Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżeli ubywa Ci plynu chłodniczego i jednocześnie zauważasz biały dym z rury wydechowej to jest uszczelka pod głowicą. Dym będzie widoczny gdy bedzie chłodniej, lub w warunkach optycznych nasilających efekt. gdy się rozgrzeje może mniej kopcic. Miałem dokładnie to samo. Nie kombinuj tylko warsztat i wymieniaj bo jak strzeli to powygina Ci glowicę, zaleje cylindry płynem itd. Taniej będzie to teraz zrobic. To typowa przypadłośc renault. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalewski- nie rozsiewaj paniki. Szczególnie z takim opisem jak podajesz.

Przy niższych temperaturach dymienie na biało po rozruchu, zanikające przy rozgrzewaniu się wydechu to norma Co do samego dymienia na biało jest już od lat znany i sukcesywnie uzupełniany temat na tym forum.

Stosując się do Twojej porady, to producenci uszczelek nie mieliby wytchnienia jak temperatury spadają i to nie tylko tych do renówek.

Awarie uszczelek pod głowicą owszem, trafiają się ale nie jest to aż tak częstym przypadkiem jak sugerujesz.

Uwierz na słowo, że to info jest już zamieszczone w temacie o białym dymie z rury.

Tu temat jest o znikającym płynie bez objawu kopcenia na biało dla tego też nie można wszystkiego jedną diagnozą wytłumaczyć. Zapewne od 3 listopada, kiedy to poprzedni post został napisany, sprawa jest już rozwiązana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi takie coś, czy może to być uszczelka skoro raz dolałem 800 ml tak pow kreski minimum bo był prawie pusty zbiornik jednak to traktuje jako wyjściowe bo wcześniej nie kontrolowałem na bieżąco i nie wiem czy nawet tak nie było od początku bo jak kupiłem go to dałem do mechanika niby poleconego ale nie swojego zaufanego i nawet nie zajrzałem pod maskę przez pół roku więc może nie było ile trzeba może ubyło , nie wiem . Po tych 800 ml zrobiłem jakieś 5000 km i zobaczyłem że spadło wiec dolałem mniej więcej do takiej pozycji jak wcześniej i wyszło mi jakieś 200 ml. Teraz po ok 3000 km zobaczyłem że ciut spadło poniżej minimum ale nie za wiele tyle że nie dolewałem na razie. Chodzi mi o to czy takie ubytki jak 200 ml na 5000 km to może już o uszczelce świadczyć ? Dodam że nie mam jakiegoś kopcenia z rury, nie mam brudów z zbiorniku wyrównawczym ani "sera" pod korkiem oleju. Jednak mechanik niedawno mi powiedział że uszczelkę sugeruje to że ubywa bardzo jak jest ok MAX-a a jak zejdzie w okolice MINIMUM to ubywa znacznie wolniej. Choć to też jednoznacznie nie świadczy o uszczelce ale może być objawem. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji jak napisałem zajrzeć do tej uszczelki czy na razie obserwować. Wycieków w sumie nie mam. Mechanik ( już ten mój zaufany ) powiedział mi żebym na razie nie robił tego ale obserwował. Wycieku w sumie nie znalazł żadnego więc to raczej odpada, ale jego zdaniem nie ma na tyle punktów zaczepienia do uszczelki żeby ładować się w koszty, mówi ze sam ubytek płynu to nie koniecznie uszczelka. Już nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podłącze się pod temat mam pytanie niedawno mechanik odpowietrzał mi układ chłodzenia, no i było ok teraz zauważyłem że zawór odpowitrzania przepuszcza płyn próbowałem dokręcać ale puszcza czy jest możliwość uszczelnienia tego wolałbym nie używać żadnych płynów czy proszków z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W mojej ocenie po kilkuletniej eksploatacji warto wymienić oring na przewodzie wodnym wchodzącym do pompy (silnik 1,4, 1,6 16V).

Wycieki mogą nie być duże ale przy różnicy temperatur i ciśnieniu w układzie wyciek może nie być zauważalny

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Panów

Mam podobny problem z chłodzeniem silnika 2,0 16V benzyna, od 2 dni ubywa mi sporo płynu. Wcześniej nie miałem tego problemu, olej jest normalny w silniku, w zbiorniczku wyrównawczym nic nie pływa.

Wszystkie przewody suche, lecz po przejechaniu 30 km z max ubywa do minimum. W kabinie dywaniki suche, silnik żwawy. Ktoś wcześniej wspominał o jakiś oringach przy pompie czy w moim modelu jest coś podobnego jak ten opisany oring. Dosłownie siwieje, nie wiem co jest, bardzo proszę Panów o pomoc w rozstrzygnięciu tej nietypowej zagadki.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż auto całkowicie wystygnie, zdejmij osłonę pod silnikiem, połóż na ziemi gazety, odpal silnik na 5 min i zgaś.

Może wtedy gdzieś ujawnią się wycieki.

Rozumiem, że oleju Ci nie przybyło i nie ma przedmuchu przez zbiorniczek wyrównawczy, ani nie ma w nim śladów oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny sposób na szukanie nieszczelności - na zimnym stojącym silniku, odkręcam korek na zbiorniku wyrównawczym, zakręcam korek z końcówką na wąż i do zbiorniczka podłączam sprężone powietrze ze 2 bary (może być z koła zapasowego). Jeżeli są jakieś nieszczelności, to nie ma byka, żeby się nie ujawniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zbaraniałem, od paru dni nic nie ubywa płynu, profilaktycznie zalałem płynu do oznaczenia MAX, przejechałem 60 km, potem po 3 godzinach pojechałem na kanał zdemontowałem wszystkie osłony plastikowe pod samochodem-nic nie znalazłem, nic nie cieknie. Nic nie rozumiem co było powodem wcześniejszego ubytku płynu. Pozostało mi czekać obserwować.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ubytek ok 100ml płynu na dystansie 3tyś km jest akceptowalny?

 

Brak szlamu na korku, płyn czyściutki, olej czysty, auto ma przebieg 133tyś w tym momencie. Auto jeździ głównie na krótkich odcinkach od 2 do 8km jednorazowo, i 2 razy w miesiącu po 50km.

Nie diagnozowałem wycieków bo te ubytki są bardzo małe, jedynie robiłem test z płynem reakcyjnym, trzymałem tą butelkę 15 min na obrotach ok 2-3tyś płyn nie zmienił koloru, czy taki test w 100% wyklucza uszczelkę?

Poziom płynu zaznaczyłem markerem na zbiorniczku przy zimnym silniku, i teraz po 3 tyś ubyło 4-5mm co może odpowiadać ok 100ml płynu.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!