Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III Gliwice


derweise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukam auta dla żony, auto będzie użytkowane głównie w mieście. Co sądzicie o tym egzemplarzu?

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-110km-full-opcja-navi-xenon-serwis-1wl-bezwypadkowy-stan-idealny-ID6yyO0n.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nadwoziu będzie ok jak dla nas. Proponowałem clio, były długie rozmowy i tak cud, że ją na Megane namówiłem :) Przywykła do Laguny i jej teraz ciasno wszędzie :)

Także jesteśmy zdecydowani na Megane i tego się trzymamy. A samo auto z ogłoszenia ok? ]Widać coś po zdjęciach, brakuje mu coś itp?

Dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie 100 kkm po ocenie gałki jest mocne:)jeden zedrze w 50 kkm mocno,drugi tak samo dopiero w 200kkm. Niestety sprzedający od dwóch dni VINu dosłać nie może, ale też nie odbiera telefonów, więc jeszcze zaczekam.

Znalazłem jeszcze jedna, możecie proszę rzucić fachowym okiem?

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-euro-5-navi-klimatronic-czarna-piekna-zadbana-ID6yCgNb.html

I w jakim pułapie cenowym szukać dobrze wyposażonej meganki, przebieg mnie nie interesuje.

Dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej pierwszej przyjrzałbym się lewej stronie, czy było tam coś robione. Rok prod. 2009. Nie ma karty do nawigacji. Ja bym raczej 1.6 nie kupił ze względu na osiągi. Jest za to prosty i tani w eksploatacji.

 

Ta druga fajniejsza, lepiej wyposażona, ciekawszy silnik. Sprawdź co z przodem, przy zamku maski brakuje takiej półokrągłej blachy, są tam też różne śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie używane na krótkich odcinkach, kilka kilometrów, postój i znów kilka kilometrów, ewentualnie trasa w weekendy. Ten 1.4 Tce będzie się nadawał na takie warunki? Długo ten motor się nagrzewa?

I czy w MIII występowały fotele elektryczne?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 nie jeździłem, nie wiem jak z nagrzewaniem.

 

Fotele podgrzewane oczywiście były, najczęściej można je spotkać w autach na niemiecki rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie wymieniony jest kraj pochodzenia - Niemcy, a wszystkie napisy na samochodzie, instrukcja obsługi itp. pokazują, że samochód pochodzi z Danii. Zobacz, co powie sprzedający na ten temat. Możesz to sprawdzić po numerze VIN. Na niemieckiej stronie ceny Megane z tym silnikiem wahają się od 6500.- Euro = 28.000 zł. do 11.000 Euro = 48.000 zł. Widać wyraźnie, że samochód miał jakieś przejścia, o tym świadczy cena. Ja bym sobie darował samochody z importu. Poszukaj wśród samochodów z polskiego salonu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o diesle to czy jednostka 1.9 dci jest ok? Czy to ta sama co w lagunie II?I czy każda ma fapa?

 

I jeszcze proszę o podpowiedź odnośnie 2.0 dci, w jakim pułapie cenowym takiej szukać w MIII?

 

Dodano: 27 paź 2016 - 18:17

Jaką grubość powinna mieć powłoka lakiernicza w MIII?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 i 2,0 dci w tych autach są bezproblemowe. 1,9 występowały bez filtra FAP.

Miałem jeden i drugi silnik w megane III - 2,0 jest bez porównania lepszy od 1,9, chyba pod każdym względem, ale 1,9 też sobie fajnie radzi. Wolałbym zadbane 1,9 niż zjechane 2,0.

1,9 jest inny niż w lagunach II, inne turbo i osprzęt. Turbo w 1,9 nie jest chłodzone cieczą, w 2,0 jest i do tego jest jeszcze pompka elektryczna, która pracuje po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derweise - Ta czarna megana z Iławy - popatrz na przód - jest z Phase 2, a rok produkcji w ogłoszeniu to 2010. Phase 2 wychodziły w ~2012-2013, więc co najmniej zderzak jest nieoryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!