lub, po włączeniu zapłonu, czekam aż zgaśnie immo i kontrolka świec żarowych i jeszcze ok 5 sek, start i OK.

Moim zdaniem niepotrzebnie włączają się świece żarowe, alem laik, więc proszę o podpowiedź gdzie jest problem?

Czy jest czujnik temperatury paliwa, jeśli tak to gdzie i jak toto wygląda, może ktoś ma fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej bierze udział w rozruchu 1,9 dCi. Decyduje o czasie podgrzewania świecami żarowymi i dawce paliwa przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. <piwko>

Właśnie zawiozłem do warsztatu. Wymienili kpl wtrysków po regeneracji - pali na 3 gary,

włożyli z powrotem stare wtryski - pali na 2 gary.... co(ś) spaskudzili!!!????

 

Dodano: 26 wrz 2016 - 18:46

...i jeszcze maja zamiar grzebać w BSI..... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być podłączenie pod clipa!!!. Ci mechanicy to d..y . Metodą prób i błędów uczą się na Twoim silniku, zepsują Ci silnik.

Nic nie pisałeś, że silnik źle pracuje, dużo pali, czy dymi!!!!!!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje /dotychczas/ bardzo dobrze, nie dymi, ma moc, pali w trasie 5.2 w miescie 6.0.jedyny problem to właśnie odpalanie "na gorąco"

 

Dodano: 26 wrz 2016 - 19:24

sorry w trasie 4,5l/100, w sierpniu trasa Wrocław-Mielno-okolice-Wrocław na 45 llitrach ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robią Ci fachowcy ?? Wizyta w ASO Reno, clip i wszystko będzie jasne. Szukasz rady a się do niej nie stosujesz. Warto też stosować olej 2T do paliwa-poczytaj.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słucham rad, zawiozłem bo padła klima i mieli poprawić w ramach gwarancji. Napełnili wcześniej nie sprawdzając DOKŁADNIE szczelności.

A ponieważ podobno robią duużo renówek to zasugerowałem ten problem z odpalaniem... no i wyszło jak wyszło, zobaczymy co będzie dalej.

Tak czy siak WIELKIE DZIĘKI za rady. Jak doprowadzą auto do stanu, przynajmniej, pierwotnego to zaraportuję tutaj.

Jeszcze raz <piwko>

 

Dodano: 26 wrz 2016 - 20:00

acha, mają jakiegoś kompa, ale nie wiem czy to Clip czy inny program, dopytam

 

Dodano: 06 paź 2016 - 01:13

Witam ponownie,

Wiem, co skopali fuchowcy, uwalili odpływy przy demontażu wtrysków. Auto stoi dwa tygodnie!

Tym razem pilnie poszukuję wtryskiwaczy, /lub ich części, np korpusy, króćce odpływu/ LCR 67354010 GOF , do Scenica '97r 1.9DT F8Q 784 pompa Lucas.

Pozdrawiam

 

Dodano: 11 gru 2016 - 10:23

Witam,

Auto wreszcie "zrobione", bo nie powiem, naprawione. Zamontowane wtryski. Kilka dni było ok, ale raz odpalił cięźkawo, przejechałem ok 15km,i po niedługim postoju, zonk! Nie pomogły kable rizruchowe, kręcił, a nie odpalił, dopiero popych 5 m wydstarczył. Przyjechałem do domu. Sprawdzam po 5 min, odpalił normalnie. Następnego dnia - kręci, nie odpala, nawet nie zagada, az do końca aku. Ki czort?

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!