Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk na zimnym silniku oraz szrpanie


tomecky0710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany ale nie udało mi się go nigdzie znaleźć.

Dodam od razu, że moja wiedza na temat mechaniki jest zerowa i opisuję tutaj tylko swoje odczucia.

 

Chciałbym prosić o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

auto Megane II 1.5 DCI

przebieg 215 000km

skrzynia 5-cio biegowa

rocznik 2004

 

Problem z autem polega na tym, że po odpaleniu na zimnym silniku auto wydaje bardzo dziwne dźwięki. Kończą się one w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to wciśnięcie sprzęgła ale po jego odpuszczeniu po około 1-2 sek problem wraca.

Drugi przypadek który zamyka sprawę to rozgrzanie silnik - wystarczy, że wskazówka temperatury ruszy się odrobinę i problem ustępuje. Zaznaczę, że problem pojawił się po zimniejszych nocach i odpalaniu silnika z rana (temperatura ok. 3,5,6 stopni C) przy odpalaniu w dzień gdy temperatura sięga <10 stopni C problem nie występuje.

Drugą dziwną rzeczą (być może jest to powiązane ze sobą) jest "szarpanie" przy ruszaniu z 1-go biegu bez gazu. Autem nierównomiernie szarpie tak jakby się dławiło (obroty ~900), po lekki dodaniu gazu problem również ustępuje. Dzieję się tak również na biegu 2 i 3 na niskich obrotach 1.200-1.300. Jest to bardzo odczuwalne podczas zwalniania gdy obrotu spadają. Wiem, że każdy samochód dławi się na za niskich obrotach ale czy 1.300 to są za niskie obroty? W momencie szarpania widać, że drążek zmiany biegów się rusza (tak jak miałby wypaść z biegu). W innych autach jakimi jeżdżę przy takich niskich obrotach takiego problemu nie ma.

 

 

(tutaj wciskam i puszczam sprzęgło)

 

Czy ktoś z was spotkał się z takim problem?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Edytowane przez tomecky0710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!