Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence 1.5 dci 110 KM FAP


derweise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w tym silniku są jakieś typowe usterki, jakieś wadliwe elementy, które warto wymienić profilaktycznie? Coś słyszałem o wadliwych rozrządach, czy to tyczy się tego silnika? Co ile należy go wymienić. I coś o pompach oleju, ktoś potwierdzi lub zaprzeczy?

Na pewno będę wymieniał olej w skrzyni, ktoś wie jaki i ile go wchodzi? I jakie oznaczenie ma skrzynia?

I jeszcze zawieszenie, jest coś wadliwego typu tuleje, itp? I czy części są łatwo dostępne do tego niszowego auta?

Te silniki długo się nagrzewają?

Edytowane przez derweise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, miałem Fluence PhI, kupiłem go, jak miał najechane 40kkm, przejechałem nim ponad 140kkm. Rozrząd wymieniałem, tak jak zaleca producent, czyli na 160kkm, koszt rozrządu to około 475 zeta. Żadna z wymienionych przez Ciebie przypadłości nie przytrafiła mi się.

Częsci oprócz blacharskich są praktycznie w 100% zgodne z Megane\Scenic III i łatwo dostępne. Stataj się tylko wymieniać olej w silniku (plus filtry) co 10-12kkm, a nie powinna przytrafić się żadna przykra niespodzianka.

 

Z własnych obserwacji stwierdzam, że przednie amortyzatory dość szybko się zużywają, ale nie jest to zbyt wielki wydatek, za komplet dałem 280 zeta.

 

Teraz ujeżdam Fluence PhII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właściciel do tej pory wymieniał olej co 20 tys.(i tak dobrze ,że skrócił interwał) auto jest z 2011 roku i ma 120 tys. przejechane. Ja w swoich autach i tak co pół roku wymieniam, nawet jak 10 tys. nie przejadę.

Dobra wiadomość, że części jak do MIII.

Rozrząd co 160 tys. a co ile lat? Chociaż i tak go od razu zmienię dla świętego spokoju:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PH1 DCI 106KM (bez dpf) od nowości i po 60tys rozleciał mi się napinacz paska rozrządu. Na szczęście zaczął hałasować zanim się kompletnie rozwalił. Proponuję wymieniać rozrząd co ok 80 tys lub 5 lat.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!