Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wtrysku paliwa, (czy to pompa paliwa?)


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Był temat tu na forum odnośnie tych zaworów, gdzie kolega aniewa się wypowiadał i gdzie podmieniano te zawory, tylko nie mogę znaleźć tego tematu.

Temat dotyczył pompy delphi a tu mówimy o pompie siemensa a to już inna bajka. Ogólnie to siemensa się nie regeneruje, zwłaszcza wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia podejścia do naprawy. Kiedy mi padła pompa zamówiłam używkę, pierwsza okazała się większym trupem niż moja, odesłałam, pieniążki wróciły, kupiłam druga za 299zł, montaż 100 i auto jeździło jak nowe :) Do tej pory zresztą jeździ... nie u mnie, ale jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się pompy wtryskowe regeneruje, patrz wyżej, ale mnie chodziło tylko w tym przypadku o możliwość wymiany/podmiany zaworów regulujących ciśnienie paliwa.

Koszt regeneracji 2450zł, no to jestem w niezłej d.... .

Co wchodzi zakres regeneracji ?, czy to jest konieczne ? bo przecież auto jest prawie nówka.

Zdecydował bym o podmianie zaworów ciśnienia paliwa i ocenie pompy bo tej zamianie. Chyba, że tankowałeś paliwo na stacjach podejrzanych, traktowałeś silnik z tzw.buta zaraz po starcie i nagle wyłączałeś silnik z pracy, bez odczekania właściwego czasu. Różnych użytkowników już w życiu widziałem .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa do wyceny jest rozbierana i albo naprawiam za cenę podana przez nich lub oddają pompę rozebrana, nie nadająca się do montażu

Przez telefon wymienili, mi wiele elementów do wymiany, nie pamiętam, w tym też zawory

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj, to wcale nie jest dużo. Poczytaj trochę o problemach tych co mają układ wtryskowy delphi.

Co do Twojej opinii o renault to nie masz racji, psują się wszystkie samochody i koszty napraw bardzo często idą w tysiące. Wystarczy poczytać opinie o samochodach używanych na portalu autocentrum lub oglądać od czasu do czasu TVN TURBO. To co wyprawiają pseudo-mechanicy w programie "będzie pan zadowolony" i jaką biorą za to kasę to przechodzi ludzkie pojęcie. Miałeś farta, że trafiłeś na mechanika co szybko postawił prawidłową diagnozę wymienił co trzeba.

A co do fiata to miałem ich cztery, ostatni to Brawa prosto z salonu i dopiero jak zacząłem jeździć renaultami to w końcu mam czyste ręce.

 

gwarancja 14 dni, to paranoja.

Znajdź kogokolwiek kto da dłuższą gwarancję na części używane z demontażu, taka norma i nie ma się co czepiać. Zawsze można kupić nowy element z pełną gwarancją tylko za cenę kilka razy wyższą. Wybór zawsze należy do tego co naprawia swoję auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa ja nie jestem załamany kwota bo mógłbym dać trochę więcej, ale żeby mieć jakąś pewność co do pompy a tu nic. Mam dość nowe auto z wmontowanym szrotem :-(, a może będzie pracować wiele lat jeszcze NIEWIADOMA :-( Może tak jest i jak kogoś nie stać na nowe(4600zł) to trzeba się pogodzić z takimi realiami.

Czy tak szybko 6 dni im to zajęło (dobra 4, - 2 dni weekendu.

Może to norma, ale tj moje dopiero drugie auto i patrząc przez pryzmat Fiata nie wygląda na równie udane :-(

Najbardziej martwi mnie nie to, że ta pompa szybko padnie i stracę 1300zł, tylko to że może mi nabruździć bardziej, nie wiem może uszkodzić wtryskiwacze itd.... :-(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj polecane na tym forum Auto Reno w Zabawie koło Wieliczki. Odstawiłem auto do naprawy/ diagnozy nikt nie informował o kosztach za wyjmowanie pompy!

Powiedzieli ze mają Clipa

.W XXI wieku, gdzie już każdy niemowlak ma smartfona, nie informują o wysokich kosztach naprawy i opowiadają bajki w stylu;

Jak można sprawdzić czy to elektrozawory, bo mechanik podłączył inna druga pompę używkę i auto jeździ. Mówi że nie jest w stanie sprawdzić elektrozaworów bo nie jest pompiarzem.

Koledze aniewa nie pachnie to oszustwem?? Całkiem inaczej by wyglądało, gdyby zadzwonili i ustalili z właścicielem auta; podmieniamy pompę na regenerowaną, ale to kosztuje tyle i tyle. Zgadza się pan ???

Inną kwestią jest stan pompy wtryskowej gophfer, przy tym stanie licznika, ale też daje dużo do myślenia fakt, że gophfer nie odpowiedział na ostatnie pytania i w Wieliczce jak i u Gładyska tak był łatwowierny i nie ustalił szczegółów.

Polecam przestudiować temat Auto Sprowadzone z Małym Przebiegiem , To Auto Podejrzane. ABC Zakupu Auta Używanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nowe auto z wmontowanym szrotem

Czyli wszyscy posiadacze silników z tą pompą o przebiegu powiedzmy 150-200 tys. km mają pod maską zamontowany szrot? Trochę optymizmu :rolleyes: pompa może być w bardzo dobrym stanie. Natomiast warto by było dowiedzieć się czemu pompa tak szybko padła u Ciebie by zapobiec ewentualnej kolejnej awarii.

 

Dodano: 10 lis 2016 - 17:43

Koledze aniewa nie pachnie to oszustwem??

Dzisiaj wszystko możliwe, zwłaszcza jak się nie patrzy mechanikom na ręce. Oczywiście, że decydując się na drogą naprawę mechanik powinien uzgodnić to z właścicielem pojazdu. Na pewno nie znamy wszystkich szczegółów tej naprawy i trudno tu cokolwiek wnioskować nie znając z obu źródeł całej słownej korespondencji między zainteresowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się pompy wtryskowe regeneruje, patrz wyżej, ale mnie chodziło tylko w tym przypadku o możliwość wymiany/podmiany zaworów regulujących ciśnienie paliwa.

Co wchodzi zakres regeneracji ?, czy to jest konieczne ? bo przecież auto jest prawie nówka.

Zdecydował bym o podmianie zaworów ciśnienia paliwa i ocenie pompy bo tej zamianie. Chyba, że tankowałeś paliwo na stacjach podejrzanych, traktowałeś silnik z tzw.buta zaraz po starcie i nagle wyłączałeś silnik z pracy, bez odczekania właściwego czasu. Różnych użytkowników już w życiu widziałem .

 

Tankowalen na jednej sprawdzonej stacji. Auto kupione jak wspomniałem od 1 właściciela na gwarancji 5lat, miałem jeszcze 11mcy. Przy zakupie sprawdzane w ASO. To mój drugi diesel i wiem o "ostudzeniu turbiny". Auto raz w tyg jeździ autostrada 2x80km więc jest "przegonione "

Tak przyznaje się do winy, jestem łatwo wierny.:-(

Ale co ma zrobić człowiek jak się nie zna i oddaje auto do poleconego na tym forum serwisu. Co do Gładyska to byłem świadomy jak to wygląda i założyłem że jak koszty będę akceptowalne to regeneruje i innym przypadku po co mi nie sprawna pompa.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia już nie do wyjaśnienia czy ta pompa która dałem do wyceny regeneracji była pompa wyjęta z mojego auta

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Człowiek musi się przez całe życie uczyć i co dzień swoją Wolność zdobywać "

 

Też się nad tym zastanawiałem, ale jest to b.śliski temat (nie złapałeś za rękę ) i wolałem go nie poruszać.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój drugi diesel i wiem o "ostudzeniu turbiny". Auto raz w tyg jeździ autostrada 2x80km więc jest "przegonione "

Tak przyznaje się do winy, jestem łatwo wierny.:-(

Ale co ma zrobić człowiek jak się nie zna i oddaje auto do poleconego na tym forum serwisu. Co do Gładyska to byłem świadomy jak to wygląda i założyłem że jak koszty będę akceptowalne to regeneruje i innym przypadku po co mi nie sprawna pompa.

Więcej optymizmu - mamy razem zarąbiste fajne silniki z FAP.

Lej do paliwa olej 2T (Liquy Moli albo RAVENOL), tankuj ON i będzie git.

A w krakou masz szpeca od renówek, znanego na forum - wpisz w wyszukiwarkę "uio scenic" i znajdziesz go. Facet ma łeb, dobre ceny i naprawia u siebie w garażu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!