Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła Dzienne/Mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać się odnośnie czujnika zmierzchu, generalnie automatu przełączania świateł z dziennych na mijania i odwrotnie.

Na wstępie zaznaczę, że dzienne mam aktywne. Generalnie chodzi mi o to, że wstaję rano do pracy wsiadam do samochodu godzinka, 7:15 około na polu jest w miarę jasno, wiadome nie ma słońca, jest powiedzmy szaro (ale bez przesady), ale nie ciemno, a światła zapalają się mijania zamiast dziennych, dodam, że samochód stoi na dworze za bramą.

Czy nie powinny raczej zapalać się dzienne?? Czy czujnik jest zbyt czuły czy tak ma być proszę o opinie, w mojej ocenie, myślę, że powinny zapalić się dzienne, ponieważ normalnie się widać a ciemna znowu jeszcze nie ma....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eyf1992 myślę, że czujnik działa dość dobrze, postaw się w innej sytuacji, każ komuś jechać Twoją Meganką w trasę, a Ty jedź za nim i załóżmy że trasa jest kręta, czy w sytuacji opisanej przez Ciebie dobrze i w miarę szybko zauważysz że jedzie przed Tobą Twoje auto? Bo pamiętaj, że czujnik decyduje nie tylko o zmianie świateł z przodu, ale też analizuje sytuację i włącza lub nie równocześnie światła z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale zrobiłeś analizę problemu. :)

A tutaj sprawa jest prosta, tak jest ustawiony próg oraz histereza działania czujnika zmierzchowego. Lepiej i bezpieczniej kiedy zapali światła mijania wcześniej niż za późno.

Zresztą wszystko jest to bez większego znaczenia, w świetle prawa oraz zdrowego rozsądku za włączanie świateł odpowiada kierowca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, wszystko rozumiem, ale na zewnątrz jest jasno !! widać się gołym okiem, a dziennie nie odpalają (mowa o godzinie 7:20 rano), gdy wsiadam do samochodu o godz. 15 zapalają się dzienne. Myślę, że komputer za wcześnie ocenia sytuacje, gdy na zewnątrz na prawdę nie ma potrzeby jeszcze odpalać świateł mijania.

Może wypowiedzcie się Wy, które światła u Was, aktualnie o tej porze roku odpala automat dajmy o 7 rano oraz o 16 przy normalnej pogodzie.

 

Dodano: 28 paź 2016 - 18:06

eyf1992 myślę, że czujnik działa dość dobrze, postaw się w innej sytuacji, każ komuś jechać Twoją Meganką w trasę, a Ty jedź za nim i załóżmy że trasa jest kręta, czy w sytuacji opisanej przez Ciebie dobrze i w miarę szybko zauważysz że jedzie przed Tobą Twoje auto? Bo pamiętaj, że czujnik decyduje nie tylko o zmianie świateł z przodu, ale też analizuje sytuację i włącza lub nie równocześnie światła z tyłu.

Myślę, że gdy jest na tyle jasno, że nie potrzeba nocnych i się widać, nie widzę potrzeby świateł z tyłu.

Edytowane przez eyf1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Gdzie on się znajduje ?? O godz 15 również wracam na dziennych, martwi mnie jednak ten poranek(7), ponieważ naprawdę jest już dostatecznie widocznie...

Może sprawdź u siebie rano i daj znać jaki efekt, byłbym wdzięczny :)!! pzdr

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!