Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika 1,4 16v K4J


abwlek777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałem diagnozę, że mój silnik jest do remontu tzw. przedmuchy. Jako, że remont jest ponoć bardziej skomplikowany chciałbym kupić silnik - słupek i go przełożyć. Tutaj mam kilka pytań do szanownego grona forumowiczów co by ułatwić sprawę mojemu zaprzyjaźnionemu mechanikowi. Samochód jest z 2003r, więc by było jak najmniej problemów to:

- czy silnik musi być z tego samego rocznika a jeśli nie to jaki najmłodszy

- czy w związku z przekładką na taki sam silnik będzie potrzebna interwencja elektryka do odpalenia samochodu

- jakie inne czynności radzili byście wykonać przy okazji np. rozrząd

Samochodem chciałbym pojeździć jeszcze kilka latek jeśli się na to zgodzi.

Historię jego choroby przytaczałem w innym wątku, do wglądu ;-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości?? Przebieg rzędu 230.000 km dla benzyny, to nie problem. Poczytaj o tym silniku na forum oraz np; RENAULT MEGANE - OCEŃ SWOJE AUTO

Kupując słupek, jakie masz gwarancje stanu tego co jest wewnątrz???.

Może w Twoim przypadku, wystarczy wymiana pierścieni tłokowych, uszczelniaczy zaworów, dotarcie zaworów, splanowania głowicy, wymiana panewek i pompy oleju oraz kontrola sprzęgła i rozrządu. Poproś mechanika o analizę i kosztorys naprawy.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma jest drożna, stan oleju jest ok, z rury dym prawidłowy, testowałem go wielokrotnie na 60km odcinku autostrady, jeżdżąc z różną prędkością, powyżej 110km/h czyli 3200-3400 obrotów zaczyna bardzo szybko wywalać olej przez odmę. Pod spodem jedynie w okolicy skrzyni trochę wilgotny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik dobrze startuje, nie pali benzyny zbyt dużo to prawdopodobnie przegrzane/połamane pierścienie olejowe tłokowe. Demontaż; miski olejowej, głowicy, tłoków i dalej tak jak napisałem w pierwszym poście oraz wymiana możliwych simmeringów plus olej syntetyk. Po tych operacjach będziesz miał silnik jak nowy na następne 200.000 km .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że tego typu zabieg jest na tyle skomplikowany że nie każdy mechanik się tego podejmie i jeszcze zrobi to dobrze. Chyba , że polecasz kogoś z okolic Rzeszowa?

Wracając do mojego pierwszego pytania , to przeglądałem sporo internet (polski) i nie znalazłem przypadku by ktoś zajechał ten silnik dla tego pomysł z wymianą .

Edytowane przez abwlek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów to duże miasto, zdolnych też nie brakuje. Adresy masz na forum. Wybrać te, w których specjalizują się w renówkach. Te czynności to ABC mechaniki. Telefon w dłoń, mówisz co chcesz i po godzinie wiesz co ci oferują. Żądaj kosztorysu, gwarancji na naprawę i terminu realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się nie bawił w żadne remonty tylko szukał drugiego silnika. Jest duże prawdopodobieństwo, że naprawa będzie droższym rozwiązaniem. Te silniki są bardzo niezawodne i trzeba mieć pecha , żeby trafić na bubla. Szukałbym silnika z M II, tam były montowane tylko 2 rodzaje, K4J 730 i 740.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się nie brał za remont, kilka części będzie kosztować tyle, co używany słupek.

Kup używany, wymień rozrząd, 2 dni i po temacie. Elektryk Ci nie potrzebny, przekładasz tylko mechanikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wg.Twoich informacji, silnik masz w dobrej kondycji tylko problem z olejem. Kupując słupek, kupujesz kota w worku i zaraz wyjdzie szydło z worka. Jest jakaś gwarancja na taki słupek?? Proszę o informację co do kosztorysu, bo dyskusja przybiera formę: " wyższości jednych świąt nad drugimi " lub lepszy diesel niż benzyna czy słynne powiedzenie " nie matura lecz chęć szczera.......

 

Dodano: 03 lut 2017 - 17:53

abwlek777. Co z tym silnikiem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, do tej pory jeżdżę bez remontu, racji tego że garaż nie ogrzewany czekam na lepszą aurę. Pieniążki odłożone, rozbieramy silnik i wtedy dopiero albo remont albo wymiana. Napiszę jak będzie po wszystkim.

 

Dodano: 02 kwi 2017 - 17:52

Jestem już po wymianie silnika. Po rozebranu starego okazało się, że do wymiany pierścienie, uszkodzony jeden tłok i cylinder od niego nieco porysowany. Zastanawiania nie było długo jako, że moja Megi jest z pierwszego roku produkcji kupiłem silnik na aledrogo. Wybrałem z górnej ceny od człowieka bez negatywów, silnik scenica pracuje bardzo dobrze zarówno na benzynie jak i na gazie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!