Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że użytkuję 2 sztuki megane 3 ( z 2009 i 2015 roku) mam możliwość porównania ich wyposażenia.

Nie chodzi mi o pakiety , tylko o różne drobiazgi w komorze silnika.

I niestety zauważyłem, że w tym młodszym aucie Renault zastosował pewne oszczędności. :(

W porównaniu do auta z 2009 roku brakuje:

- górnych osłonek amortyzatorów przednich

- plastikowych rynienek odprowadzających wodę w komorze silnika

- plastikowych nakładek-zaślepek na nakrętki mocujące ramiona wycieraczek.

 

Najbardziej denerwują mnie braki tych dekielków na mocowaniach amortyzatorów , normalnie widać, że już po kilku miesiącach użytkowania pojawiła się aktywna korozja na górnym mocowaniu amortyzatorów . W starszym aucie pod tymi dekielkami nie widać grama rdzy.

Wszystkie braki co zauważyłem zaznaczyłem na fotkach.

Ciekawe, czy ktoś jeszcze znalazł jakieś "oszczędności" ?

post-195-0-98062600-1478429839_thumb.jpg

post-195-0-11784900-1478429854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony rynienki pod maską to chyba żadna trójka nie miała.

Ja mam trzecią megankę 3.

Pierwsza z Francji, 2010 rok, kombi. Z tego co pamiętam, wszystkie boczki w drzwiach były miękkie przy szybach+ wstawka z materiału/"skóry".

Przednie słupki od wewnątrz były obite materiałem.

Druga meganka, coupe, też z Francji, jak wyżej, tylko boczki z tyłu były twarde.

Trzecia meganka, polski salon, końcówka 2013 roku:

Przednie słupki - plastik jak w daewoo tico. Tylne boczki twarde tak samo. Przebieg troszeczkę ponad 40tys km, zawieszenie już się zaczyna dopominać wymiany. Zdejmowałem nadkole z przodu - mimo użycia narzędzi, delikatności, urwały się prawie wszystkie spinki. W tych z Francji też zdejmowałem nadkole i spinki rwałem czym popadło, żadna się nie urwała. Pierwszą megankę kombi kupiłem przy przebiegu 45tys km, sprzedałem przy 85tys, zawieszenie przetrzepane na wszystkie sposoby i było w idealnym stanie, a styl jazdy ten sam, drogi też te same.

Obecna meganka z PL salonu ma prawie najbogatsze wyposażenie, a fotel pasażera nie ma regulacji góra-dół. Jak tam usiądę to wyglądam jakbym siedział w foteliku - katastrofa.

Nie wiem jak inni, ale ja więcej nie kupię auta z PL salonu, jak dla mnie to wygląda jak gorszy sort dla kraju trzeciego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIII ph2 2012 PL - osłonki nakrętek ramion są, rynienka jedna jest (prawostronnej jak kolega wyżej pisze chyba nigdy nie montowali), regulacja wysokości fotela pasażera jest, plastikowe osłonki amortyzatorów też są zamontowane.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłonki nakrętek ramion są,rynienka jedna jest (prawostronnej jak kolega wyżej pisze chyba nigdy nie montowali)

 

U mnie tych rynienek nie ma po obu stronach, woda się może będzie lała na elektrykę w okolicach akumulatora :(

post-195-0-80604200-1478896835_thumb.jpg

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogin74, ja uważam że nie tędy droga, żeby producent aut odstawiał dziadostwo, a nabici w butelkę użytkownicy nowych aut musieli szukać po szrotach istotnych podzespołów, których producent nie włożył do auta w procesie produkcyjnym.

Pomijając czy zapomniał, czy oszczędza na maxa .

 

Ponieważ z braku osłony góry amortyzatora pojawiła się już po 10 miesiącach chodząca korozja będę to zgłaszał na przeglądzie auta w ASO.

Ciekawe co wtedy Renault z tym zrobi, bo gwarancja antykorozyjna w tym aucie jest nawet do 12 lat.

Czy będą wymieniać amortyzatory co 2-3 lata, czy jednak dołożą te brakujące elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobi, to rdza powierzchniowa, zresztą wejdź pod auto, obejrzyj elementy zawieszenia.

Nie jest to rdzewiejący amortyzator, jest to poduszka kolumny, wykonana z grubej, kilkumilimetrowej blachy.

Nie podlega to absolutnie gwarancji antykorozyjnej.

Mam te osłony w aucie, ale myślę, że pod osłonami wygląda tak samo jak w Twoim aucie bez osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w megane z 2009 roku mam te osłonki mocowania amortyzatora założone fabrycznie.

Zaglądałem, tam, łątwo je się zdejmuje , są gumowe.

Pomimo że auto ma 7 lat , to nic tam nie rdzewieje. Wygląda w tym miejscu idealnie w porównaniu z megane z 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo: brak dekli na amortyzatorach (ale ja od razu posmarowałem jakimś tawotem te śruby), brak rynienki, brak dekli na nakrętki wycieraczek

post-75111-0-34025400-1479130463_thumb.jpg

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały research, dziele się wynikami:

 

maskownica śruby wycieraczki 8200027479 (cena 5 zł/sztukę)

uszczelka lewa błotnik/maska (prawej nie ma) 638219570R (nówka 105 zł, na allegro używane z przesyłką w granicach 50 zł) do tego 2 spinki do mocowania 7703074624

osłona śruby mocowania amortyzatora 543301929R (w Renault 3,20 zł za sztukę, ale jest na zamówienie)

Edytowane przez altair4
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!