Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Elektroniką


Gość MeroL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem w mojej Megi.

Na początku przestało działać mi podgrzewanie tylnej szyby wraz z podgrzewaniem lusterek, dodatkowo 3 dni temu zauważyłem że przestała działać zapalniczka, spryskiwacze, podgrzewanie foteli, podświetlenie kontrolek od klimatyzacji i ogrzewania tylnej szyby (klima działa). Jeśli to ma znaczenie, dodam że mam uszkodzoną taśmę od poduszki od dłuższego czasu ale wcześniej mimo to reszta działała normalnie.

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłeś czy nie jest zalany - zaśniedziały - moduł UPC, lub moduł komfortu? Może "walnięty" któryś przekaźnik w module komfortu (nad bezpiecznikami w kabinie), może zaśniedziały styki. Najpierw sprawdź UPC bo łatwiej się do niego dobrać, ale po objawach raczej coś nie tak z modułem komfortu/przekaźnikami.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po włożeniu karty i naciśnięciu start powinno być słychać czy załącza się któryś przekaźnik nad bezpiecznikami. Sprawdź, czy go słychać, lub trzymając ręką naciśnij start to poczujesz czy się włącza.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "klika" to jeszcze nie znak że przekaźnik przekazuje prąd. Może być uszkodzony nie obwód cewki, tylko wtórny obwód który załącza wszystko (np. upalone styki). Oczywiście jeżeli to nie jest jeszcze coś innego, no ale to trzeba wykluczyć najpierw. Jak dasz radę to sprawdź czy po kliknięciu idzie od niego prąd. Tutaj masz schemat całej kostki i pod spodem opisy do przekaźnika

post-3433-0-44008000-1478448704_thumb.jpg.

Jak nie dasz rady w samochodzie to proponuje wyciągnąć przekaźnik i go sprawdzić na zewnątrz. Najlepiej jak byś mu podał napięcie na uzwojenie pierwotne cewki i sprawdził czy zamyka drugi obwód.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!