Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wielki probelm. Ubywa mi plynu chlodniczego w dosc nietypwy sposob bo raz przez tydzien potrafi z kreski max zejsc do kreski min a raz wogole nie ruszy. ostatnio zauwazylem ze po odpaleniu troche dymi na bialo po 20s przestaje ale jak sie przygazuje to spowrotem dymi po okolo minucie juz wogole nie kopci. i teraz mam pytani czy to moze woda sie gdzies w wydechu odklada czy uszczelka pod glownica do wymiany i dlatego kopci na zimnym a jak sie troszke rozgrzeje to odparowuje odrazu?

 

ps. sprawdzalem wszystko nigdzie pod maska nie ma wyciekow, bialych zaciekow i samochod nie zostawia plam w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie w 2.0 też troszeczkę ubywa. Na szczęści wiem skąd. Mam plastikową obudowę termostatu. Z jej drugiej strony jest taki plastikowy króciec wodny. Jest albo pęknięty albo coś i tam z niego delikatnie mi kapie. Skontroluj to. Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to moze byc uszczelka. ale nie na pewno. sprawdz to. Ja znam taki sposob: odkrec korek wlewu plynu chłodniczego, popros kogos zeby porzadnie przygazowal przez chwile tak prawie na max. jesli bedzie uszczelka to ze zbiorniczka wyrownawczego beda uchodzic babelki powietrza. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie uszczelka to ze zbiorniczka wyrownawczego beda uchodzic babelki powietrza. ;-)

nie do końca się z tym zgodze. objaw bąbelków może być spowodowany zapowietrzeniem układu.

uszczelke można sprawdzić na kilka sposobów

1. odkręć wlew oleju i zobacz jak wygląda korek od spodu (jak jest tak szlam koloru szarawego to uszczelka, w zime jest trudno sprawdzić tym sposobem ponieważ olej czasem zmienia się w taką konsystencje, al skoro jest ciepło to zadziała)

2. odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego. jeśli pływają tam jakieś "dziwne rzeczy" to uszczelka przepuściła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

"odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego. jeśli pływają tam jakieś "dziwne rzeczy" to uszczelka przepuściła"

Jestem laikiem w tych sprawach.... Zbiorniczek wyrównawczy to ten do ktorego sie wlewa plyn do chodnic? <ok> tak?

I drugie pytanko: Jaka uszczelka pzepusciła? uszczelka czego.....

Moze cos podpowiem ewentualnemu "naprawiaczowi" mojej Reni :mrgreen:

pozdrawiam

gabi

 

Jak się Koleżance podoba ten post bez niepotrzebnych podwójnych Enterów, (powycinałem) które nie upiększają, a robią go rozlazłym :mrgreen: - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabiblu, Tak, zbiornik wyrównawczy to ten z płynem chłodniczym pod maską. A uszczelka- chodzi o uszczelkę pod głowicą. W przypadku jej uszkodzenia może do płynu przedostawać się olej z układu smarowania silnika. Gdyby tak było to w płynie w zbiorniczku możesz zauważyć jakieś inne wspomniane frakcje.

<ok> KORKA NIE ODKRĘCAJ NA ROZGRZANYM SILNIKU, MOŻE WYSTĄPIĆ NAGŁY WYPŁYW GORĄCEGO PŁYNU I SIĘ POPARZYSZ :mrgreen: (w układzie jest podwyższone ciśnienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam:

Na pracującym również nie odkręca się korka,

 

Wracając do tematu

Trzeba szukać nieszczelności, wiem, że to trudne, ale wygląda na to, że nieszczelność powstaje na ciepłym/gorącym silniku. Na zimnym, nie widać wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W mojej Megance zaczelo ostatnio ubywac plynu chlodniczego. W zbiorniku wyrownawczym jest czysciutko (nie ma sladu oleju, czysciutki plyn). Olej jest rowniez czysciutki (sprawdzam na bagnecie - barwa jest taka sama jak zawsze, oleju nie ubylo od ostatniej zmiany we wrzesniu). Bialego dymu nie jestem tak pewien - musze poprosic brata, zeby odpalil swoj "zdrowy" samochod przy moim i porownamy. Kilka razy zauwazylem bialy dym, ale pozniej juz bylo w porzadku - moze to wina temperatury. Jak narazie obstawiam uszczelke pod glowica lub uklad gdzies jest nieszczelny. Aha zaczela wariowac mi wskazowka od temperatury - przechyla sie w lewo bo kilku kilometrach jazdy (po przeciwnej stronie skali)... Pomocy, bo nie chce rozwalic silnika do konca i boje sie, ze auto nie przejdzie przegladu (a ten konczy mi sie 5 lutego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemka :mrgreen:

Problem z kierunkowskazami zalatwiny pora na chlodziwo ;)

Ok do rzeczy - wycieka mi gdzies plyn, dodam ze oszczelka pod glowica byla wymieniana wiec pod tym wzgledem jest ok. mialem pekniety trojniczek ale tez go mech wymienil/naprawil etc. ilosc ubytego chlodziwa w gruncie rzeczy jest nie duze bo w przedziale przejechanych kilometrow to okolo 1/2 zbiorniczka wyrownawczego na ok 800-1000km wiec w sumie niewiele - uklad odpowietrzalem (wg wskazan kolegi z tego forum)

pytanie jak i gdzie szukac wycieku... aaaa dodam jeszcze ze przy wylaczonym silniku i nawet juz na prawie zimnym ok 1h po jezdzie z korka zbiorniczka slychac syczenie jakby powietrze wypychalo albo zasysalo w sumie to niewiem ;) <ok>

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum, a tam doczytać o zasadach pisania postów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ja tez w tej sprawie pisze o porade. Mam Megane 1.6 był robiony rozrząd mechanik zadzwonił do mnie i powiedział mi o olej w płynie chłodniczym zlecił kontrolowac stan płynu. Zalał mi nowy płyn i odrazu pokazała się biała maz ale mysle że w układze został ten olej i stąd ta maz. Korek od oleju jest czysty bez śladu mazi jaka jeszcze może być przyczyna obecności olej w płynie? Ostatnio zauważyłem również ubytek płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też płyn powoli gdzieś znika płyn chłodniczy alem nie widzę żadnych wycieków , mam związku z tym kilka pytań :

1) czy ubytek płynu może być spowodowany jazdą na krótkich odcinkach

2) ile wytrzymuje uszczelka pod głowicą , moja megi ma 124tys. i jak rozpoznać usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!