Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie przy skręcie w prawo na nierównościach


megan_pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przy skręcie w prawo i małych nierównościach słychać wyraźne stukanie po lewej stronie z przodu. Ostatnio jakby byłem na wymianie oleju w ASO to wspomniałem o tym, nawet tego nie wykryli ale zdaje się, że sprawdzali słabo, bo pojechaliśmy na przejażdżkę i przy pierwszym skręcie w prawo na kostce brukowej stuki były wyraźne. Potem mechanik tłumaczył, że pewnie to maglownica, jak się wysuwa na skręcie to stuka ale można z tym jeździć.

 

Moje pytanko jest czy może to jakaś podobna usterka może być źródłem i wtedy trzeba coś naprawić, czy nadal z tym jeździć? Stuk jest aktualnie na każdej nierówności przy skręcie w prawo. Nie jest to łącznik stabilizatora, to sprawdzali, stuka podobnie.

 

No i jeśli można z tym jeździ teraz, to pytanie czy się nie opłaca naprawić od razu, czy to w przyszłości nie spowoduje większych kosztów naprawy ?

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów:

Stuk pojedynczy może świadczyć o zużyciu łożyska amortyzatora.

Stuki przy przyśpieszaniu na skręconych kołach to przeguby półosi.

Mogła też poluzować się maglownica i trzeba ją dokręcić.

Z opisu wychodzi że przegub bo stuka po przeciwnej stronie niż wykonywany skręt.

Na płaskim podłożu jak dasz maksymalny skręt kół i ostro ruszysz to też stuka?

Ze stukaniem, pukaniem jest ten problem że trudno coś powiedzieć zanim się tego nie usłyszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płaskim podłożu nie stuka, minimalne nierówności i wielokrotne szybkie stuki. Wiem natomiast jak stuka łącznik stabilizatora - to bardziej pojedyńczy stuk, tutaj jest seria stuków. Sprawdzę przy ruszaniu ostrym na płaskim jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!