Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

~ Ładowanie akumulatora w domu, a bezpieczeństwo auta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czytałem zbliżone treścią wątki w sieci, jednak nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi (piszą tam w koło Macieju o programowaniu szyb i wprowadzaniu kodu do radia, tak jakby to było najważniejsze...). Stara, prosta motoryzacja to jednak inna para kaloszy w porównaniu do takiej ilości elektroniki, także wolę dmuchać na zimne niż potem niepotrzebnie kombinować, a więc do rzeczy:

 

1. Czy wyjęcie akumulatora ma wpływ na obniżenie zabezpieczeń auta pozostawionego na parkingu, to znaczy, jak to wpływa na centralny zamek? (Auto nie posiada alarmu.)

2. Czy z pilota da się wówczas otworzyć i zamknąć drzwi, czy może wtedy można zrobić to tylko "awaryjnie"?

3. Czy auto trzeba zamknąć pilotem przed wyciągnięciem akumulatora, lecz z uchylną uprzednio maską?

4. Czy nie ma szans na samoczynne opuszczenie się szyb bądź samoczynne odblokowanie się hamulca parkingowego?

 

A może jest coś dodatkowego o czym zapomniałem tu wspomnieć, a na co warto zwrócić uwagę w czasie takiego procesu? Czyli mówiąc kolokwialnie, czy przy tej ilości elektroniki auto nie staje się "bezbronne" bez akumulatora?

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- drzwi pozostają cały czas zamknięte, tak jak z podłączonym akumulatorem.

2- pilotem nie otworzysz bo skąd CZ ma wziąć zasilanie bez aku, pozostaje tylko awaryjne otwarcie kluczykiem.

3- można tak zrobić.

4- szyby nie opuszczą się i hamulec nie puści.

Z akumulatorem czy bez jest tak samo bezbronne w przypadku gdy złodzieje posiadają lawetę, natomiast w pozostałych wypadkach brak akumulatora to dodatkowe utrudnienie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!