Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak ładowania alternatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnego dnia zapaliła mi się kontrolka ładowania i STOP więc mówię pewnie przyszła pora zajrzeć do alternatora. Po 3h próbie udało się w końcu go wyjąć i trafił do regeneracji gdyż skończyły się szczotki. Cały dzień oczekiwania i w końcu telefon alternator ładuje i jest do odbioru. Po 2h montowania jest już w samochodzie. Odpalam ładowanie jest. Jeździłem 2 tyg aż tu pewnego dnia gdy temperatura zeszła około 0stopni wsiadam do mojej meganki i niespodzianka brak ładowania. Po przejechaniu około 2km ładowanie wróciło. Wkurzyłem się. Wyciągnąłem alternator ponownie i oddałem na gwarancje. Gościu co go naprawiał posprawdzał wszystko i u niego na szafie testowej ładowanie jest a u mnie w samochodzie nie ma dopiero po przejechaniu od 2 do 3km. Prąd na kostce gdy nie ma ładowania niecałe 12V w obu pinach a gdy wraca ładowanie ponad 13,5V. I pytanie do was gdzie mam szukać przyczyny tego zjawiska? Dodam że gdy temperatura jest powyżej 6-7stopni ładowanie jest.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że gdy temeratura jest powyżej 6-7stopni ładowanie jest

Po przejechaniu okolo 2km ładowanie wróciło.

Te dwa fakty świadczą o tym, że załączenie grzałek ogrzewania kabiny powoduje spadek ładowania. Grzałki załączają się w temperaturze poniżej 6-7 stopni i grzeją przez kilka kilometrów. Prawdopodobnie alternator nie ma odpowiedniej wydajności pod obciążeniem.

Ciekawe czy szefa testowa elektryka ma możliwość sprawdzenia alternatora pod obciążeniem około 1000 W bo tyle mogą prądu pobierać grzałki.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa sprawdzał na szafie pod sprawdzałem 110A przez pare minut aż go prawie zagotował i ładował cały czas.

 

Przemo wtyczka jest ok ścisło wchodzi i gdy pojawi się ładowanie na 2 pinach ma około. 13,5V

Edytowane przez bartek_1617
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że któraś grzałka powoduje zwarcie i wówczas żaden alternator nie poradzi. Jedyne wyjście to sprawdzić lub odłączyć grzałki. Zasilanie do nich znajduje się za osłoną na prawo od pedału gazu. W każdym bądź razie załączenie grzałek powoduje problem z alternatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś innego bo temp mi osiągneła 90stopni i dalej nie ładował.

 

Dodano: 14 paź 2016 - 16:09

Wtyczka odpięta i dalej brak ładowania. I dzisiaj temperatura spadła do -2 i dopiero zaczął ładować po 15km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw klimatyzację na 15 st. lub wentylator kabiny na prędkość 0. Wówczas na pewno wykluczysz obwód związany z dodatkowym ogrzewaniem. Jak będzie ładowanie to tam będzie przyczyna a jak dalej nie będzie ładowania to należy szukać przyczyny w alternatorze lub regulatorze napięcia.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale alternator był w regenetacji i u niego było wszystko ok. A meganka nie posiada jakiegoś czujnika ładowania zależnego od temperatury powietrza?

 

Dodano: 14 paź 2016 - 17:13

A powiedz mi jedno ile ma być Volt na kostce po odpaleniu jak alternator nie ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A meganka nie posiada jakiegoś czujnika ładowania zależnego od temperatury powietrza?

Nie posiada.

Przy braku ładowania w instalacji jest napięcie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!