Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem po wymianie opon w ASO Renault i wygląda na to że zamienili czujniki stronami.

Ciśnienie na przodzie to wg tabliczki na drzwiach 2.2 Bar a na tyle 2.0 Bar.

Ciśnienie w oponach jest prawidłowe, potwierdziłem to na stacji diagnostycznej i moim manometrem.

U mnie po wymianie opon pokazuję na krzyż. Zdjęcie w załączniku.

Czy czujniki są przypisywane konkretnie do danego koła poprzez komputer serwisowy?

 

Pozdrawiam Marek

post-69824-0-94740000-1475923879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czujniki przypisywane są konkretnie i zamiana powoduje nieprawidłowe wskazania / błędne umiejscowienie / dlatego nie powinno się zamieniać kół miejscami. Przełóż koła albo Clipem zamień miejsca czujników. Ewentualnie nic nierób tylko musisz wiedzieć gdzie jakie koło masz.

A wymieniałeś same opony czy całe koła?

Ja muszę kupić oponki zimowe i chciałem całe kola ale jak widzę to jeszcze czujniki muszą być a to już wysokie koszta :(

Nie wie ktoś czy czujniki z Megane II , III są kompatybilne z IV ?

Choć wiesz teraz doczytałem na forum, że te najnowocześniejsze same się programują. Chyba podjadę do ASO się dowiedzieć co i jak.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ byq84

Wydaje mi się, że jakby zamienili koła to by błąd czujników się pojawił

Pytanie proste do Ciebie jak wymusić wyświetlenie ciśnienia powietrza w oponach. Niby mój posiada czujniki, ale ni jak nie mogę ich wyświetlić :(

W Megane III przy kolejnym przeskakiwaniu wyświetleń pokazywało, w IV za nic w świecie nie wyświetla mi się.

Poprawka: znalazłem :)

 

I jeszcze jedno pytanie, co prawda nie w tym dziale, ale przy okazji: dobrze Ci grzeją lusterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wymieniałem opony na Michelin Crossclimate, alufelgi zostały te same.

Wymuszenie sprawdzenia ciśnienia możesz zrobić podczas jazdy przyciskając przycisk ok.

Muszę podjechać do ASO na zmianę CLIPem bądź przełożenie kół prawidłowo, tylko czasu brak :)

Lusterek jeszcze nie sprawdzałem, ale zobaczę.

Generalnie auto żony, więc rzadko do niego zaglądam.

Edytowane przez byq84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Koledzy, a czy ktoś już sprawdził czy musza być oryginalne czujniki czy da się inne zastosować? Czujników tzw. uniwersalnych dostępnych jest co najmniej kilka modeli, ale czy ktoś już je stosował. Te w ASO z programowaniem to ponad 900 za komplet to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najpierw się przywitam, bo to mój pierwszy post -> Dzień dobry!

 

Podobnie jak KORSEK5, stoję przed koniecznością zakupu opon/kół zimowych (Megane IV HB). Kłopot jest tylko z tymi czujnikami, bo robią znaczącą różnicę cenową. Zastanawiam się więc np. nad opcją kupienia kół niewyposażonych w czujniki. I teraz tak:

 

Opcja 1: bez wyłączenia funkcjonalności w CLIP, na pewno będzie jakiś komunikat - czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, jak to wygląda na zegarach wyświetlanych RLINK2? Czy to będzie jakiś mały piktogram/wielki komunikat wyświetlany bez przerwy centralnie wraz z piszczącym alarmem? Da się z tym żyć przez parę miesięcy?

 

Opcja 2: zamiast kilku stów na czujniki, kupię CLIPa i co pół roku będę wyłączał funkcjonalność pomiaru ciśnienia. A CLIP przyda mi się jeszcze na potem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2017 o 18:15, PCet napisał:

Nie kosztuje to więcej niż normalna przekładka i podobno ryzyko uszkodzenia czujników jest niewielkie.

W Krakowie ca. 4x 25 PLN czyli okrągłą stówę za felgi aluminiowe 16". Z czujnikami nie ma problemu, są już od jakiegoś czasu w obiegu, więc panowie mają doświadczenie - tak mi powiedziano. To też będzie mój pierwszy raz, wcześniej (od 10 lat) przekładałem koła, ale że robiłem to sam, to nawet nie wiem ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.Taka syatuacja.Szwagier zakupil 3 felgi celcium 17tki z oponami letnimi i dzisiaj dokupil felge plus opone do kompletu.W tych trzech kolach sa czujniki oczywiscie uzywane z koncowki 2016 roku tak jak same kola.Na tej dokupione dzisiaj feldze nie ma czujnika.Co bedzie jesli zamontuje opone na felge bez czujnika a na tych trzech beda czujniki?Czy jesli sie ich nie aktywuje to beda jakies sygnaly dzwiekowe?Czy tylko jakaś ikonka że nie cisnienie 0.0bara lub cos podobnego?

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.6 Literki PL... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!