Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne hałasy po założeniu zimówek


ol14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam założony od wczoraj nowy komplet zimówek Hankook "W 452" 205/55R16 i zastanawiają oraz denerwują mnie różne dźwięki, które słychać szczególnie powyżej 50km/h. Oprócz wyraźnego szumu (co uznaję za dopuszczalne w zimówkach) są jakieś niby-dudnienia i to takie,że nie wiem z którego koła. Raz mi się wydaje prawy przód, a za chwilę prawy tył. Zakład gumiarski jest jak dotąd ok. Mimo to zastanawiam się nad błędem w wyważeniu ale kierownica ani drgnie nawet przy każdej prędkości, także po autostradzie. Dwa dni wcześniej założyłem w tym samym warsztacie też nowe Fuldy montero 3 do starego polo i to jest zaskakująca przepaść w akustyce. Wolałbym nie robić pochopnie powtórnego wyważania, bo nie mam na to zbytnio czasu w godzinach otwarcia warsztatu. Może ma ktoś doświadczenie z głośnymi Hankookami i się nim podzieli. Pozdrawiam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są założone w właściwym kierunku, patrzyłem jeszcze przed wyjazdem z warsztatu. Kiedyś też słyszałem od kolegi, że ktoś mu odwrotnie założył ale u mnie to coś innego musi być przyczyną.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem przed zakupem ,że 72dB ale wg testów są ok pod innym względem, no i też chciałem wypróbować tę markę. Spróbowałem letnich Toyo i jestem bardzo zadowolony. A tu takie atrakcje z Hankookami. Zwykły szum to ok ale nie jakieś dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są w takich samych rozmiarach to różnica jest 3 decybeli, a to nie mało powiedział bym że nawet dużo

 

Dodano: 28 paź 2016 - 19:08

Zobacz to http://www.oponaok.pl/etykiety/ 3 decybele oznaczają dwa razy głośniejsza oponę słyszana z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem ciśnienie za sugestią mich64, istotnie było nieco za wysokie, tym bardziej, że jeździ najczęściej żona sama. Warto było, mam wrażenie, że prowadzi się pewniej jednak poprawa w głośności dudnienia jest na razie częściowa. Chyba się wybiorę na ponowne wyważenie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Doważanie poważnie rozważam, na razie akurat trudno mi czas znaleźć. Choć żonie to nie przeszkadza, a głownie ona jeździ. A jak ja wsiadam, to mnie to wkurza no i obawiam się głównie złego wpływu na łożyska. W rankingach, nawet w bieżącym Auto-Świecie te Hankooki wypadają całkiem przyzwoicie, oby pokazały w zimie zalety, a nie tylko odgłos.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy czasem nie założyli śrub z alufelg na stalówki? Ja w ubiegłym roku miałem tak, że pasowały śruby na stalówki z alufelg (17"), na których są letnie. Efekt był taki, że przy niskich prędkościach wydobywały się metaliczne piski, jakby mi się z tyłu hamulce kończyły, a pow. 60-70 km/h było buczenie jakby łożysko padało. W tym sezonie zakupiłem śruby typowe do stalówek i .... dziwne dźwięki, buczenia ustąpiły. O śrubach było już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!