Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać:)

Witam, a mianowicie mam taki problem kupiłem Megane 2 i od razu mam problem. Silnik na wolnych obrotach nie schodzi poniżej 1200 obr/ min.

Co ciekawsze to to że czasami na światłach potrafi się opanować i obroty są ok.

Przepustnica czysta, jeden jest błąd czujnika wałka rozrządu (jakie oznaki tego błędu mogą być?)

czy to może być przyczyną?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

 

Dodano: 24 paź 2016 - 06:51

Problem po wymianie przepustnicy nie miną. Błędu czujnika rozrządu już też nie ma.

Naprawdę nikt nie może pomóc??????

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jedni piszą że trzeba, inni że sama się adaptuje

Czyściłem kilka razy w 1,6 i 2,0 i nigdy nie adaptowałem przepustnicy. Po krótkim czasie obroty się same wyregulowały na normalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te obroty ma na ciepłym czy zimnym silniku? Chodzi wtedy klima?

Raczej na ciepłym silniku i nie działa klima.

Dokładnie to jest tak , obroty ma 800 na ciepłym silniku po dodaniu trochę gazu na postoju wzrastają na 1200 i już tak zostają.

Ruszam i dojeżdżam do świateł na 3 biegu hamuję silnikiem obroty 800-1000, wysprzęglam i jest ok, podjadę kawałek jak to w korku i znowu obroty 1200.

Zauważyłem jeszcze że jak załączę klimatyzację lub pokręcę kierownicą, czyli obciążę silnik to obroty spadają na prawidłowe.

Ale znowu dodam gazu i 1200 obrotów. Dopóki nie ruszę i nie przyhamuję silnikiem tak żeby obroty spadły poniżej 1100 1000 wysprzęglam znowu spadają na prawidłowe i tak w kółko:) dodam gaz i już 1200 obr/min.

Edytowane przez Zbigniew1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica "elektroniczna" czyli elektronika (nie linka) steruje silnikiem krokowym który obraca przepustnicę. To silnik "kręci" przysłona przepustnicy.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

To może jak się czyści przepustnice a nie było usterki i założy z powrotem to nie trzeba adaptacji a jak było coś nie tak to nie wiem np. komputer pamięta usterkę?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

 

Dodano: 27 paź 2016 - 18:26

Dobra, niczego się tu nie dowiem zamknijcie temat.

 

Dodano: 27 paź 2016 - 18:28

A najlepiej to napisać co jest w regulaminie! ja też tak potrafię jak się nie umie pomóc to byle coś napisać.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś, że teraz nie ma żadnych błędów, ciężko coś prorokować. Może idź w kierunku klimy - coś z jej czujnikami (pisałeś, że klima ma znaczenie przy twoich objawach). Jeżeli nikt nie pisze, to znaczy, że nikt nie ma pomysłu na twoją "dolegliwość", lub nigdy z takim przypadkiem się nie spotkał, a nie, że nie chce pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!